Jump to content

Zona textila panou usa e90


13NCU

Recommended Posts

Salutare

 

Vreau sa inlocuiesc partea textila a panourilor usilor si nu stiu daca acel material textil e fixat pe o placa suplimentara detasabila sau panoul e dintr-o singura bucata si zona textila vine lipita pe acesta.

Am incercat sa deduc din diferite clipuri YT unde se prezinta demontarea panourilor usi dar n-am reusit sa-mi dau seama.

Am un amic tapiter auto, el a zis ca imi schimba textilul "de pe azi pe maine" dar nu prea imi vine sa-l cred pt ca la o experienta anterioara cu niste panouri Ford m-a tinut 2 saptamani, tot asa "de pe azi, pe maine". Probabil din cauza ca suntem amici si nah.... :)

 

Daca zona cu textil ar fi detasabila atunci le-as demonta doar pe acelea sa le dau la mester si panourile le-as monta inapoi sa nu circul cu usile belite si comenzile atarnand.

 

Ati inlocuit careva partea textila ? Cum e fixata ?

(nu e chestie de plictiseala, tuning sau alte motive - pur si simplu buretelul de sub textil probabil a putrezit, materialul e valurit si desprins si probabil ar atarna daca nu l-ar tine accesoriile de pe usa)

Link to comment
Share on other sites

Daca e asa inseamna ca iar o voi da in "inginerii românesti" pt a fixa placa nou tapitata inapoi. Trebuie sa ma gandesc cu ce inlocuiesc niturile plastic sau cum le pot folosi in continuare si asta inainte ca mesterul sa se apuce de lucrare.

 

Multumesc @Ionut02.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt intentie dar link-ul nu functioneaza. Am dedus insa ca ar fi vorba de "pieleauto.ro". Cu deschidere Google nu am gasit ce ma interesa, farcebook nu am.

 

Oricum maine dupa serv. voi afla despre ce e vorba pt ca voi demonta panourile.

Edited by 13NCU
Link to comment
Share on other sites

Daca nu vrei sa te complici mai bine schimbi panourile cu unele de piele. Eu am schimbat interiorul textil la E92 cu unul din piele de UK. Pentru panourile de usi vroiam sa inlocuiesc partea de textil cu cea de piele de pe panourile de UK. Cand am vazut cate prinderi sunt am renuntat la idee si am adaptat panourile de UK.
Link to comment
Share on other sites

Nu intelegeam cum de am adaugat si eu un R la FB si de ce nu pot edita/corecta ! :)

 

Intrasem turat in parcare pregatit sa demontez panourile dar nah, schimbare brusca de program. Le am insa in vedere.

 

Da, e o idee cu dezmembrarile dar nu stiu de ce insist si vreau sa le fac pe ale mele.

Adica asa zic acum, sa vad daca imi mentin parerea dupa demontare :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.