Jump to content

alt site similar cu carvertical


UY.Scuti

Recommended Posts

Vreau sa verific si eu istoricul masinii tatalui meu.Are un x5 din 2004 sau 2005.Acum eu i-am recomandat carvertical ca fiind cel mai bun ca asa am auzit si eu la altii ca ar fi bun.Problema este ca am introdus VIN-ul masinii,iar raportul carvertical-ului imi spune in dreptul sectiunii: kilometrajul autovehiculului-Fara Inregistrari.

Deci inteleg de aici ca degeaba cumpar raportul de la ei,ca nu -mi ofera date despre km dati inapoi corect?

Ori pe mine FIX asta ma intereseaza cel mai mult sa vad kilometrii reali.

Imi puteti recomanda un alt site de incredere precum carvertical dar care sa ofere informatii despre km dati inapoi??Stie cineva alt site de incredere care sa aiba https,ca fac plata cu cardul si nu am incredere in siteurile fara S in coada.

Multumesc

post-101780-0-29398100-1620387622_thumb.jpg

post-101780-0-96159500-1620387628_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am introdus pe siteul RAR datele si mi-a generat un mic raport,dar mi se pare superficial,nu stiu nu prea am incredre in el.Poate sa fie adevarat?Imi spune ca pot sa cumpar cu 35 lei alt raport in care arata ce daune a avut,si daca a avut.

O fi de incredere RAR-ul sau sunt superficiali?

post-101780-0-68507800-1620389709_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.autodna.com/ si https://www.auto-records.com/

 

Eu am reusit sa scot din fiecare raport cate ceva cand mi-am cautat masina, car verticalu mi-a vazut istoricul BMW complet care l-am scos si de la reprezentanta. Auto dna si auto records au vazut inspectiile tehnice(TUV) din Germania si nici alea toate. De mentionat e ca fiecare raport a avut cate ceva diferit de zis, dar le-am unit pe toate ca sa-mi fac o idee cam ce nr de km facea masina pe an.

Link to comment
Share on other sites

am introdus pe siteul RAR datele si mi-a generat un mic raport,dar mi se pare superficial,nu stiu nu prea am incredre in el.Poate sa fie adevarat?Imi spune ca pot sa cumpar cu 35 lei alt raport in care arata ce daune a avut,si daca a avut.

O fi de incredere RAR-ul sau sunt superficiali?

 

DacĂŁ mașina a avut daune ĂŽnregistrate atunci pe site-ul rar ĂŽți dĂŁ opțiunea sa iei raportul plĂŁtit. DacĂŁ mașina nu a avut daune atunci ai doar un raport cu verificĂŁrile itp și nr de km.

 

In raportul cu daune ĂŽți aratĂŁ zona unde a avut loc incidentul și suma aproximativa care a fost calculata. Dar nu ĂŽți spune exact ce a avut.

 

Spre exemplu eu am doua mașini, pt una nu a gĂŁsit daune ĂŽnregistrate și avem doar opțiunea de raport simplu cu nr de km de la itp.

 

Pentru cealaltĂŁ mașina mi-a dat opțiunea sa cumpar raportul ca are daune, am cumpĂŁrat. Cum mașina a fost luata de noua de mine nu ĂŽnțelegeam ce daune am avut. Când am deschis raportul plĂŁtit, vad avarie zona fata, cost aproximativ 5000 lei și data când s-a ĂŽnregistrat. Am stat sa ma gândesc ce daune am avut și mi-am adus aminte ca am schimbat un parbriz pe casco.

 

Concluzie, dacĂŁ mașina a avut incidente și a fost reparata prin asigurĂŁtor, atunci o sa vezi pe site-ul rar intervenția. DacĂŁ a fost reparata fara asigurĂŁtor, chiar și la service autorizat, nu o sa vezi intervenția.

