Jump to content

Logo Cheie Alpina


Eizan

Recommended Posts

15 hours ago, Eizan said:

Salutare!

 

Stie cineva ce cod are Logo-ul respectiv?

 

Nu stie nimeni. Alea sunt chei si vin cu tot cu butoane simbol Alpina evident.

Sau, ia chei la fel de Alpina, desfa-le, deschide si cheia ta, baga "intestinele" in ea in cheia aia (daca se potrivesc..) care e expusa la apa acum..

Sau vezi poate fac chinezii ceva pe codul lor. 😉

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eizan said:

Nu trebuie desfacuta cheia.. ce absurditati poti zice, doar logo se desface atat.

 

China am cautat, nu exista.

Eu am crezut ca vrei sa ai toata cheia..

A, deci crezi ca o sa gasesti abtibild cu part number.. 👍

Vezi poate gasesti o cheie de alpina pe ebay.. o bagi in diluant si poate sare abtibildu mai usor..

Nu uita sa o incerci pe masinile vecinilor mai instariti.. 😀

Sau, poate e mai usor sa faci poza cu telefonul la simbolul ala unde il gasesti.. si sa o dai la altii mai priceputi sa iti faca o matrita dup poza... si dupa aia vinzi la altii, sa avem mai multi bmw-uri marca alpina pe cheie. 🤭

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Viper05 said:

Sigur, de cate ori am luat ceva pt masina mi au cerut talonul sa fie siguri ca am bmw 🤦‍♂️ 

Cei de la alpina... sunt mai puristi. Cel putin in urma cu ceva ani, am vrut sa comand, pe original,  ceva de la ei... si mi-au cerut dovada ca sunt posesor de alpina. Si-or mai fi schimbat intre timp politica de vanzari.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Sigur ca da, orice piesa alpina se poate comanda prin bmw, poti fi posesor exclusiv de bicicleta si tot cumperi ce vrei tu

daca tie ti-au cerut talonul( desi ma indoiesc) a fost ca sa -ti caute probabil car part dupa vin

si foarte important alpina=bmw.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Viper05 said:

Sigur ca da, orice piesa alpina se poate comanda prin bmw, poti fi posesor exclusiv de bicicleta si tot cumperi ce vrei tu...

Habar nu aveam la momentul respectiv ca se poate comanda prin dealerul bmw. mea culpa.

4 minutes ago, Viper05 said:

...
daca tie ti-au cerut talonul( desi ma indoiesc) a fost ca sa -ti caute probabil car part dupa vin
...

inca se mai practica pe alocuri pentru unele articole:
https://www.fmw-tuning.de/bmw/5er-e28/e28-alpina-parts/alpina-signage-spare-wheel.html

4 minutes ago, Viper05 said:

...
si foarte important alpina=bmw.

posesorii de alpina nu ar fi de acord cu tine.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, unvicont said:

nu stiam ca au fost achizitionati de bmw.

Hai sa il intrebam pe viper de ce alpina a fost cumparata de bmw?

Cat despre cate de irelevant e, un lucru e clar. Foarte probabil au pierdut un alt miez tare din gama bmw--lux-sport.. se vor duce la alte marci..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.