Jump to content

Problema e46 sunet parcare


Recommended Posts

Salutare sper ca nu fac off-topic am cautat la search dar nu am găsit problema mea .. In fine am un e46 2005 facelift am schimbat senzorii de parcare funcționează toți doar ca nu am sunet.. am înțeles ca sunetu ar fi redat prin casetofon original pentru ca efectiv am demontare tot din spate inclusiv porpagaju si nici o boxa ceva pentru ei și nici pe net nu spune nimeni de asa ceva .. ma poate ajuta cineva sa rezolv acest caz (unde sa gasesc aceasta boxa sau la ce fire ma leg pt o boxa)???

Mulțumesc 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zavo said:

Am citit pe un sait englezesc dupa ce am lucrat 2zile la demontat/montat 😅 pe cine am intrebat ( mari Fani/mecanici e46) m.au facut nebun 😐 ca nu are cum ca nustiu ce ... 

Salut, probabil e dezactivat sunetul, pune NCS sau Ista P si  activeaza la nivelul dorit

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2022 at 10:51 AM, Ali said:

Salut, probabil e dezactivat sunetul, pune NCS sau Ista P si  activeaza la nivelul dorit

Salut am facut ce mi.ai spus avea sunet doar l.am dat mai tare .. chipurile a mers umpic ( se auzea din bord bibaitu ila) iar acum iar numai merge .. eroare nu imi da volumu este la maxim .. cred ca nu face contact bine undeva la difuzor ma poti ajuta unde este situat sau la ce fire conectez altu direct de la releu ?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zavo said:

Salut am facut ce mi.ai spus avea sunet doar l.am dat mai tare .. chipurile a mers umpic ( se auzea din bord bibaitu ila) iar acum iar numai merge .. eroare nu imi da volumu este la maxim .. cred ca nu face contact bine undeva la difuzor ma poti ajuta unde este situat sau la ce fire conectez altu direct de la releu ?

Eu am e39 si este sub volan, nu stiu la E46 unde e dar ar trebui sa fie tot acolo.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Romulus said:

Sunt programe de codare pentru masina. Le are un mecanic care stie sa le si foloseasca. Se conecteaza cu ele la masina ta. 

Am scris mai sus totul arata functional sunetul este la maxim a mers la proba si atat nu a mai vrut deloc sa mearga sunetul (senzorii merg) 

Am nevoie sa stiu daca pot lega un twiter ceva si la ce fire ma leg posibil cablurile pe undeva nu fac atingere bine.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.