Jump to content

Cheie antifurt


phantomas

Recommended Posts

Salutare

 

Am achiziționat recent un Seria 2 Active Tourer și acesta mi-a fost livrat fără cheia antifurt pentru prezoane.

Am sunat la Bavaria și mi-au spus că nu se mai poate comanda această cheie ci se poate face doar extracția.

 

Mă ajutați, vă rog, cu cheile voastre să încerc dacă se potrivește vre una, pentru desfacere?

Sunt din București - vin eu până la locația(din București) unde îmi spuneți.

 

Vă mulțumesc.

 

 

PS: Varinta cu extracția vreau să o folosesc ultima.

Edited by phantomas
Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Am achiziționat recent un Seria 2 Active Tourer și acesta mi-a fost livrat fĂŁrĂŁ cheia antifurt pentru prezoane.

Am sunat la Bavaria și mi-au spus cĂŁ nu se mai poate comanda aceastĂŁ cheie ci se poate face doar extracția.

 

MĂŁ ajutați, vĂŁ rog, cu cheile voastre sĂŁ ĂŽncerc dacĂŁ se potrivește vre una, pentru desfacere?

Sunt din București - vin eu pânĂŁ la locația(din București) unde ĂŽmi spuneți.

 

VĂŁ mulțumesc.

 

 

PS: Varinta cu extracția vreau sĂŁ o folosesc ultima.

sal , putin probabil sa aiba cineva aici exact ce ai nevoie dar gasesti pe olx genul asta de serviciu sunt care au tot setul achizitionat si inchiriaza , poti incerca si asa .

Link to comment
Share on other sites

Salutare

 

Am achiziționat recent un Seria 2 Active Tourer și acesta mi-a fost livrat fĂŁrĂŁ cheia antifurt pentru prezoane.

 

PS: Varinta cu extracția vreau sĂŁ o folosesc ultima.

 

0766212169 Fane orice surub, orice are filet, orice surubel, prezon, etc....100 ron !

din bucuresti

Link to comment
Share on other sites

Au dreptate colegii. Sunt vreo 9 variante de chei antifurt. Asa ca o sa ai de umblat pana gasesti cheia potrivita. Dar si atunci tre sa renunti la toate patru.. pentru alt set nou.

 

Chiar nu inteleg, cum, dealerul nu are in dotare cheile antifurt de la roti?? Adica setul-cod dupa care (pot face bani) fac comanda? :hyper:

 

Daca stai binr cu directia si cu precizia, poti cumpara un burghiu de marimea partii filetate a unuia din celelalte prezoane si dai gaura EXACT pe centru si pe directia prezonului antifurt pana ajungi la imbinarea capului prezonului cu partea filetata a sa.

Ai, probabil, 1-2 mm spatiu in care poti sa gresesti inainte de a atinge janta cu burghiul..

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Au dreptate colegii. Sunt vreo 9 variante de chei antifurt. Asa ca o sa ai de umblat pana gasesti cheia potrivita. Dar si atunci tre sa renunti la toate patru.. pentru alt set nou.

 

Chiar nu inteleg, cum, dealerul nu are in dotare cheile antifurt de la roti?? Adica setul-cod dupa care (pot face bani) fac comanda? :hyper:

 

Daca stai binr cu directia si cu precizia, poti cumpara un burghiu de marimea partii filetate a unuia din celelalte prezoane si dai gaura EXACT pe centru si pe directia prezonului antifurt pana ajungi la imbinarea capului prezonului cu partea filetata a sa.

Ai, probabil, 1-2 mm spatiu in care poti sa gresesti inainte de a atinge janta cu burghiul..

 

 

Nu mă complic că nu sunt de meserie și poate fac mai rău decât bine.

Am găsit, la cineva, care zice că are 99% din antifurturile de pe piață, pe Luică... și vrea 50 lei/ buc. să le desfacă...

Edited by phantomas
Link to comment
Share on other sites

ai deschis un topic si ai postat de 4 ori intreband

daca are cineva cheie antifurt... pe bune !!!

nu era mai simplu sa faci o poza si sa spui numarul de dinti de la prezonul tau ???

poate asa te ajuta vreun coleg.

eu, de exemplu am acasa vreo 4 chei antifurt de bmw cu 17, 19, 14, 21 dinti !!!

