Jump to content

BMW 850i E31


mikken

Recommended Posts

Masina asta nu a aparut in clipul recent de pe Atelierul de Detailing?

Sa fie asta?

 

Interesant canalul.

 

OP, sa stapanesti sanatos masina si sa imbatranesti o data cu ea.

Si pastreaza masina intr-un garaj, daca tot are zero rugina. La re-vanzare asta v-a fi apreciat enorm.

De fapt tu probabil stii toate astea. ;)

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc frumos pentru aprecieri :) Nu este masina din acel clip, desi era cat pe ce sa o cumpar eu pe aceea. Din fericire sa zic asa, a aparut "din senin" aceasta ocazie cu cutie manuala si am preferat-o in detrimentul celei automate. :p

 

Ca scurt update, tocmai am primit azi atestarea de vehicul istoric :drinks: Am schimbat si uleiul si filtrele, uleiul la cutie si diferential, lichidul de frana, antigelul si bujiile.

 

Am cumparat si discuri noi fata spate si placute de frana + un kit de suspensie cu arcuri Eibach Pro Kit si amortizoare Bilstein. Va cobori masina aproximativ 2,5cm pe fata si 2cm pe spate, din ce spun ei. Si bineinteles ca nu m-am putut abtine si am luat un set de jante Styling 37 originale Fuchs pe 18" cu anvelope de vara :yahoo:

 

Ma gandesc atunci cand voi reconditiona etrierii sa ii vopsesc galben, sa faca un contrast frumos cu albastrul. Not sure yet...in general sunt adeptul unui look clean and stock.

 

Si da, masina sta doar in garaj subteran cu temperatura constanta si va iesi pe strazi doar cand e frumos afara.

post-5641-0-64932900-1634221269_thumb.jpg

post-5641-0-81198900-1634221308_thumb.jpg

  • Like 6
  • Hot!! 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ca scurt update, tocmai am primit azi atestarea de vehicul istoric :drinks:

 

As fi vrut eu sa te mai complimentez eu inca o data in stil mioritic dar mai bine ma abtin si zic bravo! :drinks:

 

Si tot eu mi-am luat curaj si am accentuat cu rosu ce a primit totusi asa masina!

Nu citesti in fiecare zi asa ceva pe un topic. Sa le sara in ochi si la altii. ;)

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Felicitari! Nu am mai intrat dr mult pe aici ... sa o alergi cu placere!

Legat de intalniri, greu de tot, a fost si pandemia un element care a facut sa nu ne mai vedem. Poate incepand cu primavara urmatoare sa ne vedem, fiecare cu ce mai are ... important este sa ne vedem.

P.S. Acum vreo luna ma uitam la poze din 2008-2012, la intalnirile BMWClub, ce vremuri ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.