Jump to content

Vand BMW E60 LCI 530d xdrive


Stoki

Recommended Posts

Masina nu are faruri adaptive ci faruri bi-xenon non adaptive, de asemenea masina nu are sunet HiFi ci Individual Audio.

- Cruise control cu Stop&Go

 

Descrierea e bagata din burta si incorecta pe alocuri

 

E important sa stii si ce ai/vinzi. Poate fi un plus mai ales pentru tine!

 

Masina e ce trebuie pentru un e60, clar nu e masina de vandut la cineva ce vrea e60 pe bani de nimic ...

Edited by SKW
  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de sfaturi. Chiar ma gandeam ca nu sunt adaptive farurile, nu le vedeam miscandu-se in curbe.

Nu e bagata din burta descrierea, e asa cum m-am priceput si eu. Nu sunt samsar de profesie si nu ma ocup cu masini.

Da, asa este, e un e60 cu tot ce trebuie, ingrijit si nu e pentru cine vrea doar un e60 ieftin.

Si pretul este maricel, insa l-am pus asa doar pentru a o vinde mai greu, mai am nevoie de ea si voiam sa vad daca e cineva interesat. Insa nu stiu daca merita sa cobor sub 8.000 de euro, la cata investitie a papat. Vedem...

Edited by Stoki
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc de sfaturi. Chiar ma gandeam ca nu sunt adaptive farurile, nu le vedeam miscandu-se in curbe.

Nu e bagata din burta descrierea, e asa cum m-am priceput si eu. Nu sunt samsar de profesie si nu ma ocup cu masini.

Da, asa este, e un e60 cu tot ce trebuie, ingrijit si nu e pentru cine vrea doar un e60 ieftin.

Si pretul este maricel, insa l-am pus asa doar pentru a o vinde mai greu, mai am nevoie de ea si voiam sa vad daca e cineva interesat. Insa nu stiu daca merita sa cobor sub 8.000 de euro, la cata investitie a papat. Vedem...

 

e un e60...

are km...300k sunt niste km

investitie...pai vrei sa o scoti ? :)))) (fa un tur de biserici si manastiri)

 

ai pus pretul pentru a se vinde mai greu !....

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Stoki, esti pe un forum public cu o masina la un pret exagerat de mare ( chiar si pentru Germania dupa parere mea si banuiesc ca a multora ) , cu o descriere partial defectuoasa, cu niste explicatii sa le spunem subrede asupra optiunilor....asuma-ti macar niste comentarii in care nu esti direct injurat si nu te urzica direct yahoo.gif

 

E o masina similara pe Autovit , cu un an mai noua dar cu 20 mii km mai mult, cu doua mii de euro sub a ta, ca idee good.gif

Edited by coxanelu
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce aveti atitudinea asta critica si rautacioasa. Cand spui: cu o descriere partial defectuoasa, cu niste explicatii sa le spunem subrede asupra optiunilor, ar fi de preferat sa ma ajuti sa corectez ceea ce e gresit in descriere si sa spui de ce le consideri asa. Nu doar sa dati in cap omului si atat.

 

Legat de pret, am dat pe masina 7.100 de euro si am bagat multi bani in ea, am facturile de la service autorizat bmw. Nu vreau sa imi recuperez investitia, insa nu are rost sa compari faptul ca este una la fel pe autovit. Nu stiti in ce stare este acea masina si nu stiti in ce stare este a mea.

 

Este o sectiune de anunturi, pe un forum public. Consider ca parerile personale si comentariile nu isi au rostul aici. Astea isi au rostul la sectiunea de prezentare a masinii. Aici, daca cineva este interesat suna , daca nu, trece mai departe, fara comentarii inutile care nu inseamna decat pierdere de timp si nu aduc plus valoare nimanui. Multumesc!

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Stoki

 

Din start, ai inceput un pic cu piciorul stang cand ai pus-o la pretul ala, probabil din acest motiv nimeni nu a sarit sa te ajute ba din contra dupa cum se vede au sarit cu gura(tipic romanesc, nimic nou). Nu o lua in nume de rau, dar majoritatea userilor de aici probabil cam stiu pe la ce pret se invart masinile astea. Sa zicem ca e cum spui tu ca masina e ok si ca ai bagat bani in ea, dar nici cu toate cartile de service si chitantele din lume facute la reprezentata, tot nu valoreaza cat ceri tu.

