Jump to content

Baterie pe duca ?


OvidiuSt

Recommended Posts

Probabil ca da, e slabita bateria, sunt sanse mari, mai ales ca e cea originala. Daca ai umblat cu mai mult masina de atunci si nu ti-a mai aratat mesajul, dar nici nu a mai fost asa frig, cred ca scapi iarna asta insa in toamna ar trebui sa pui alta baterie.

Un alt caz posibil e sa fi uitat ceva usa deschisa sau pozitia, astfel incat sa becurile ramase aprinse sa consume bateria cat a fost in stand by.

Edited by VladE46
Link to comment
Share on other sites

Acum 7 minute, VladE46 a spus:

 

Un alt caz posibil e sa fi uitat ceva usa deschisa sau pozitia, astfel incat sa becurile ramase aprinse sa consume bateria cat a fost in stand by.

Nu am lasat asa deschisa sau alt consumator deschis/aprins

Da , o am in vedere pentru la toamna dar cele originale sunt destul de scumpute , ma mai uit si la o varta sa vad ce specifica imi trebuiesc

Merci

Edited by OvidiuSt
Link to comment
Share on other sites

Un pachet de schimb baterie la un dealer, cu baterie originala este 890 lei sau așa ceva și include și manopera. Iar daca te duci la alte magazine să cumperi o baterie cred ca ieși la jumătate sau și mai puțin, dacă așa preferi. Nu e chiar așa de scump pentru a schimba o baterie de 5 ani.

Link to comment
Share on other sites

On 1/30/2022 at 8:26 PM, Romulus said:

Un pachet de schimb baterie la un dealer, cu baterie originala este 890 lei sau așa ceva și include și manopera. Iar daca te duci la alte magazine să cumperi o baterie cred ca ieși la jumătate sau și mai puțin, dacă așa preferi. Nu e chiar așa de scump pentru a schimba o baterie de 5 ani.

Ce bine ar fi la pretul asta , dar din ce am vazut si am intrebat este aproape dublu daca ma duc la ei

2 minutes ago, OvidiuSt said:

Ce bine ar fi la pretul asta , dar din ce am vazut si am intrebat este aproape dublu daca ma duc la ei

https://www.exclusivoem.ro/produse/baterie-acumulator-auto-bmw-agm-originala-92-ah-61216806755

Aici 1801 lei

5 minutes ago, OvidiuSt said:

Ce bine ar fi la pretul asta , dar din ce am vazut si am intrebat este aproape dublu daca ma duc la ei

https://www.exclusivoem.ro/produse/baterie-acumulator-auto-bmw-agm-originala-92-ah-61216806755

Aici 1801 lei

https://www.bavauto.ro/bateriebmwagm

Si aici mai ieftin 

Link to comment
Share on other sites

cu 420-ul nu am treaba , dar la a6 , am facut cerere si am primit oferta  la dealer audi , baterie de 105 originala - 2900 de lei 🤪 , in conditiile in care bateria este vreo 1700 la vanzatori si 2100 la dealer . am zis pas .....

  Baterie inlocuit .......230 lei

  Functie apelabila .......600 lei 

  Baterie 105 ( discount 15 % ) - 2070 lei 

Edited by marius420d
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, OvidiuSt said:

Ce bine ar fi la pretul asta , dar din ce am vazut si am intrebat este aproape dublu daca ma duc la ei

[...]

Oamenilor, nu are cum sa NU fie exact la fel cum scrie, faceți click pe bannerul din josul pagini si verificați preturile cum am făcut si eu pentru 118d. Scrie la fiecare pachet din promotie si pretul.

Link to comment
Share on other sites

@Romulus 

M-am gandit la  faza cu "de la ", in oferta. Probabil ca se ia varianta de baza in cazul acesta pentru o masina fara start stop ? Atunci se explica, ca o baterie fara tehnologia respectiva, e la o treime/patrime de pret fata de una cu AGM 🙂 

Edited by Shep86
Link to comment
Share on other sites

@Shep86 Nu știu sincer, dar chiar și dacă e "de la" tot trebuie să poți vedea la care model e așa de mic prețul. Altfel e reclamă mincinoasă. Și celelalte nu au totuși cum sa fie dublu. E o promoție prin care încearcă să atragă clienți aftersales cu mașini 5y+. E interesul lor să ofere ceva bun la preț decent. Altfel nu e reclamă, e anti-reclamă.

E totuși capitalism. Dacă clientul nu e mulțumit, moare firma. Trebuie să mulțumească clientul. E unul din fundamentele capitalismului. 

Link to comment
Share on other sites

Si mie la fosta masina un E90, mi-au aparut vreo 10 mesaje intr-o iarna, am lasat-o asa, a mers si urmatoarea vara si iarna, fara mesaje(numai ca isi dezactivase singura start-stop-ul), apoi am vandut masina in primavara. Dat intradevar era pe duca ca am verificat si nu se mai incarca pana la voltajul la care trebuia. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.