Jump to content

F1 2022 - cel de-al 73-lea sezon


ckh

Recommended Posts

Nu are rost sa comentam asupra a ce a făcut cu checo, nu știi ce se intampla in echipa si asa mai departe, discuții, divergente, etc.

 

Chiar daca l ar fi lăsat pe checo, tot ar fi pierdut fiind in spatele lui Leclerc la ultima cursa. 

Lui Max i place sa câștige, se vede ca vrea sa doboare cat mai multe recorduri..eu nu vad sa aibă un caracter urat, dar face urat când ceva nu merge bine, tot din dorința de a câștiga. 

  • De acord! 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

la fel si eu, Redbull 1 (s-au axat pe imbunatatire performanta), apoi Ferrari (ar fi trebuit sa rezolve fiabilitatea pentru a folosi performanta si functionarea echipei), cel putin pentru primul sfert de sezon.

Ce o sa fie interesant este plutonul de mijloc unde se zvoneste ca Aston "Marin" ar avea sanse sa fie a 3-a echipa si Alpine care nu si-a aratat potentialul in teste. Marea surpriza as zice ca ar fi Mclaren care e estimat ca ar fi a 8 sau a 9-a.

oricum, prin Australia o sa avem o idee cat de cat, sau asa cred eu...

Link to comment
Share on other sites

O idee mai clara despre cum stau lucrurile o sa avem dupa calificari...la teste...ca la teste. RB pare sa stea chiar mai bine decat la inceputul anului trecut, SF aproape la fel dar...cred ca abia dupa calificari o sa vedem cum stau...oricum mi-a placut ce am vazut pana acum

Link to comment
Share on other sites

Mda.. asta a fost singurul lucru care m-a tinut din a atipi la cursa de ieri.. lupta lui Alonso. 
Merc se prezinta momentan in aceeasi situatie ca anul trecut, dar fara bouncing.. Ferrari "vai steaua lor". Sper sa evolueze lucrurile si sa vedem ceva actiune in urmatoarele etape. 

Link to comment
Share on other sites

Exact la fel am simtit si eu in timpul cursei, ma uitam in paralel si la in meci de fotbal, sa fie mai interesant :))

Sper si eu sa-si revina un pic Ferrari, sa nu uitam ce inceput a avut RB anul trecut si ce fain au revenit, nu m-ar supara sa faca italienii la fel anul asta, dar ma indoiesc. Nu stiu de ce, am mai mare incredere in Fred decat in Binotto.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

Ferrari nu sta chiar asa prost cum pare...s-ar putea sa vedem un Ferrari diferit pe circuitul urmator.

12 hours ago, VladE46 said:

Nu stiu de ce, am mai mare incredere in Fred decat in Binotto.

Acolo nu seful e de vina...e intreg sistemul...ca in politica romaneasca de altfel :)))

Link to comment
Share on other sites

Asa sper. Poate revin si cei de la Merc. Imi doresc in sezonul asta sa nu fie o lupta doar pentru locul 2 intre 3 constructori (Ferrari, Merc si, poate, AM/Alpine). Vreau sa mi-i darame un pic pe cei de la RB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2023 at 11:43 PM, Edwin said:

Vreau sa mi-i darame un pic pe cei de la RB

Poate dupa viitoare upgrade-uri...deocamdata e prea mare diferenta, VER practic nu a mai fortat deloc dupa lap 10, mai au acolo performanta tinuta in maneca. Mercedes pare ca a sarit din lac in putz...se pare ca actualul design e muci.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zeronoo said:

Poate dupa viitoare upgrade-uri...deocamdata e prea mare diferenta, VER practic nu a mai fortat deloc dupa lap 10, mai au acolo performanta tinuta in maneca. Mercedes pare ca a sarit din lac in putz...se pare ca actualul design e muci.

Da, asa e.. dar mi-as dori sa fie o bataie pentru locul 1, nu pentru locul 2 cum se pare dupa prima cursa :))

Link to comment
Share on other sites

eh, au mai fost sezoane in care au inceput anumite echipe bine si nu s-a terminat chiar roz :)) sa speram ca devine mai competitiv si nu o sa domine 6-7 sezoane redbull cum s-a intamplat cu mercedes in trecut.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.