Jump to content

Vand diverse E60, F10, anvelope


Recommended Posts

urmatoarele:

1.display mic navigatie F10 perfect functional,are si mufa inclusa -pret 350 lei

2.unitate nav. business F10 functionala-pret 400 lei

3.trim navigatie CCC E60 -pret 70 lei

4.navigatie mica CCC E60 are butonul de volum un pic ros,cred ca de soareci ,ca a astat in casa🤣.Este perfect functionala -pret 250 lei 

5.anvelope de vara Landsail 990 NOI NOUTE.Le-am folosit doar anul trecut in vara.Nu stiu daca au in total 5000 km.Sint foarte foarte silentioase pt. cine iubeste linistea si confortul,si au aderenta foarte buna pe drum ud.Sint pe 225/50/r17.Am dat pe ele anul trecut 1100 lei pe toate 4 ca am si factura.Le dau pe toate cu 650 lei.Nu descompletez !!! Au DOT-ul 0121,sapt. 01,anul 2021.Se dau fara jante.

Motivul pt. care vand anvelopele de vara ,este ca am probleme cu spatele si prefer sa le tin pe astea de iarna pe 16 chiar daca sint infernal de zgomotoase.Daca nu aveam probleme cu spatele nu le dadeam pe cele de vara,mai ales ca cele de vara sint atat de silentioase ca zici ca zbori.Au 66 DB zgomot la rulare

O mica precizare. Pt cine cumpara pachetul complet de F10 adica ecran+unitate,are reducere de la mine de 100 lei de la pretul afisat.Nu doresc shimburi,doar bani.

Atasez si poze cu tot ce vand.

tel: 0729626642

 

p.s jantele nu le dau pt ca nu m-am gandit inca la un pet si nu sint ale mele.Sint ale fratelui meu.

ecran1.jpg

ecran2.jpg

ecran3.jpg

ecran+unitate.jpg

unitate CCC+trim.jpg

990_1.jpg

anvelope vara.jpg

qirin 990.jpg

anvelope vara2.jpg

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

  • Romulus changed the title to Vand diverse E60, F10, anvelope

o mica precizare,ca am mai fost contactat in leg. cu anvelopele.Nu trimit prin fan asa ceva.Cel mai corect este ca cel care le doreste  sa vina sa le vada la fata locului,sa nu exsiste discutii dupa..

iar pretul 650 este fix,am lasat destul avand in vedere ca sint noi-noute.

Link to comment
Share on other sites

vai de capul meu,daca nici eu nu fac sport nimeni nu mai face.Am alergat aproape zilnic timp de 2 ani si deja am 2000km pe aplicatia de telefon.Nu mai spun si inot cat am facut....si tot ma doare spatele.Vreau sa spun ca si acum ma duc la alergat!!

desi sint urate cu spume anvelopele cu balon pe 60 mai ales pe e60,vreau sa spun ca am inceput sa le iubesc,sa le reconsider.balonul pe 60 cred ca e cel mai bun pt mine!!

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

jantele din poza sunt pe 17" si sunt de F10 ca mi le-a dat fratele meu.Habar n-am ce model sint mai exact jantele,dar stiu sigur ca sint de F10

Dar in orice caz 17" sint prea mari pt e60 si asta e un motiv pt care raman la 16 si balon pe 60

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

Singurul lucrul pe care-l in au in comun jantele alea cu f10, este et-ul. Alea sunt niste jante aftermarket.

E60 cu jante pe 16 zici ca e roaba. Arata oribil. Sotia are pe e60 style 128 r19 de ani de zile, nu mi se pare deloc rigida. Pe f10 am tot r19...na, fiecare cu ale lui.

Ce dimensiune cu balon pe 60 ai pe stalp?

Edited by Alexandru'
Link to comment
Share on other sites

205/60/16 e scris pe stalp.E practic cea mai mica dimensiune posibila care se poate pune pe e60.Scrie ca pot sa pun si R19 maxim.

