Jump to content

codare mp3 48khz


Recommended Posts

1 hour ago, DJ Allexinno said:

N-ai inteles nimic din ce e scris mai sus (cum nu ai inteles multe si din alte discutii)... trebuie sa le faci 44.100 sample rate (!!!), nu 48.000 cum le-ai facut 🙂 Si bitrate cat mai mare...

Amice, iti sunt dator cu bani sau altceva? Iti multumesc ca m-ai  scuipat in cap cu replica de mai sus.

Banuiesc ca tii la replicile date.

Aia e replica venita din ura nu din toleranta.

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bimmer90f30 said:

Amice, iti sunt dator cu bani sau altceva? Iti multumesc ca m-ai  scuipat in cap cu replica de mai sus.

Banuiesc ca tii la replicile date.

Aia e replica venita din ura nu din toleranta.

 

Asa te simti?! Bun!

Eu am scris clar rezolvarea/solutia la problema omului in topic; puteai sa ma intrebi pe mine, sau pe oricine scria rezolvarea (eu in cazul de fata), daca aveai o problema, insa, din mandrie (tipica) ai preferat sa-l intrebi pe initiatorul topicului... ca sa-ti spuna ce!?... daca-ti raspundea, iti zicea fix ce am scris eu... sau te certa cum ii certi tu pe altii ca nu citesc/inteleg tot :))

Am vrut doar sa punctez, ca de multe ori, citesti si nu intelegi (cum s-a intamplat in nenumarate topicuri).

Ia-o ca pe o lectie, chiar daca nu e tocmai placuta. Esti barbat, iti asumi!

ps. Cu placere pt rezolvare 🙂

Link to comment
Share on other sites

Vai, tocmai aia e. Ca habar nu aveam ca o sa scrii, ca altfel te intrebam direct pe tine... (asta e o ironie)

Dar asa, am intrebat pe cineva care NU se pricepe ca sa invatam amandoi eventual, decat sa te intreb pe tine ... ca sa sfarsesc prin a fi scupat in cap. 

Sau ALTFEL spus/explicat, am zis sa intreb pe INITIATORUL topicului si nu neaparat pe tine..

(Hai ca ne complicam aiurea.. tu stii bine ce spui..)

Eu nu rad ca tine cand dau replicile astea pentru ca NU mi se pare nimic amuzant.. dat asta e, tu (probabil) scrii si sa astepti multumiri. Eu scriu ca sa ne corectam unii pe altii cat putem mai bine.

Azi nu primesti multumiri de la mine pentru ca jumatate din replica a fost atac la persoana. 

Nenumarate topice in care in loc sa replici dadeai minusuri precum un las.. (am zis precum un las, nu ca esti las) ?? Mda, vad ca esti convins de multe lucruri in privinta mea de parca ti-as fi dator cu, ceva..

Edited by bimmer90f30
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, bimmer90f30 said:

Vai, tocmai aia e. Ca habar nu aveam ca o sa scrii, ca altfel te intrebam direct pe tine... (asta e o ironie)

Dar asa, am intrebat pe cineva care NU se pricepe ca sa invatam amandoi eventual, decat sa te intreb pe tine ... ca sa sfarsesc prin a fi scupat in cap. 

Sau ALTFEL spus/explicat, am zis sa intreb pe INITIATORUL topicului si nu neaparat pe tine..

(Hai ca ne complicam aiurea.. tu stii bine ce spui..)

Eu nu rad ca tine cand dau replicile astea pentru ca NU mi se pare nimic amuzant.. dat asta e, tu (probabil) scrii si sa astepti multumiri. Eu scriu ca sa ne corectam unii pe altii cat putem mai bine.

Azi nu primesti multumiri de la mine pentru ca jumatate din replica a fost atac la persoana. 

Nenumarate topice in care in loc sa replici dadeai minusuri precum un las.. (am zis precum un las, nu ca esti las) ?? Mda, vad ca esti convins de multe lucruri in privinta mea de parca ti-as fi dator cu, ceva..

Nush daca ti-am dat 10 minusuri adunate. Si cand am dat, chiar scriai prostii nefondate, chestii citite prin alte parti si neintelese complet (exact cum nu ai inteles nimic nici din topicul asta, in speta, rezolvarea). Chiar rog un admin sa le comunice aici numarul, public, nu am sa ma supar, chiar sunt curios :))

Oricum, din peste 6.000 de reply-uri pe care le-ai dat aici pe forum, nici nu e greu sa primesti sute de minusuri in conditiile in care ai comentat peste 80% din cazuri, in domenii pe care nu le stapanesti, despre motoare pe care nu le-ai avut etc etc

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Romulus said:
Aparent vă mănâncă de o suspendare? Pe amândoi...

 

Romulus, chiar te rog sa stergi toate bazaconiile scrise aici, inclusiv parerea lui despre mine in postare. Stim prea bine ca atacul la persoana nu este admis pe forum. Pentru ca inteligenta sau capacitatea de intelegere a fiecaruia e diferita. Si de aceea trebuie scoase obligatoriu din problemele unei masini.

Merita sters, mai ales ca si-a cerut scuze fata de tine. 

Eu ramane sa testez si sa revin cu concluzia mea pe topic.

Multumesc.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 5/30/2022 at 8:01 AM, bimmer90f30 said:

Am uitat sa zic ca toate melodiile le-am pus intr-un folder.. si asa am ars CD-ul; cu x16, 2400b/sec parca.

Masina are NBT Evo ID6.

Zice ca nu recunoaste formatul.

O sa mai ard un CD cu melodii direct pe radacina.

Asa cum am zis in postul de mai sus, dar desigur ajustand dupa discutiile purtate aici mai are ALTCINEVA alta sugestie pentru a asculta muzica in ALT FORMAT decat CD. Apropo de CD, facut copie 1 la 1 la un CD si functioneaza asa.

Ghost, am reusit sa trag cel mai incet la  x1,500 cu un writer antic: HP HSTNN-ID06.

Orice ALTA sugestie e bine venita.

 

20220625_130427-2160x1620-540x405.jpg

20220625_131824-540x720.jpg

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revin tot eu pe topicul asta cu noutati si poate rezolvari mai avansate  din partea altora in sensul ca nu stiu cum pot crea un TOC pentru a putea scrie mult mai multe piese audio in format WAV (DAR PE DVD-R), care este singurul recunoscut de unitatea masinii mele! 

Altfel spus, nu puteti, unii dintre voi probabil, sa ardeti alte CDuri DACA NU LE ARDETI CA "AUDIO CD" si le ardeti doar pe DVD (sau pe un CD..), formatul WAV  (Bla,Bla: Codec: PCM signed 16-bit Little-Endian,    Bitrate: 1411kbs,     Bit per sample: 16,  Sample rate 44100 Hz) NU o sa fie recunoscut.

Trebuie ars ca Audio CD fie de un Ashampoo Burning 18, sau de Nero... din nou, doar CD Audio!

Intrebarea ramane cum se poate crea un TOC (Table Of Content) pentru DVD-R??

Se pare ca acest TOC este mai intai citit de HU masinii dupa care piesele sunt incarcate/ascultate pozitionand laserul pe sectorul pottivit.

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.