Jump to content

o fi real?


Recommended Posts

3 hours ago, edyy3k said:

ce parere aveti? o fi reala chestia?

Daca e reala, ce relevanta are?

Daca dupa 5 mii incepe sa tremure din nou, mai conteaza sau nu ca tremura, sau daca tremura mai tare ce o sa faca!?

Constatarea lui nu inseamna ca ajuta motorul in realitate. O analiza chimica trimisa luata din doua schimburi de ulei (marci diferite) la acelasi numar de km

Testul are o relativitate mare si pentru mine e complet ne-conclusiv.

Pe forumul care eu il respect, Castrol cam este luat in bascalie despre felul cum echipa de marketing si promovare... arunca pe piata termeni ca ..titanium care ca materie prima nu prea au ce sa caute in ulei. Dar din disperarea de a convinge clientii ignoranti, baga din top utopii..

(..Sa caut topicul?)

 

Edited by bimmer90f30
Gramatica
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 11:04 PM, bimmer90f30 said:

Daca e reala, ce relevanta are?

Daca dupa 5 mii incepe sa tremure din nou, mai conteaza sau nu ca tremura, sau daca tremura mai tare ce o sa faca!?

Constatarea lui nu inseamna ca ajuta motorul in realitate. O analiza chimica trimisa luata din doua schimburi de ulei (marci diferite) la acelasi numar de km

Testul are o relativitate mare si pentru mine e complet ne-conclusiv.

Pe forumul care eu il respect, Castrol cam este luat in bascalie despre felul cum echipa de marketing si promovare... arunca pe piata termeni ca ..titanium care ca materie prima nu prea au ce sa caute in ulei. Dar din disperarea de a convinge clientii ignoranti, baga din top utopii..

(..Sa caut topicul?)

 

eu de cand am masina folosesc doar acel ulei fabricat de BMW la bidon de 1L

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, edyy3k said:

eu de cand am masina folosesc doar acel ulei fabricat de BMW la bidon de 1L

Inseamna ca ai cautat un  fel de confirmare si ai dorit sa intrebi si pe altii.

Si asa vor veni o varietate de raspunsuri.

Cum tu i suti ai spus, confirm si eu, e de la timonerie!

Sa pui uleiul acela si sa te uiti la maneta schimbatorului daca mai tremura ca inainte, cum iti "suna" asta de stiintific sau real!? ..cand de fapt timoneria e vai mama ei pe drumul uzurii accentuate.

Sau, cum ar fi sa schimb timoneria si sa nu tremure... deloc in nici o situatie?

Probabil ar trebuie sa pu  o timonerie veche. ..Dar cat de veche?

Acum poate inteleg si altii ca asta inseamna ca o cam dai in bobi.. (nu tu, anumite "reportaje"/raportari pe YT).

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bimmer90f30 said:

Inseamna ca ai cautat un  fel de confirmare si ai dorit sa intrebi si pe altii.

Si asa vor veni o varietate de raspunsuri.

Cum tu i suti ai spus, confirm si eu, e de la timonerie!

Sa pui uleiul acela si sa te uiti la maneta schimbatorului daca mai tremura ca inainte, cum iti "suna" asta de stiintific sau real!? ..cand de fapt timoneria e vai mama ei pe drumul uzurii accentuate.

Sau, cum ar fi sa schimb timoneria si sa nu tremure... deloc in nici o situatie?

Probabil ar trebuie sa pu  o timonerie veche. ..Dar cat de veche?

Acum poate inteleg si altii ca asta inseamna ca o cam dai in bobi.. (nu tu, anumite "reportaje"/raportari pe YT).

am citit si postari ca asa fac toate N47 . si ca ar fi de la timonerie ...   dar nimic concret 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.