Jump to content

F1 2022 - cel de-al 73-lea sezon


ckh

Recommended Posts

Nu cred ca l-au anulat ci mai degraba l-au suspendat. Probabil ca in functie de evoluatia lucrurile vor decide daca il anuleaza la final sau merg mai departe cu MP al Rusiei. Normal ar fi sa il anuleze indiferent de cum vor evolua lucrurile.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zeronoo said:

image.png.03477922231579a4bbdc7a2e478bbd4a.png

De asta cred ca nu e anulat definitiv, daca era o hotarare definitiva ar fi trebuit sa apara "canceled" in statement. Formularea pare ca lasa loc pentru modificari.

toata lumea se duce dupa bani ...in general . Dupa ce se va linisti treaba cel mai probabil vor relua .Nu vad pe nimeni decat o curva oportunista in lumea asta . 

Link to comment
Share on other sites

Am terminat de vizionat DTS in weekend, mi s-a parut cel mai slab sezon de pana acum, sub ce asteptari aveam pentru asa un sezon de F1.

Daca ai vazut F1(anul trecut am ratat doar cursa de la Imola) si te-ai informat(citit, vizonat materiale etc) foarte mult despre sport (🙋‍♂️) as zice ca DTS e ca si cum ai asculta rezumatul pentru Baltagul, al unui copil de clasa a 12-a, dar de pe la mijlocul clasei(nici cel mai bun nici cel mai rau), adica stie povestea, dar nu stie detalii si mai baga de la el, in timp ce tui esti cu cartea in mana.

Dar isi atinge targetul, sa atraga public nou catre F1, in special de pe continetul american.

Un lucru ce-mi scapa, Sussie Wolff ce rol are in F1? din ce stiu, doar de sotie a lui Toto... ea e cu Formula E, iar pentru asta, a aparut extraordinar de mult in serial.

Link to comment
Share on other sites

Te inteleg perfect @marius420d, cand am vazut ce slabe sunt primele doua episoade, am insistat sa ma uit doar pentru discutiile de dupa, sa fiu in tema cu subiectele, atat.

Intre timp, m-am informat, Sussie Wolff e doar teaca in care-si tine Toto sabia, deci da, n-are nicio treaba cu F1.

Extraordinar de degaba, si Sussie si DTS.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca in regim de cursa SAI e (putin)peste LEC iar RBR e peste FER, pe de alta parte e sport, in sport se poate intampla orice oricand...ma bucur ca dupa atatea modificari radicale, masinile sunt inca foarte rapide, ramane de vazut cum stau cu fiabilitatea, pana acum a fost neasteptat de ok...

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de aceiasi parere, plus, Verstappen are mai multa experienta decat Leclerc(parca il si aud pe Leclerc zicand "I am stupid") :)) dar ramane de vazut. Sunt curios cand o sa recupereze Merc deficitul pe care-l au acum. Aparent, renuntarea la sidepods nu a fost neaparat cea mai buna solutie.

Link to comment
Share on other sites

La MER se pare ca nici motorul nu e o fericire, diferenta este evidenta intre evolutiile echipelor cu motor MER si celelalte (de echipele cu motoare FER nici nu mai zic...). Pe de alta parte, MER a facut deja o modificare majora de design (cea mai vizibila fiind redesenarea sidepods) care nu a prea rezolvat nimic, e posibil ca intregul design aero de la MER sa fundamental gresit. Partea buna e ca sezonul pare sa fie mai echilibrat ca niciodata atat in zona de varf cat si in cea de mijloc.

Link to comment
Share on other sites

Da, chiar frumoasa cursa. Pana la urma scopul modificarilor aerodinamice a fost sa ofere curse mai spectaculoase. S-au depasit Lec si Ver alea doua, trei tururi mai mult decat s-au depasit tot sezonul trecut :))) frumos!

Pacat de Redbull si AT.

sunt curios daca reuseste Merc sa revina.

se joaca cineva F1 Fantasy?

Link to comment
Share on other sites

M am uitat si eu duminica si de abia astept sa vad mâine. A avut dreptate Ver, ar fi fost bine sa bage tare continuu si poate ar fi ieșit un fata lui Lec. 
 

Treaba cu șoferii care reclama probleme si GP ul spune ca nu are nimic mașina si in final chiar se vede ca are ceva, imi reamintește de problemele pe care le avem la nivelul nostru, diagnoza nu arată nici o problema deși se vede clar ca nu merge cum trebuie.. 

 

Nu m am uitat la F pana acum, însă nu știam ca se poate si la acest nivel, ma gândeam ca se descoperă imediat problema măcar la câte calculatoare au. 
 

mi am instalat app F1 Tv ca sa vad aseara ceva practice, dar ma oftic ca nu prind qualif de astăzi, o să fi plecat.

 

si apropo cu privire la practice de aseara, vad ca Ver nu poate sa si imbunătățească timpul fata de Lec, tot o diferenta mica între ei pe care Ver nu reușește sub nici o forma sa o depaseasca.

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.