Jump to content

NBTevo Europe EVO 2022-1 Maps


Recommended Posts

10 hours ago, cristie35 said:

Mulțumesc @ dragosVl ,am încercat sa le pun pe mașină, dar nu face nimic, am impresia ca ar trebui sa instalez mai întâi o versiune ceva mai veche ,deoarece asta Originală e cea cu care vine mașina din fabrică (2016) ...pare că nu vrea sa ia direct 2022-2

Trimite o poza cu continutul stick . Poate ai pus ceva gresit.

trebuie sa mearga direct

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare! Am și eu câteva întrebări.

Am adus mașină din Dubai, și am fost la Bavaria pt update de hărți. Au spus ca e complicat, ca trebuie schimbat head unit plus ca trebuie resoftata toată masina, având hărți de Middle East instalate. (foarte ciudat, din punctul meu de vedere) Am întrebat și la Cobălcescu, și au spus ca e simplu, se face update la hărți și atât. 

E posibil sa fie ceva mai complicat, și sa fie nevoie de alte modificări? Sau se poate face update de pe stick?

Mă poate ajuta cineva cu un cod pt Road_Map_Europe_EVO_2022-2?

VIN: WBA8A1102GK356983

 

Multumesc mult!

 

image.thumb.jpeg.fb8135e231acd81e041c9916c15b18fc.jpeg

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sirneo77 said:

Salutare! Am și eu câteva întrebări.

Am adus mașină din Dubai, și am fost la Bavaria pt update de hărți. Au spus ca e complicat, ca trebuie schimbat head unit plus ca trebuie resoftata toată masina, având hărți de Middle East instalate. (foarte ciudat, din punctul meu de vedere) Am întrebat și la Cobălcescu, și au spus ca e simplu, se face update la hărți și atât. 

E posibil sa fie ceva mai complicat, și sa fie nevoie de alte modificări? Sau se poate face update de pe stick?

Mă poate ajuta cineva cu un cod pt Road_Map_Europe_EVO_2022-2?

VIN: WBA8A1102GK356983

 

Multumesc mult!

 

image.thumb.jpeg.fb8135e231acd81e041c9916c15b18fc.jpeg

Se poate rezolva foarte ușor. Dă-mi PM dacă ai nevoie de ajutor.

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sirneo77 said:

Salutare! Am și eu câteva întrebări.

Am adus mașină din Dubai, și am fost la Bavaria pt update de hărți. Au spus ca e complicat, ca trebuie schimbat head unit plus ca trebuie resoftata toată masina, având hărți de Middle East instalate. (foarte ciudat, din punctul meu de vedere) Am întrebat și la Cobălcescu, și au spus ca e simplu, se face update la hărți și atât. 

E posibil sa fie ceva mai complicat, și sa fie nevoie de alte modificări? Sau se poate face update de pe stick?

Mă poate ajuta cineva cu un cod pt Road_Map_Europe_EVO_2022-2?

VIN: WBA8A1102GK356983

 

Multumesc mult!

 

image.thumb.jpeg.fb8135e231acd81e041c9916c15b18fc.jpeg

AUPINBW6AY7YQAHRAD7A

Ai aici cod lifetime pentru update de harti Europe EVO

 

Edited by DragosVl
  • Love BMW 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salutare, 

am o rugaminte. am descarcat hartile Europe evo 2022-1 si 2022-2. le am pus pe stick si am incercat sa le instalez. mi a aparut:  Connect USB device with correct activation code

din ce am citit pe forum am nevoie de un cod , si daca se poate, pasii pe care trebuie sa ii parcurg, cum trebuie inserat si unde.

seria masinii e WBA7C61090G582577

 

 

WhatsApp Image 2022-12-29 at 11.20.10.jpeg

Link to comment
Share on other sites

il poti cumpara la orice reprezentanta BMW, sunt 3 versiuni de cod, pentru 1 an, 2 ani si respectiv 3 ani.

Cel mai ieftin e cel pe un an si e 89 euro + tva.

Comanda dureaza 24 ore lucratoare in general, poti sa ma contactezi pe PM daca ai nevoie de ajutor cu comanda la BMW.

Codul este de fapt un fisier care trebuie pus pe acelasi stick cu harta, trebuie sa faci un folder /FSC pe stick in radacina si sa copiezi fiserul acolo. Importul se face automat cand bagi stick-ul in masina si incepe copierea hartii.

