Jump to content

BMW Seria3 E46 320D


cătălin13r

Recommended Posts

Salutare , masina mea este un Bmw seria 3 e46 din 2005 , 320D 150CP ,6 trepte

achizitionata de curand, masina bine intretinuta zic eu pentru anii ei , 2 chei + valet , fara accident(cel putin fara accident grav) ,nu a fost "demontata" .. cu inventii sau..carpeli ,ca dotari are scaune incalzite , oglinzi electrice incalzite , climatronic , computer bord ,4 geamuri electrice, senzori parcare spate ,inchidere centralizata ,DSC,cotiera fata-spate, sac ski , jante aliaj 16", oglinda interioara anti orbire si trapa

Ca "imbunatatiri" am pus lupe de 2.5" bi-fazice , angel eyes ccfl ,covorase dedicate , nuca schimbator in piele , volan in piele cu comenzi si pilot automat , mufa AUX dedicata.

Altele mai marunte ar fi , polish faruri, leduri numar-interior portbagaj si torpedou ,retapitare stalpi.

Reparatii , am degripat crucea cardanului(avea un scartait urat in mers si am realizat ca era blocata efectiv nu se misca deloc) , am gresat trapa , reparat bagheta haion(nu se deschidea portbagajul si nu functionau luminile la numar), deblocat si reglat frana de mana , anulare clapete admisie si am inlocuit un senzor de parcare defect.

Probleme ramase , merg cu furtunul la egr blocat(problema aia cu smucitul intre 1000-2000rpm) si geamurile fata care inclina si se ridica greu.

Planuri de viitor , interior de piele , jante pe 18" si o suspensie sport.

In rest masina merge si trage foarte bine cu un consum bun , sunt foarte multumit de ea.

https://files.fm/u/6hkxrdebq

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Viper05 said:

Ala e volan nfl pe fl? Functioneaza?

functioneaza perfect, ieri am legat comenzile si pilotul , in schimb am o problema cu airbag-ul , nu am stiut ca conteaza fl\nfl , l am gasit la un pret bun zic eu , si m am trezit ca e airbag single stage , masina avea airbag dual stage , mufa\mufele sunt aceleasi , doar ca cu 2 fire mai putin(lipseste un stage) dupa cum am zis , inca astept poate stie cineva cum pot pacalii celelalte 2 fire , sa creada ca e dual stage si asta, sa imi dispara eroarea din bord si in acelasi timp sa ramana si functional airbag-ul

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viper05 said:

Eu unul cu airbagul nu m-as juca, vine volanul si cumpara unul fl, pe langa faptul ca nu faci legaturi aiurea acolo arata de 10 ori mai bine

mie imi place mai mult modelul asta mai vechi , pur si simplu , e vorba de gusturi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.