Jump to content

F36 GC LCI


mariusnfs

Recommended Posts

Au ajuns si ceasurile 6wb pe care le-am montat si codat . Intre timp am schimbat si filtrele si uleiul si am trecut de 90k

Mie imi plac mai mult ceasurile de sus decat cele de jos. Is mai placute ochilor... punctul ala rosu din centru la imaginea de sus sugereaza prelungirea motorului fierbinte... ;) pana in bord.

 

De aia dintotdeauna bordul de Audi si chiar anumite VW sunt mai placute decat cele de BMW care de ani de zile doar rosii au "stiut" sa faca..

Edited by bimmer90f30
  • Like 1
  • Downvote 1
  • Facepalm 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt aceleași ceasuri...prima e lumina de zi,iar portocaliul e noaptea.

Foarte fain arată Marius, să le folosești sănătos!

Sa inteleg ca ceasurile rosii isi schimba culoarea ca in imaginea de deasupra?

Atunci imbunatatirea e "cool".

 

Cam asa ceva?

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 1
  • Facepalm 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt aceleași ceasuri...prima e lumina de zi,iar portocaliul e noaptea.

Foarte fain aratĂŁ Marius, sĂŁ le folosești sĂŁnĂŁtos!

 

Multumesc frumos ! Mi-am dorit foarte mult ceasurile astea tocmai pentru a mai schimba un pic imaginea din fata ochilor . La celelalte masini am avut ceasuri normale . Am incercat sa atasez mai multe poze cu toate modurile de condus dar nu a mers .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa inteleg ca ceasurile rosii isi schimba culoarea ca in imaginea de deasupra?

Atunci imbunatatirea e "cool".

 

Cam asa ceva?

Exact,6wb are mai multe moduri de afișare,in funcție de setarea aleasĂŁ. Eu merg aproape doar pe confort, și e ceea ce a pus Marius in foto, ceasuri albe-ziua, porticaliu-noaptea.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 7 months later...

Masina a ajuns la mine, e impecabila din orice punct de vedere. Am facut deja cu ea 13.000 KM si chiar sunt super multumit de cum se comporta. Vin de pe un e46 320cd manual, stage 2 de 215 cai si sincer nu simt foarte mare diferenta cand vine vorba de cum trage masina. Pe de alta parte sunt impresionat de cutie care schimba impecabil si iti da o senzatie super la schimbari mai ales in Sport/Sport+.   Imediat cum am luat masina i-am facut un detailing corespunzator la interior + un tratament cu protectie ceramica. Schimburile de ulei si filtre la 8-9k dupa ce am luat-o si urmeaza in primavara sa-i fac schimburile si la cutie + antigel care am inteles ca nu a fost schimbat. In rest doar motorina premium si talpa 💖.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 4/30/2022 at 8:42 AM, mariusnfs said:

Masina a ajuns la un alt pasionat de bmw , care cu siguranta va avea grija de ea la fel cum am avut eu .

Ai facut upgrade sau ai schimbat marca? 🙂

On 12/1/2022 at 3:03 PM, IonescuDan said:

Masina a ajuns la mine, e impecabila din orice punct de vedere. Am facut deja cu ea 13.000 KM si chiar sunt super multumit de cum se comporta. Vin de pe un e46 320cd manual, stage 2 de 215 cai si sincer nu simt foarte mare diferenta cand vine vorba de cum trage masina. Pe de alta parte sunt impresionat de cutie care schimba impecabil si iti da o senzatie super la schimbari mai ales in Sport/Sport+.   Imediat cum am luat masina i-am facut un detailing corespunzator la interior + un tratament cu protectie ceramica. Schimburile de ulei si filtre la 8-9k dupa ce am luat-o si urmeaza in primavara sa-i fac schimburile si la cutie + antigel care am inteles ca nu a fost schimbat. In rest doar motorina premium si talpa 💖.

S-o stapanesti sanatos!

  • Love BMW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/1/2022 at 3:03 PM, IonescuDan said:

Masina a ajuns la mine, e impecabila din orice punct de vedere. Am facut deja cu ea 13.000 KM si chiar sunt super multumit de cum se comporta. Vin de pe un e46 320cd manual, stage 2 de 215 cai si sincer nu simt foarte mare diferenta cand vine vorba de cum trage masina. Pe de alta parte sunt impresionat de cutie care schimba impecabil si iti da o senzatie super la schimbari mai ales in Sport/Sport+.   Imediat cum am luat masina i-am facut un detailing corespunzator la interior + un tratament cu protectie ceramica. Schimburile de ulei si filtre la 8-9k dupa ce am luat-o si urmeaza in primavara sa-i fac schimburile si la cutie + antigel care am inteles ca nu a fost schimbat. In rest doar motorina premium si talpa 💖.

unde ai facut detailing?

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2023 at 6:50 PM, Masti said:

unde ai facut detailing?

Detailing am facut la "Cosmetizari Auto Alexandria" asa il gasesti pe farcebook. E un prieten bun la care mi-am facut toate masinile. Urmeaza sa-i refac stratul de protectie ceramica si urmeaza sa-i dau un sealant cu efect hidrofob la exterior.

Edited by IonescuDan
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.