 

succes !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ai deschis un topic si ai postat de 4 ori intreband

daca are cineva cheie antifurt... pe bune !!!

nu era mai simplu sa faci o poza si sa spui numarul de dinti de la prezonul tau ???

poate asa te ajuta vreun coleg.

eu, de exemplu am acasa vreo 4 chei antifurt de bmw cu 17, 19, 14, 21 dinti !!!

 

succes !

Crezi că dacă faci pe deșteptul ești mai interesant?

Ești amabil să îmi arăți cele 4 postări unde întreb, de 4 ori, dacă cineva are antifurt?

 

Nu crezi că, în loc să fii rătăcios ai fi putut să scrii cum crezi tu că se poate rezolva? Întreb pt. un prieten....

Ca să îți satisfac curiozitatea, ai și fotografia cu prezonul, în cauză. AM probat 15 chei antifurt, până acum și nici una nu s-a potrivit.

 

Mulțumesc pentru înțelegere.

 

 

Whats-App-Image-2021-11-14-at-19-29-02.jpg

Edited by phantomas
Link to comment
Share on other sites

mergi la vulcanizare ca te rezolva, au ei chei antifurt. Am vĂŁzut la mine ca nu asteptau sa le dau eu cheie, venea vulcanizatorul cu cheia și desfacea.

Vezi pe șoseaua Virtutii, cum vii dinspre Crangasi , ĂŽnainte de stația itp, ĂŽnainte de a ĂŽncepe blocurile.

 

Merci, mâine dau o fugã pânã la ei cã stau aproape.

Link to comment
Share on other sites

poate au modelul, vezi poate ai noroc. La mine avea cheia.

Vezi ca sunt cam grosi de obraz, pentru inlocuit cauciuc + echilibrat mi-a luat 50 lei de janta. La 2 cauciucuri era sa ma păcălească, imi oprise 2 cauciucuri bune ale mele. Mi-am dat seama a 2-a zi când le-am dus in boxa in bloc si m-am dus peste ei, am vorbit cu patronul si a vorbit ala cu el și mi-a dat inapoi cele 2 cauciucuri. Mai merg, de aceea le oprise. Ce erau nasoale 2 bucati mi le daduse.

Trebuie sa fii atent pe vulcanizator nu il scapa din ochi. Se dadea cocos ca avea clienți, devenise aglomerat.

Edited by Popescu 76
Link to comment
Share on other sites

Crezi cĂŁ dacĂŁ faci pe deșteptul ești mai interesant?

Ești amabil sĂŁ ĂŽmi arĂŁți cele 4 postĂŁri unde ĂŽntreb, de 4 ori, dacĂŁ cineva are antifurt?

 

Nu crezi cĂŁ, ĂŽn loc sĂŁ fii rĂŁtĂŁcios ai fi putut sĂŁ scrii cum crezi tu cĂŁ se poate rezolva? Ăntreb pt. un prieten....

Ca sĂŁ ĂŽți satisfac curiozitatea, ai și fotografia cu prezonul, ĂŽn cauzĂŁ. AM probat 15 chei antifurt, pânĂŁ acum și nici una nu s-a potrivit.

 

Mulțumesc pentru ĂŽnțelegere.

 

 

Whats-App-Image-2021-11-14-at-19-29-02.jpg

 

 

gata, cocos !

am inteles, scuze ca te-am deranjat altadata nu mai fac !!!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

REZOLVAT!!!

 

Am gĂŁsit un bĂŁiat, pe LuicĂŁ, care are multeee chei antifurt(vreo 500 de buc).

Mi-a desfĂŁcut prezoenele ĂŽn 5 minute: 50 lei/bucata

 

Am ĂŽnțeles cĂŁ cei de la AutoSoft fac acest lucru, dar costul este de 100/150 lei/buc. și nu au ei chei antifurt.... ĂŽl cheamĂŁ pe baiatul de pe LuicĂŁ.

 

DacĂŁ are cineva nevoie de nr. lui de telefon PM.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.