Jump to content

F30 330i M Sport 2018


rDa

Recommended Posts

Salutare din nou, am revenit cu un F30 330i Lci cu motorul b48  😍 eram in cautari de un b58 doar ca pretul foarte ridicat al acestui motor ma facut sa zic pas (deocamdata).

Masina am achizitionata personal din olanda in luna februarie, este din 08/2018 cu 133.400 km in momentul achizitie.

Deja am refacut jantele ca erau zgariate la borduri de la un capat la altul...

Shimbat baterie Atm, amortizor torpedou... maruntisuri.... urmeaza un detailing complet...

Atasez cateva poze de la dealer + optionalele masini... numai bine

 

273239697_1066171733963913_3280536343183970555_n.jpg

272737104_366897388191310_2904943251092985640_n.jpg

273463631_2094421904066616_5666273517039050404_n.jpg

272935952_335387765145952_154105842903605422_n.jpg

273262690_306251554881244_973972297776389431_n.jpg

273527862_5234038729985617_5346067524119395047_n.jpg

Optionale.jpg

  • Like 2
  • Love BMW 1
  • Hot!! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 month later...

Nu sunt adeptul emblemelor “M” de orice fel, chiar daca vine mașina cu ele, poate doar de pe un M pur sânge nu le as da jos, daca tie îți plac e ok 👍
 

E bun daca ai rezolvat cu evacuarea, încearcă sa faci rost de ceva flanse măcar sa vezi daca îți place sau nu, poate nu 20, dar 10-15 sigur, da foarte bine mașina din spate cu rotile spate mai ieșite decât stock, inclusiv pe curbe sta mai bine. 

Edited by WIN60
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rDa said:

@WIN60 cu evacuarea am rezolvato... o sa revin la urmatoarele postari, flanse ma mai gandesc, oglinzile alea de iem de sunt pe toate drumurile nu ma incanta deloc. Pe aripi am badge-urile M cu care vine masina....

@Viper05 Ba da...

Ce evacuare ai pus ? Am un f31 din 2019 acelasi motor , am evacuarea M cu clapeta stock  dar nu prea ma "satisface" sunetul si as vrea mai mult . Ma bate gandul la o finala de 340i + resonator delete (inca nu am gasit nicaieri daca e legal , am de gand sa trec pe la un atelier specializat sa aflu exact care sunt limitarile legale , nu vreau sa am probleme ) . Astept postarea cu sunetul evacuarii . 

La ce KM ai ajuns ? Ai intampinat probleme ? 

Edited by xJohn
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, WIN60 said:

Nu sunt adeptul emblemelor “M” de orice fel, chiar daca vine mașina cu ele, poate doar de pe un M pur sânge nu le as da jos, daca tie îți plac e ok 👍
 

E bun daca ai rezolvat cu evacuarea, încearcă sa faci rost de ceva flanse măcar sa vezi daca îți place sau nu, poate nu 20, dar 10-15 sigur, da foarte bine mașina din spate cu rotile spate mai ieșite decât stock, inclusiv pe curbe sta mai bine. 

Mai nou nici daca ti masina stock nu e ok ca nu arata bine 🤦‍♂️. Cu embeleme din masina ce te faci? Si alea le dai jos?

Link to comment
Share on other sites

Viper ca sa știi, te am blocat probabil de un an, cam asa, pentru ca nu gândești când scrii ceva sau gândirea ta este limitată doar la anumite conceptii ale tale. 
 

Siglele de orice fel “ M” , “ S-line”, nu mi plac, nu sunt pe gustul meu, din cauza ca toți au aceste sigle si “scrisuri” pe toate cazanele posibile si imposibile, si au pierdut farmecul. 
Nu are treaba cu faptul ca mașina este stock sau ca daca le are puse de fabrica atunci nu trebuie date jos.

Am zis ca singura mașina pe care as tine asa ceva, ar fi un M adevărat pentru ca îl reprezinta, de acolo a plecat toată treaba. 
 

Dupa ideea si întrebarea ta “ dar nu sunt puse de fabrica?” Înseamnă ca daca sunt puse de fabrica sunt frumoase si daca nu sunt urate? 
 

Era vorba de gustul meu, nu i am zis sa le de a jos, mi am spus părerea si implicit poate i am dat vreo idee, poate își da seama ca nici lui nu i plac. Daca i plac, sa le tine omul, ca trebuie sa facă ce i place lui. 
 

Am dat read la postul tau pentru ca in același timp eram curios daca un user blocat poate sa imi vada postările si eram curios ce ti a mai debitat tartareata după postul meu. 
 

Sper ca m ai inteles.

  • De acord! 1
  • Haha 1
  • Facepalm 2
Link to comment
Share on other sites

Imi place totul la masina ta. Si eu mi-aș fi dorit motor ca si a ta . După părerea mea asta e imaginea ideala a unui f30 pachet m. Imi plac la maxim jantele si culoarea interiorului . Ii sta perfect cu shadow line. Mi-aș fi dorit asemenea Look si la a mea . Pot sa întreb cât a costat ?

  • Love BMW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WIN60 said:

Viper ca sa știi, te am blocat probabil de un an, cam asa, pentru ca nu gândești când scrii ceva sau gândirea ta este limitată doar la anumite conceptii ale tale. 
 