 

Masina ta avut update-uri gratuite pana in 31 mai 2019, poti incarca harta 2019-3, este ultima inclusa in cei 3 ani gratuiti pentru care ai codul din fabrica. Orice versiune peste 2019-3 necesita un cod nou de activare (licenta).

Edited by neo_andersson
  • Love BMW 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, neo_andersson said:

il poti cumpara la orice reprezentanta BMW, sunt 3 versiuni de cod, pentru 1 an, 2 ani si respectiv 3 ani.

Cel mai ieftin e cel pe un an si e 89 euro + tva.

Comanda dureaza 24 ore lucratoare in general, poti sa ma contactezi pe PM daca ai nevoie de ajutor cu comanda la BMW.

Codul este de fapt un fisier care trebuie pus pe acelasi stick cu harta, trebuie sa faci un folder /FSC pe stick in radacina si sa copiezi fiserul acolo. Importul se face automat cand bagi stick-ul in masina si incepe copierea hartii.

 

Masina ta avut update-uri gratuite pana in 31 mai 2019, poti incarca harta 2019-3, este ultima inclusa in cei 3 ani gratuiti pentru care ai codul din fabrica. Orice versiune peste 2019-3 necesita un cod nou de activare (licenta).

 

multumesc frumos, deci nu am nici o sansa ca cineva sa ma ajute cu un cod.... am vazut ca la unele masini au reusit sa genereze coduri...

 

oricum, merci mult

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, neo_andersson said:

il poti cumpara la orice reprezentanta BMW, sunt 3 versiuni de cod, pentru 1 an, 2 ani si respectiv 3 ani.

Cel mai ieftin e cel pe un an si e 89 euro + tva

Nu ai inteles...omul are sub 10 posturi asa ca vrea cod gratis 🙃

Link to comment
Share on other sites

Dragoș nu e vorba de a judeca, însă la cum a pus problema, a dat de inteles ca nu stie despre ce e vorba, totuși i s a explicat care e treaba si ce trebuie făcut, iar tu de fapt spui ca de fapt știi ca trebuia codul, dar te gandeai ca faci cont pe bmwclub si eventual îl primesti gratis de la băieți.

 

Nu e problema in a l primi gratis, ca doar si eu am primit, problema este ca nu ești transparent de la început si faci pe prostul. 
 

Nu mai zic de treaba cu mașina de 100k si cauți sa iei cod gratis, aia e alta poveste. 

 

“Baietii, imi cere un cod când vreau sa fac update, nu e vorba ca sunt zgârcit dar se poate lua si gratuit? Sau trebuie sa plătesc la Bmw vreo suma sau la cineva? Nu as vrea sa dau niste bani, daca se poate scoate si gratis sau mai ieftin” 


Probabil nu ar fi fost “atât” de judecat daca prezenta “problema” asa. 

 

Edited by WIN60
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, DragosVl said:

Fiecare e liber sa aleaga si sa faca ce vrea.

Adevarat. Insa atata vreme cat singurele posturi sunt cele in care cere ceva gratis...e la fel de liber sa si gandesti ce vrei despre respectivele persoane. Asta imi aduce aminte de o gluma de acum 10-15 ani in care era o fraza celebra: "...ce nasol...telefon de 500 de euro si credit 0..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pe scurt : Oem undeva la 100 euro/an, fake undeva la 40 euro cu tot cu carplay fullscreen, screen mirroring si lifetime map updates. Ai o unitate NBTevo. Pentru aplicatia de myBmw trebuie un modul ATM si un sim valid . Sunt multe cauze. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 hours ago, Marshall said:

Va salut domnilor. Sunt noob si eu in domeniu si ma intereseaza care sunt optiunile pentru a avea carplay si a updata hartile? Multumesc anticipat!

Salut. Se pot face amândouă. Procedura implica folosirea unui cablu enet si laptop cu windows, daca vrei sa le faci singur. Dacă ai nevoie de ajutor da-mi PM.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Din ce stiu de la diversi oameni cu care am discutat, se poate face revert la modificari inainte de a intra la BMW si pus apoi dupa iar, eu inca nu m-am hotarat sa il fac tocmai pentru ca ar fi un hack dar inclin totusi sa-l fac.

Edited by arnx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa mă apuc sa vad ce se întâmplă aici, dar cert nu e de bine, pana atunci sta închis. voi șterge mesaje.

mesajele nu sunt șterse, sunt ascunse pana am timp sa studiez ce se întâmplă.

sunt chiar super ocupat, va rog cei implicați sa îmi dați PM si sa discutam ce si cum, ca nu voi avea timp pana diseară sa mă ocup in detaliu de acest topic.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.