Link to comment
Share on other sites

La masina mea e60 din 2006,uitati cati km dati inapoi mi-au fost depistati.Nu-mi vine sa cred asa ceva.Masina mea e mai alergata decat masina tatalui meu.Nici nu ma asteptam..Masina mea se apropie de 400k.Deci n-am cuvinte

Eu masina mea am luat-o in vara lui 2016 si avea pe bord fix 207 000 km.Acum in prezent am chipurile 260 950km.Iar istoricul de RAR imi arata ca au fost dati inapoi 100k km

 

Sa-i ia draci de samsari,sa le pice mainile din cot cu km astia pe care ii tot dau inapoi,ca nu pot fi cinstiti cu oamenii sa le spuna frate adevarul atunci cand le vand o masina

post-101780-0-78834700-1620410420_thumb.jpg

Edited by UY.Scuti
Link to comment
Share on other sites

Masina merge fara probleme,nu am erori in bord.CAt o mai merge Dumnezeu cu mila,asta e.Deci momentan are 390 000 aprox. 400k km dupa calculele mele.

Asta e viata.Eu sunt socat ca are mai multi km decat x5 tatalui meu.

In orice caz multi mecanici mi-au zis sa ma linistesc ca motorul M47 e puternic si nu cade cu una cu 2 si ca rezista pana la 500k fara probleme.Peste 500k sa ma ingrijorez.

Ce o fi o fi......

Eu in 4 ani de cand o am ,nu am avut nici o problema cu ea.Dar o si exploatez frumos,adica in sensul ca nu fac liniute,drifturi cu ea.Nu depasesc max 110km/h,rareori pe autostrada ii dau si eu 130-140+schimburile de ulei si filtre.

Altii spun ca rezista si pana la 1 mil km.Altii imi spun ca peste 500k se va rupe lantul distrib., si mi se va duce si volanta si bla bla..toti sunt vizionari si profeti

Edited by UY.Scuti
Link to comment
Share on other sites

O fi de incredere RAR-ul sau sunt superficiali?

Eu nu vad nici o problema in intrarile de la RAR!

km par reali.

 

Tu ti-ai luat putin plasa, dar ai un motor bun; acum e intretinut de un proprietar serios iar asta ii poate prelungi viata masinii.

 

Si eu cand a luat masina, clar dupa a doua tinerete.. dar stiam ca fusese condusa pe distante lungi dintr-un capat in altul al tarii..

Mi-a convenit asta si se pare ca nu am gresit sau pot zice sincer ca nu imi pare rau.

Probleme vor fi intotdeauna cu masina.

 

Conteaza foarte mult ce tip de sofer si pe ce drumuri a fost condusa in trecut; iar asta e cam loterie.. asta e realitatea. Masina exploatata de oameni echilibrati nu "shumak"eri in seria 3 de 2 litri va tine mai mult.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

... Am primit o incercare gratis, mi-am verificat masina, si, la fel, 0 date....nu ca era ceva de spus despre masina mea, dar am doua inspectii in sistem, si nimic in aplicatie.. deci 0 sincronizare cu BMW

 

As zice ca nu e regula generala. Eu mi-am verificat masina de 2 ori. Prima data am verificat-o la 40k km, cand am cumparat-o din Germania. Tot atunci am obtinut si istoricul masinii de la BMW. CarVertical stia de toate intrarile masinii in service (doar revizii in cazul meu), nu lipsea nicio intrare din raport. De cand am luat masina, i-am mai facut si eu 2 revizii la reprezentanta si am facut si o vizita separata pentru o verificare. Cand am cerut din nou raport CarVertical acum 2 saptamani, de curiozitate, apareau si aceste 3 intrari facute la reprezentanta in Romania. Deci as zice ca o sincronizare intre BMW si CarVertical este, totusi.

Edited by anania
Link to comment
Share on other sites

Am incercat de câteva ori, Intr un caz a dat chix rĂŁu, mașina avea bordul schimbat și reieșea cĂŁ a fĂŁcut 50k in 6 7 luni carvertical a zis cĂŁ e bine..in rest inutil aceleași informații care le am luat și de pe site-ul RAR. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.