Jump to content

BMW 520 d E60, 2008, M-pack


but

Recommended Posts

BMW 520 d E60, 2008 luna a XI- a, 177 cp, automata, pret 10.500 euro.

 

Optiuni : pachet M de fabrica atat interior cat si exterior, key-less entry si key-less go, soft-close usi, head-up display, sistem audio Logic 7, volan electric, scaune piele crem seria 7 electrice cu memorie si incalzite, high-beam assist - schimba faza lunga daca vine alt auto pe celalalt sens, hard-disk de 80 GB pt muzica, unitate DVD, functie cornering, led-uri in oglinzi pe exterior se aprind cand deschizi masina, pilot automat,  faruri xenon acoperite cu folie,  jante 19 style 176 cu cauciucuri noi-noute de vara, jante 17 style 116 cu cauciucuri de iarna - Michelin pilot alpin 3 foarte bune, senzori parcare fata-spate, senzori ploaie si presiune pneuri, oglinzi electrice rabatabile, heliomate, geamuri cu tenta inchisa din fabricatie, filtrul de particule activ, clapete in interiorul grilelor care se deschid si inchid in functie de temperatura motorului pt a incalzi sau raci motorul mai repede, pachet lumini interior - led-uri portocali in fetele de usi, buton interior deschidere portbagaj, 4 geamuri electrice. 

E posibil sa-mi fi scapat cate ceva.

 

Masina este cumparata in 2017 si cand nu merg cu ea, sta in garaj. Au fost schimbate de-a lungul timpului, de cand o am, urmatoarele - distributia la 217.000 km, in acelasi timp cu distributia si din cauza ca s-a dat jos cutia de viteze am decis sa o servisez si astfel i-am schimbat convertizorul, filtrul si uleiul, toti rulmentii la roti, discuri frana si placutele, bujii, ulei si filtre schimbate anual indiferent de nr de km facuti peste an. Tot ce s-a schimbat pe aceasta masina au fost schimbate la Bimmer Service Cta si am facturi pt manopera si piese schimbate si vor fi prezentate celor interesati de masina.

Nu sunt probleme nici cu motorul si nici cu cutia de viteze, merg ambele impecabil, desigur se pot verifica atat cu propriile simturi dar si cu testere cu care sunt de acord.

Nu sunt interesat de schimburi pt motivul ca am gasit deja urmatoarea masina pe care o voi cumpara.

Acesta este al treilea BMW pe care il am dar de departe este masina de care sunt si am fost cel mai multumit.

Defecte : senzor IBS - inteligent battery sensor si senzor recirculare aer in interiorul vehiculului nu functioneaza,  acestea nu afecteaza deloc functionarea masinii.

 

image 1.jpeg

image 7.jpeg

image3.jpeg

image8.jpeg

image9.jpeg

image11.jpeg

image12.jpeg

image15.jpeg

image16.jpeg

image18.jpeg

image14.jpeg

image 6.jpeg

image 8.jpeg

image13.jpeg

image1.jpeg

image4.jpeg

image6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • X X L locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.