Jump to content

BMW 420d F36 - Black Sapphire


aSD_91

Recommended Posts

frumos e modelul asta, nu m-am urcat niciodata in seria 4, cum e la interior fata de seria 3 e90? Ma bate gandul sa imi iau o masina dar putin mai spatioasa la interior, m-am uitat la seria 4 si sunt putine 320i/328i. Edited by ovy318i
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu sa-ti spun pentru ca nu am avut niciodata E90 sau alt seria 3. Mie mi se pare ca este decent spatiul chiar si pentru 4 adulti la un drum lung, acum depinde si de ce perceptie are fiecare despre spatiul unei masini, mi se mai plangea si mie lumea atat in Audi cat si in BMW ca le e prea aproape capul de plafon in spate (persoane peste 1.85) dar ca si confort stai chiar bine pe bancheta.

 

Undeva la ~10% dintre BMW-urile seria 4 de pe mobile.de sunt pe benzina, din care vreo 3% o sa fie manuale, alte 3% o sa fie lipsite de dotari si te alegi din 150 masini ca ramai cu 6-7 care se potrivesc cu criteriul tau de alegere. Mai elimini 2-3 pentru ca au km prea multi/putini si... ramai cu 2-3. Cam asta e situatia. Probabil se va schimba in anii urmatori, trend-ul pentru masini noi diesel a scazut destul de mult afara, ma gandesc ca peste 3 ani la o cautare dupa G22 rezultatele vor fi ori majoritare pentru benzina ori foarte apropiate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am cumparat si montat capace de oglinzi "M4 style". Initial mi s-au parut too much dar intre timp au inceput sa-mi placa.

 

Au venit si cauciucurile Falken Azenis si se simt foarte ok atat pe uscat cat si pe umed/ploaie.

 

post-93553-0-00730800-1623693143_thumb.jpg

Edited by aSD_91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nu s-au mai intamplat foarte multe cu masina, am ajuns la ~215 mii km datorita unor vacante prin Europa.

1179481698_1628694789827(1).thumb.jpg.92c62e70f77a5efe30a0a0642736e709.jpg

 

Si voiam sa va arat un consum aproape record. 20220429_125950.thumb.jpg.73e69a39eecd6c8b9c7f607285277f78.jpg

L-am facut asa mai mult din ambitie/curiozitate, nu e ceva ce poti face constant. Dar la drumurile lungi si foarte lungi am scos mereu intre 5.3 - 6.0 ceea ce tot e ok.

 

Edited by aSD_91
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.