Jump to content

Modificare evacuare


claudiu1892

Recommended Posts

1 hour ago, manole2000 said:

Salut,

Incearca si aici: https://www.pilotauto.ro/tuning-magazin/

Merci mult!

Am citit numai de bine despre ei.

O sa le dau un telefon maine. M-ar interesa sa fie si autorizati, sa nu afecteze cumva garantia…

Edited by claudiu1892
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wolff said:

vezi si de o evacuare Remus, s-ar putea sa sune mai bine decat cea M Performance

Stiu de Remus. Am zis insa sa merg pe BMW OE, cat timp masina e in garantie, sa nu gaseasca astia nod in papura in caz de ceva…

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

atunci trebuie sa mergi sa o monteze intr-un service autorizat BMW; poti incerca la APB sau Filaret;

sau si mai bine la Proleasing Ploiesti, mi se pare foarte ok; cred ca ar merita sa ceri o oferta si de la ei.

in pret au inclus si tips-urile? nu stiu daca le poti pastra pe cele actuale.

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt incluse. Tipsurile costa vreo 5000lei la Automobile Bavaria.

Si mai mult, tipsurile M performance nu incap in bara stock, trebuie schimbat difuzorul cu unul de 550i. Costa vreo 900lei.

Toata distractia ar costa vreo 14.000lei la Automobile Bavaria.

O alta varianta ar fi sa iau eu piesele OE de la Bavauto, unde sunt mult mai ieftine decat la reprezentanta (ar costa vreo 9000lei in total), si sa le montez la un service independent. Nu stiu insa cum ar fi cu garantia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Acum cand ma hotarasem sa fac modificarile, nu mai gasec tipsuri M performance (care sa si fie compatibile cu toba M performance) pe stoc in Romania :)).

Stiti ceva despre Remus? Exista o reprezentanta in Romania sau un site, ceva?

Multumesc

Edited by claudiu1892
Link to comment
Share on other sites

Pai acum stiu, dar nu prea gasesc variante la indemana. 

Vreau un sunet mai bogat si mai tare, dar nimic exagerat. Sunt constient ca nu se poate scoate cine stie ce sunet dintr-un motor de 2L. 

As fi mers pe varianta OEM M performance, care e plug and play si compatibila cu masina, dar din pacate nu se mai gasesc tipsuri pe stoc.

Nu vreau variante custom sau opf delete/downpipe etc.

Edited by claudiu1892
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, andualx said:

Si da comanda de tipsuri Performance si astepti sa vina, ca tot trece timpul pana te hotarasti tu...

Pai asta e problema, nu sunt disponibile nici pentru comanda. Singurii care aduceau asa ceva in Ro erau cei de la Bavauto (la pretul de vreo 4500lei), acum se mai gasesc doar pe siteuri din SUA la un pret aproape dublu (vreo 300$ costa doar transportul). Nu merita pentru niste tipsuri, deja ajung mai scumpe decat toba in sine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Are cineva idee daca tipsurile M performance pentru G30 540i (18302449941) s-ar potrivi si la 530i? Desi par a avea acelasi sistem si dimensiuni, compatibilitatea e garantata doar pentru 540i

18302449941 | Set ornamente toba Chrome "BMW M Performance" - BMW Seria 5 G30, Seria 6 G32 - Original BMW M Performance de la BavAUTO

18302444544 | Toba de esapament "BMW M Performance" - BMW G30, G30N, G31, G31N, G32 - Original BMW M Performance de la BavAUTO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.