Jump to content

De la 318D la X5M


Kosmog

Recommended Posts

S-ar putea sa ajunga saptamana viitoare. Abea astept :)

 

Azi i-am facut RCA si Casco. RCA la Allianz si am dat 1000 RON pe 1 an si Casco la Groupama cu 2900 euro pe an

sa o stapanesti sanatos , am luat eu A7 55tfsi , presupun ca la modelul asta te-ai uitat , in cazul meu doar 8 era tentant. Clar va fi dif de la cer la pamant intre ce ai avut si asta . Bafta cu ea :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Si la bmw, la masinile premium selection, fac o verificare completa a masinii (cel putin teoretic)

Asa este, dar cand o cumpara de la client pt a o vinde mai departe.In general au foarte putini km.

Am dus o pe a mea pt Fahrzeug check, nu stiu ce inseamna check. Am intrebat la ei si au raspuns ca nu stiu exact sa imi spuna. Dupa ce am luat masina de la ei am constatat ca rulase vreo 5 km, probabil in aia a constat check ul.

 

Toate astea se intamplau la doua saptamani dupa ce am facut itepeul.

 

Totul facut conform plan servisare din bord.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc.

Da, la A7 55tfsi m-am uitat :). Apoi am vazut-o pe strada si am zis ca are garda la sol prea mica pt drumurile noastre.

:)) nu e chiar mica , poate ai vazut una cu setarea minima a pernelor . LA mine pe setare comfort e destul de cocotata , multe peste seria 6 anterior , in dinamic sau individual coboara serios , putin sub 6 si tot e f manevrabila chiar pe drumurile astea .Preponderent stau pe auto si regleaza ea fctie de drum . Clar X6 e destul de sus cat sa calaresti orice maidan daca vrei. Sunt curios ce consum are masina daca o invarti prin Buc . :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ăți recomand camera asta, acum are cel mai ieftin pret, o am la favorite de ceva timp.

 

 

Camera auto DVR Xiaomi 70mai A800S Dash Cam Pro Plus 4K UltraHD , IPS 3.0", 140 FOV, ADAS, GPS, Night Vision,Wi-Fi

https://www.emag.ro/camera-auto-dvr-xiaomi-70mai-a800s-dash-cam-pro-plus-4k-ultrahd-ips-3-0-140-fov-adas-gps-night-vision-wi-fi-midrive-a800s/pd/DGCZJTMBM/?utm_medium=ios&utm_source=mobile%20app&utm_campaign=share%20product

 

 

Am avut una mai slaba de la 70mai cu 2.7k claritate si toate funcțiile de la asta, se vede foarte bine si ziua si noaptea. Wi fi si comenzile vocale sunt de ajutor.

Inclusiv parking surveilence e foarte bun ( ĂŽți mai trebuie un cablu separat pentru conectare permanenta la siguranțe )

Iar Adas ul pe oras este interesant deoarece te anunța când pleacĂŁ mașina din fata ta .

Aplicația este foarte buna, poți face toate setĂŁrile din aplicatie, nu trebuie sa umblii prin camera.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.