Jump to content

Presiune furtun radiator si presiune vas expansiune bmw 320d e90 163 cp


Recommended Posts

Salut am nevoie de niste pareri de la oamenii care au trecut prin asa ceva si au gasit rezolvarea..detin un bmw 320d e90 163 cp ..o am de 2 saptamani si de cand am luato are presiune destul de mare pe furtunul de la radiator+presiune vas expasiune..masina baga foarte bine caldura si nu fierbe si nu am nici pierderi de lichid.ce va fi oare ? 

Link to comment
Share on other sites

Buna intrebarea lui godini.

Apoi, eu am o vorba. Schimba toate lichidele masinii de indata ce ai ocazia daca vrei sa te tin masina.

Nu e nimic controversat aici.

Masina aia are o varsta iar probabil vanzatorul nu a facut mai nimic masinii in materie de intretinere.

Daca ai aptitudini si ai unde fa-o tu insuti. Daca nu plateste pe cineva care a mai umblat la o masina ca a ta.

Masina o sa te tina mult mai mult te asigur.

Mesaj de la unul care are acelasi model de masina de peste 150k km.

Edited by bimmer90f30
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 4:52 PM, Godini said:

Cum ai constatat asta ?

am pus mâna pe.furtunu de la radiator si este mai tare decat ar trebuii+de ex daca seara la ora 20:00 opresc motoru dupa un drum de vreo 30 km și dimineata deschid vasul de expansiune si dimineata are presiune mare in vas

On 2/11/2022 at 6:05 PM, bimmer90f30 said:

Buna intrebarea lui godini.

Apoi, eu am o vorba. Schimba toate lichidele masinii de indata ce ai ocazia daca vrei sa te tin masina.

Nu e nimic controversat aici.

Masina aia are o varsta iar probabil vanzatorul nu a facut mai nimic masinii in materie de intretinere.

Daca ai aptitudini si ai unde fa-o tu insuti. Daca nu plateste pe cineva care a mai umblat la o masina ca a ta.

Masina o sa te tina mult mai mult te asigur.

Mesaj de la unul care are acelasi model de masina de peste 150k km.

Nu știu ce sa zic 😞 eu o reparam dar am fost la service si o zis ca daca nu fierbe nu are nimic masina..dar eu nu o pot lasa asa pentru ca presiunea este mare .ma.indoiesc daca schimb antigelu sa se repare

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, andrey99 said:

am pus mâna pe.furtunu de la radiator si este mai tare decat ar trebuii+de ex daca seara la ora 20:00 opresc motoru dupa un drum de vreo 30 km și dimineata deschid vasul de expansiune si dimineata are presiune mare in vas

Nu știu ce sa zic 😞 eu o reparam dar am fost la service si o zis ca daca nu fierbe nu are nimic masina..dar eu nu o pot lasa asa pentru ca presiunea este mare .ma.indoiesc daca schimb antigelu sa se repare

Salut, in capacul bidonasului este o supapa, verifica sa nu fie infundata sau stricata.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, andrey99 said:

am aflat defapt ca nu are nimic masina :))

Salut, in alta ordine de idei ai descoperit fenomenele termice pe care le-ai fi invatat daca nu lipseai la orele de fizica si avertizarile de pe capacul bidonasului si din manualul producatorului referitoare la deschiderea busonului in timp ce temperatura este ridicata sau o perioada dupa oprirea motorului.

Un om educat este un om informat!😀

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2022 at 6:47 PM, Ali said:

Salut, in alta ordine de idei ai descoperit fenomenele termice pe care le-ai fi invatat daca nu lipseai la orele de fizica si avertizarile de pe capacul bidonasului si din manualul producatorului referitoare la deschiderea busonului in timp ce temperatura este ridicata sau o perioada dupa oprirea motorului.

Un om educat este un om informat!😀

frate la ce episod te uiti ??? 😂😂😂 ce legatura are intrebarea mea cu ce spui tu.spunemi si mie 🤣 tu ai ce ai cu busonu ala batal norocu lui 🤦‍♂️ eu am pus intrebarea dece este furtul de rafiator tare si dupa 24 de ore de la oprire..iar tu imi raspunzi că,busonul nu trebuie deschis 🙃🤣 esti total pe langa subiect..price fraier stie ca busonul nu se deschide daca motorul este cald .dar tu vrei sa te dai mare destept 🤦‍♂️😵

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.