Jump to content

De la 318D la X5M


Kosmog

Recommended Posts

am si eu viofo a129 pro duo gps.Ai ales bine

 

 

E legata la panoul de sigurante pt modul parcare?

Neavand inca masina (ar fi trebui sa ajunga maine, insa mai dureaza cateva zile; estimarea lor ar fi joi) n-am idee pe unde ar trebui sa ascund cablul, insa sper ca se poate pune pe undeva astfel incat sa nu atarne prin masina. Unde ai montat-o?

Link to comment
Share on other sites

Am luat masina azi. E geniala! Nu ma asteptam sa fie asa sincer. E ca si cum ai avea 2 masini intr-una. Atunci cand mergi super chill (azi de ex prin Bucuresti pe la ora 18:00, bara la bara) nu se aude nimic, iar cand o accelerezi imediat rabufneste :)). Prima data am dat si cu capul de tetiera fiindca nu ma asteptam, desi era pe Comfort totul

 

Momentan mi-e frica de ea :))

 

Trebuie sa ma obisnuiesc cu dimensiunea. Fata de seria 3 zici ca esti in camion. Mi-e greu sa o parchez, sa ma bag prin locuri stramte s.a. Trebuie sa fac cateva drumuri cu ea sa ma obisnuiesc ca momentan am mers doar vreo 1h.

Am conectat-o la aplicatia My BMW si poti sa faci o groaza de chestii remote

Link to comment
Share on other sites

Probabil o sa consume 16-20 in bucuresti; si eu sunt curios :)

 

Cred ca am mai discutat si ti-au spus mai multi posesori de 40i faptul ca 16-20 ia 40i in bucuresti. Mai mult spre 20%, 40i.

 

Credeam ca ai inteles, dupa ce mai multi oameni ti-au spus, ca X5M face 300km cu un plib de 80 litri in Bucuresti.

 

Am eu segmente numeroase cu consum de 16-20 cu sedan de 2 liti benzina si 1.8 tone.

Cum drept este ca reusesc si sub 10% in bucuresti duminica dimineata cand las masina sa schimbe la 1800rpm.

 

A ta va lua sub 20% in bucuresti doar duminica la 9 dimineata.

In rest, 25-30.

La super forje si/sau aglomerat, probabil ia si 35%

Edited by edit
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eh, nu ti iei mașina asta pentru consum, cum nu ti o iei nici pentru daily drive, decât daca ai foarte mulți bani si nu te jeneazĂŁ costuri sub 100.000 euro.

 

Edit: eu ĂŽți urez sa o stĂŁpânești sĂŁnĂŁtos !

Edited by WIN60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Îți dai seama ca ma aștept sa consume mult. Nu cred ca se pune problema de asta :). Dar tot sunt curios la drum lung mers liniștit vs sport. Însă momentan mi se pare ca și cum ai avea 2 mașini într-una. Aseară la 18, bara la bara am avut 24l.

 

E mult peste Tesla oricum. Ma bucur ca am ales așa

 

 

8-A9-E7190-0-C98-4-A12-A2-D6-DD0605961-A56.jpg

F04-DDB14-5-AFB-400-B-8112-26-DA038-D97-F1.jpg

B451-A6-DE-1-F59-4154-9-A41-7-BC3-E214-ACB4.jpg

 

Fac in zilele următoare mai multe poze.

Edited by Kosmog
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sa o folosesti sanatos!!! frumoasa masina si puternica.

Sunt curios de impresiile in timp despre masina.

PS: sper sa nu devina topicul o poluare despre consum si despre „de ce nu ti-ai luat nu stiu ce alt model la banii astia?!” ca ar fi pacat de masina

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc

 

 

Da, am luat-o prin Plus auto. Foarte Ok. PlĂŁtești un comision dar ei se ocupa de tot. Cred ca depinde de valorea masinii. Eu am dat 3000Euro. Ți-o verifica, o aduce in țara, ĂŽți scoate plĂŁcute pt 90 de zile și programare la RAR.

Link to comment
Share on other sites

Georgiana Pitic s-a ocupat de tine?

 

Nu. Un baiat Alex. Interactiunea a fost foarte ok si spre deosebire de o alta firma unde incercasem initial, el mi-a raspuns la toate intrebarile si destul de repede.

 

 

Ce mi se pare ciudat la masina este ca are auto start-stop. Nu ma asteptam :))

Link to comment
Share on other sites

Haha da:). Astept weekendul cand o sa fac un drum mai lung cu ea.

 

Daca stiti pe cineva care vinde jante/roti de iarna pe 21" va rog sa imi spuneti

 

Jante:

fata:10 x 21 ET40

spate: 11,5 x 21 ET38

Anvelope:

285/35 R21

325/30 R21

Edited by Kosmog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.