 

Tu incerci sa vinzi o masina in timpul pandemiei, euro4? Diesel, de care multi din noi am inceput sa fugim de ele, cu 300.000 km si cu o motorizare mare pe care nu multi isi permit sa o intretina, impozit, asigurare, alea alea... la un public de 20-25-30 de ani la un pret de 9000 de euro. Intelegi problema?

 

Tu ai da 9000 de euro pe masina ta? Repet nu o lua in nume de rau.

 

Nu inteleg de ce aveti atitudinea asta critica si rautacioasa. Cand spui: cu o descriere partial defectuoasa, cu niste explicatii sa le spunem subrede asupra optiunilor, ar fi de preferat sa ma ajuti sa corectez ceea ce e gresit in descriere si sa spui de ce le consideri asa. Nu doar sa dati in cap omului si atat.

 

Legat de pret, am dat pe masina 7.100 de euro si am bagat multi bani in ea, am facturile de la service autorizat bmw. Nu vreau sa imi recuperez investitia, insa nu are rost sa compari faptul ca este una la fel pe autovit. Nu stiti in ce stare este acea masina si nu stiti in ce stare este a mea.

 

Este o sectiune de anunturi, pe un forum public. Consider ca parerile personale si comentariile nu isi au rostul aici. Astea isi au rostul la sectiunea de prezentare a masinii. Aici, daca cineva este interesat suna , daca nu, trece mai departe, fara comentarii inutile care nu inseamna decat pierdere de timp si nu aduc plus valoare nimanui. Multumesc!

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am trecut printr-o situatie similara.. la vanzare mai scoti cucu... o masina cu 300.000 km, ramane o masina cu 300k, indiferent cat de intretinuta a fost (eu schimbasem cu cateva mii de km inainte de vanzare amortizoarele, vascocupla..pana nu stiam ca o dau). Asta e, le trecem la pierderi.

 

Eu nu am inteles totusi faza cu motorul schimbat. Ti-a crapat motorul? (M57 sunt niste motoare trainice)

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Da, chiar si distributia, rar se schimba pe motoarele Mxx. Dar nu e exclus (am mai auzit).

 

Legat de pret, am dat pe masina 7.100 de euro si am bagat multi bani in ea, am facturile de la service autorizat bmw. Nu vreau sa imi recuperez investitia, insa nu are rost sa compari faptul ca este una la fel pe autovit. Nu stiti in ce stare este acea masina si nu stiti in ce stare este a mea.

 

Este o sectiune de anunturi, pe un forum public.

 

Legat de pret, trebuie sa te orientezi catre piata, pretul pietei. Adica daca ai dat 7100 pe ea... tu numai in jos poti sa mergi.. probabil face 6 mii, 6 mii si ceva acum.

Dupa cum ziceam mai sus, am trecut printr-o situatie simililara, am vandut masina pe bani de nimic, dar macar am dat-o.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cand ii citesc pe unii cu "300000 km e mult", lesin de ras. :laugh: Dom' profesori, km multi inseamna peste dublu. 300k e doar un motor matur. Nu mai bateti campii cu "multi km" la o masina de 13 ani. Mai ales ca discutati km afisati si nu reali. Sint masini bune cu 700k. Conform voua, nici n-ar mai trebui sa existe.
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt multi, la varsta masinii. Si poate chiar e o masina corecta.

 

Dar vanzatorii nu inteleg ca niciodata nu isi vor recupera ce au bagat in masina. O iei cu 7000, si acum dupa nu stiu cate mentenante, ceri 8000. Un pret corect ar fi pe la 6000, si chiar si asa multi vor evita, pentru ca e euro 4 si nu se stie 2021-2022 ce restrictii ne vor aduce. Stiu persoane care si-au luat e60 nu N47 doar pt ca era euro5. Dar altfel mult inferior motorul la M57. Bafta.

  • Like 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.