Bine eu am 225/60/16 dar ma rog,ma gandesc ca nu e diferenta mare intre 225 si 205.In orice caz sint mai multe criterii dupa care  am ajuns sa prefer R16 si sa le reconsider

1.- primul si cel mai important,sint mult mai confortabile cele cu balon pe 60 pe drum,mai mult balon,mai mult aer,garda mai ridicata de la sol,e logic.Si le prefer pe astea de iarna ca sunt mai moi.Stim cu totii ca cele de iarna sint mai moi.Jur ca ma simt ca intr-o barca pe apa cu astea de iarna.Am iubit mereu tangajul 😊

2.mai multi mecanici cu mai multa sau mai putina experienta mi-au spus ca intotdeauna pe orice masina trebuie sa pui dimensiunea cea mai mica posibila scrisa pe stalpul masinii.De ce?E foarte simplu.Atunci cand pui roti mai mari pe o masina,masina are de "suferit"in timp si incep sa cada la ea: brate,articulatii ,suspensii.E ca si cum ii dai unui om sa care un sac de ciment si sa mearga 1km si altuia ii dai doar o sacosa de 10 kg.Care dintre cei 2 ajunge cu spinarea praf?Si ma gandesc ca e60-ul trage mai greu de rotile pe 17.Mai mari ,automat mai grele.

3.Aici e posibil sa nu credeti si sa radeti de mine.Cu rotile pe 16 parca masina este mult mult mai VIOAIE,prinde suta la ora mult mai repede parca.Cu rotile pe 17 parca e mai lenesa.Bine asta este ceva subiectiv,sau poate mi se pare,tot ce e posibil.

4.sint situatii in viata cand trebuie sa urci o bordura.garda mare te ajuta mai mult sa nu le descalti.Tot garda mare te ajuta sa nu strambi janta atunci cand nu esti atent si iei o bordura la viteza mica.

Ca si minusuri intra-adevar ai perfecta dreptate :zici ca e roaba,si sint galagioase cu mult.Dar nu poti sa le ai pe toate,intotdeauna trebuie sa alegi in viata.SI eu aleg confortul.Eu daca as putea as pune balon si pe 65,dar nu pot ca nu ma lasa masina.....si respect ce spune producatorul ei.

Cei care au masini mai noi adica de la F10 in sus sint fericiti ca ei au buton de preset inauntru: sport,dinamic,confort,confort+,...apasa doar 1 buton si aia e,masina se adapteaza nevoilor fiecaruia😊

Singura FRICA reala pe care o am cu astea de iarna e partea cu franatul.Ca multe guri rele spun ca atunci cand o sa am nevoie de o frana mai violenta ,astea de iarna o sa franeze mai prost pe timp de vara.Sper sa nu ajung in situatia aia.Conduc preventiv de 20 ani.

masina_grasa.jpg

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

Si eu as merge tot pe utilitate vs estetic. Cand ii mai vad p-astia pe youtube de isi pun toate draciile de suspensii sa fie masina joasa ma apuca starea de anxietate. Masina mea e 100% stock, cum a facut-o fabrica si asa vreau sa o tin, jentile care le am sunt pe 17 specifice pt lifestyle edition, daca masina era standard de fabrica ii puneam pe 16 imediat. Mai am si suspensia M sport tot de fabrica fiind editie sport, nu e suspensia aia de pe M adevarat dar nici cea standard, e misto la viteza mare se aseaza bine, nu subvireaza nici la 80-90 la ora in curbe de 70-80 de grade, da sa vezi ce misto e cand mai dau in vreo groapa cu ea, deja am ceva de schimbat pe fata se simte ceva p-acolo 🙂

Edited by Itarachiu
Link to comment
Share on other sites

pe 17 se poate pune lejer pe e60 treaca mearga,dar deja r18 si r19 e mult prea mult.Zic bine nu? 🙂

intr-adevar la viteza peste 100km/h astea de iarna pe 16 nu mai sint asa stabile ca cele pe 17,dar asta este viata.Mergem mai incet ca oricum s-a scumpit motorina 🤣

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

am uitat sa specific in anunt,dar am crezut ca se subintelege si e de bun simt din partea cumparatorului.Anvelopele sint montate deja pe janta.Cine le cumpara  se subintelege ca plateste la vulcanizare sa le dea jos de pe janta,doar nu platesc tot eu.Daca si 20-30 de lei e un capat de tara pt unii ,nu mai am cuvinte.Pt romani daca se poate sa le dai de pomana+o lumanare ca sa fie multumiti,sau eventual sa fie  cu ZERO km,si sa fie si Pirelli Cinturato eventual si sa fie si 2 LEI........Cam prea multe pretentii!!!

Deja incepe sa ma apuce nervii..!!

Pretul urca la 700 lei  !!!M-am saturat de fapte bune sa le dau pe 2 lei....Imi ajunge.Daca nu le dau prefer sa le tin aruncate acolo in depozit,ca nu-mi cer de mancare

 

Edited by ghost89
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.