Jump to content

M5 F90


nyhctrip

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sa o stapanesti sanatos! Am facut un test drive rapid cu un M5 Competition in Ianuarie (dupa cum ti-am raspuns si pe alt topic) si masina fuge bine, suna bine, e o masina pentru care as reveni la clasa mai mica. :)

 

Niste poze mai recente cu ea, niste pareri legate de condusul ei nu mai pui si tu pe aici? Eu eram povestitor mare pe vremea cand aveam M4 pe topicul masinii. :)

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos! Am facut un test drive rapid cu un M5 Competition in Ianuarie (dupa cum ti-am raspuns si pe alt topic) si masina fuge bine, suna bine, e o masina pentru care as reveni la clasa mai mica. :)

 

Niste poze mai recente cu ea, niste pareri legate de condusul ei nu mai pui si tu pe aici? Eu eram povestitor mare pe vremea cand aveam M4 pe topicul masinii. :)

 

multumesc.

 

Am facut test drive cu M5 si M5 comp inainte sa ma decid si am mers pe M5 pentru comfortul sporit al suspensiei adaptive. Poze recente nu am, dar o sa fac zilele astea.

Pareri legate de masina....

  • personal ma incanta foarte mult sistemul x-drive. pe modul 4wd cu DSC activat sa fie al naibii daca am reusit s-o fac sa derapeze. intru in curbe stranse si ies din ele cum nu am crezut vreodata ca voi putea face cu un sedan de 2 tone. nu ma asteptam la mare sport de la masina , dar m-a surprins in mod placut.
  • plecarea de pe loc este criminala, doar pe GT-R am mai simtit treaba asta. rezerve de putere la discretie , face viteza incredibil de repede
  • o masina foarte versatila , comfortabila si un daily driver excelent. asta este scopul principal ptr care o folosesc , masina de familie / daily driver. pe circuit nu am in plan sa o scot. am altceva pentru acolo.
  • calitatea materialelor interioare este excelenta.
  • scaunele fata au 1231231 de reglaje, pot fi configurate si pentru sport si pentru comfort.
  • active sound se poate dezactiva odata cu dezactivarea sports exhaust... buna treaba
  • merg cu sports exhaust OFF mai tot timpul. pacanelile alea exagerate pe evacuare ma enerveaza maxim. eu nu inteleg trendul asta pops and bangs exagerate pe evacuare. unul scurt pe downshift sau upshift e suficient ptr mine.
  • as fi preferat o cutie DKT dar si cea ZF automata e OK.
  • cred ca are rezervorul spart. nu stiu ce se intampla cu benzina , dar dispare repede.
  • discurile de otel ( sau ce compozit o fi ) sunt alegerea potrivita pentru un daily driver.
  • functia de parcare automata o folosesc de cate ori am ocazia.
  • unde sunt motoroale pe benzina rafinate si silentioase ? mai ales ca este un V8. cred ca doar pe roll-royce mai gasesti asa ceva. pe idle zici ca e diesel.

o sa mai revin cu impresii daca descoper ceva nou :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bucura-te de ea, ca e printre ultimele care nu au o grila de tractor cum e trendul mai nou la BMW. Chiar citeam mai devreme un editorial in BMW Car Club Magazine de la BMW Car Club of America de grilele exagerat de mari ale noilor modele BMW. Autorul spunea ca daca da grilele de la X7 jos poate sa faca 3 fripturi pe ele la cat de mari sunt. :)

 

P.S. Apa, paie si bataie da-i. :) Dar parca esti prin Olanda, sunt plini de camere magarii peste tot din ce imi aduc aminte, pe vremuri am muncit si prin Olanda prin Amersfoort vreun an parca, pana m-am hotarat sa trec Oceanul.

Edited by RedCap
Link to comment
Share on other sites

Bucura-te de ea, ca e printre ultimele care nu au o grila de tractor cum e trendul mai nou la BMW. Chiar citeam mai devreme un editorial in BMW Car Club Magazine de la BMW Car Club of America de grilele exagerat de mari ale noilor modele BMW. Autorul spunea ca daca da grilele de la X7 jos poate sa faca 3 fripturi pe ele la cat de mari sunt. :)

 

P.S. Apa, paie si bataie da-i. :) Dar parca esti prin Olanda, sunt plini de camere magarii peste tot din ce imi aduc aminte, pe vremuri am muncit si prin Olanda prin Amersfoort vreun an parca, pana m-am hotarat sa trec Oceanul.

 

grilele noi nu greu de privit acum, dar in timp ne vom obisnui. asa sunt toate inceputurile noilor trenduri in design. nici mie nu imi plac momentan, dar in timp imi voi schimba perceptia, sunt sigur de asta.

 

 

Frumosa! Sa o alergi sanatos! Printre ultimele Bmw - uri din pacate!

 

te referi la noile grile ? sau la motorizari ? daca despre motorizari, asta e general valabila pentru toti producatorii. iar pentru modelele high performance vom avea probabil motoare de 1,2-1,4 urmand modelul koenisegg.

in schimb vom avea masina plina de televizore si tablete .... vezi noul Mercedes S-Klass. oribil interior.

Edited by nyhctrip
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.