Siglele de orice fel “ M” , “ S-line”, nu mi plac, nu sunt pe gustul meu, din cauza ca toți au aceste sigle si “scrisuri” pe toate cazanele posibile si imposibile, si au pierdut farmecul. 
Nu are treaba cu faptul ca mașina este stock sau ca daca le are puse de fabrica atunci nu trebuie date jos.

Am zis ca singura mașina pe care as tine asa ceva, ar fi un M adevărat pentru ca îl reprezinta, de acolo a plecat toată treaba. 
 

Dupa ideea si întrebarea ta “ dar nu sunt puse de fabrica?” Înseamnă ca daca sunt puse de fabrica sunt frumoase si daca nu sunt urate? 
 

Era vorba de gustul meu, nu i am zis sa le de a jos, mi am spus părerea si implicit poate i am dat vreo idee, poate își da seama ca nici lui nu i plac. Daca i plac, sa le tine omul, ca trebuie sa facă ce i place lui. 
 

Am dat read la postul tau pentru ca in același timp eram curios daca un user blocat poate sa imi vada postările si eram curios ce ti a mai debitat tartareata după postul meu. 
 

Sper ca m ai inteles.

Ca de obicei vorbesti fara tine, aici e vorba de o masina stock cum a venit de la mama ei, dar nu e bine ca puristul din tine vrea embleme M doar unde vrea el. Pe acelasi pricipiu banuiesc ca nu iti place nici pachetul M pe masina? La urma irmei si pachetul M face masisa sa retenmai mult ca un M cu embleme desi nu e

Sper ca nu ai volan de M pe masina

  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

Deștept de la început pana la moarte :))

Una e un desen, asa cum vad eu emblema M si una e o piesa care schimba aspectul in “mai frumos” pe o mașina.

Am si volan M si pachet M si mai multe chestii de M, nu am însă nici o emblema lipita pe caroserie sau orice semn care sa arate ca masina e M, nici pe volan nu am lipit vreun “M” .

Vorbesc de una si tu dai in alta, pentru ca daca ai înțelege ce spun, nu ai mai insista, dar cum exista o limita in universul tau, ai ajuns la ea si tot insisti sa treci de marginea aia si nu Reușești. 
 

Ma opresc ca facem praf topicul omului. 
 

Rda- las o sau fa o cum iti place tie si daca emblema M nu ti place, sa știi ca poti sa ieși din cuvintele lui Viper si o poti da jos asa cum se dau jos si badge urile cu motor ai asa mai departe :)). Daca iti place cum da acolo, las o pe mașina! 

  • De acord! 1
  • Facepalm 2
Link to comment
Share on other sites

@xJohn Am evacuarea stock a masini, stiu ce zici ca si eu am incercat multe combinati pana am ajuns la un rezultat... daca zici ca masina ta este 2019... ai opf de fabrica la fel ca mine pana nu montezi un downpipe + anulat opf fizic (eu am si resonator delete..) deabia dupa aceea putem discuta despre sunet.... legal nu este nimic.... finala de 340i am cautat si eu.... da am zis pas ca sunt multumit momentan. Km am in jur de 148.xxx, absolut nimic...

@Viper05 dasta e forum... sa discutam sa ne dam cu parerea este ok...

@AAC Multumesc... legat de pret as prefera sa raspund in prv... sa eliminam alte posturi care nu isi au rostu aici. 
@WIN60 Stai linistit ca nu este prima masina care o modific si stiu exact ce am de facut... plus ca masina a primit multe modificari...sunt in urma ca nu am postat nimic de la achizitie.

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/1/2023 at 11:04 AM, Viper05 said:

Ca de obicei vorbesti fara tine, aici e vorba de o masina stock cum a venit de la mama ei, dar nu e bine ca puristul din tine vrea embleme M doar unde vrea el. Pe acelasi pricipiu banuiesc ca nu iti place nici pachetul M pe masina? La urma irmei si pachetul M face masisa sa retenmai mult ca un M cu embleme desi nu e

Una e sa ai packetul M si alta e sa conduci un BMW M...

Sau gresesc, e invers?

Astept confirmarea. Sau informarea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, bimmer90f30 said:

 

Una e sa ai packetul M si alta e sa conduci un BMW M...

Sau gresesc, e invers?

Astept confirmarea. Sau informarea.

Pachetul M il poate pune oricine pe orice model, cu un M adevarat e un pic mai greu. Depinde cum privesti lucrurile.😃

Link to comment
Share on other sites

Citesc ce scrieti aici si ma minunez parca sunteti copii mici, asta cu M e o treaba facuta de BMW "cu cap" mai vand si ei in plus una alta poate omului ai place designul asa ca iti dau pachetul asta M . "M-ul"  e altceva acolo pe langa pachet mai ai si motorul . Pana la urma e treaba de gusturi 

Link to comment
Share on other sites

Pai tocmai aia zic si eu, e treaba de gusturi, nu are legătura cu faptul ca vine stock sau nu :)), dar pentru unii daca vine stock, nu mai e urat, dar daca îl lipești tu si nu a venit stock, e cocalarie. 
 

Normal ca Bmw a făcut asta ca sa mai vândă ceva pe lângă.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.