Jump to content

Consum F11 525xd 2015 218hp


Ali

Recommended Posts

5 hours ago, Ali said:

Hello, daca mai sunt posesori de model ca cel din titlu m-ar interesa ce consum aveti la mers in oras pe BC.

Multumesc anticipat.

Am acelasi model, consumul inregistrat de mine in Timisoara fiind de 14 - 15l/100Km. Depinde mult de anotimp, temperatura de afara, daca este sau nu aglomeratie, distanta parcursa, etc. Daca merg ceva mai mult prin oras si nu-i atat de multa aglomeratie, scot poate si 12, 13. Aici vb strict de consumul urban, nu ma refer la acel mixt la care se refera f multi si care nu prea are relevanta atunci cand discuti strict de un consum, in oras sau in afara. Pe de alta parte am si un stil de condus ceva mai sportiv, o incerc s-o tin mai sus in ture ca sa protejez turbinele, dpf-ul, depunerile in general cauzate de mersul subturat. In afara inregistrez cam 7%, mers sportiv mai tot timpul. Nu stiu daca am mers o data in Eco Pro spre exemplu. Poate doar sa vad cum e si cam atat. Eu mi-am setat BC-ul sa se reseteze tot timpul la urmatoarea calatorie sau mai bine zis dupa cateva ore de la oprirea motorului. 

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, calinus68 said:

Acelasi motor fara X-drive, nu mi-a sarit de 8 % niciodata, consum mediu, in afara 6%.

Nu are nici o treaba consumul de la xdrive cu cel al tractiunei spate, la xdrive este mult mai mare. 
Eu la 2.0 xdrive(B47)am 12-15 in oras si 7-9 extraurban. 

La E90(n47) tractiune spate, aveam undeva la 8 urban si extraurban intre 3 si 6,5(in cel mai sportiv mod posibil)

Edited by enders
Link to comment
Share on other sites

Salut, va multumesc pentru raspunsuri, doream sa stiu daca trebuie sa caut ceva defecte, dar in urma postarilor voastre e clar ca este totul ok. Eu am 12-12.6 in oras, deci este cam pe la ce ati raportat voi.

Drumuri bune sa aveti🙂.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
2 hours ago, Galagie said:

F11 cu B47 cu xdrive ( 190hp) - cam 9-11% in oras,  6.7-7% in afara orasului.

Mai nou cu traficul din timisoara, am scazut chiar si la 8.6 :))

Mda, buna asta cu scazutul consumului in Temeshoara 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.