Jump to content

Informatii trafic


Recommended Posts

On 6/28/2022 at 2:04 PM, bimmer90f30 said:

Dupa ce ca SUNTEM LOCALIZATI fara stirea noastra acum trebuie sa si platim (ca sa ne evitam unii pe altii) sa ne dea datele adunate. 

Ce nemernici.

Altceva nu au ce sa faca aia de la BMW decat sa ne localizeze...🤦‍♂️

Edited by DragosVl
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DragosVl said:

Altceva nu au ce sa faca aia de la BMW decat sa ne localizeze...🤦‍♂️

"Dupa ce ca SUNTEM LOCALIZATI fara stirea noastra acum trebuie sa si platim (ca sa ne evitam unii pe altii) sa ne dea datele adunate."

De fapt asta era ideea de baza, nu neaparat ca suntem localizati.. 

Dar ce mai conteaza zilele aste ce se intampla cu identitatea si viata nostra privata zilele astea? Se recunoaste in ingoranta generatiilor tinere.  [no offence (nu trebuie sa te oftici ca nu ai prins ideea 👍]

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2022 at 6:29 PM, bimmer90f30 said:

"Dupa ce ca SUNTEM LOCALIZATI fara stirea noastra acum trebuie sa si platim (ca sa ne evitam unii pe altii) sa ne dea datele adunate."

De fapt asta era ideea de baza, nu neaparat ca suntem localizati.. 

Dar ce mai conteaza zilele aste ce se intampla cu identitatea si viata nostra privata zilele astea? Se recunoaste in ingoranta generatiilor tinere.  [no offence (nu trebuie sa te oftici ca nu ai prins ideea 👍]

Este un business. Vrei , platesti. Nu trebuie sa te plangi ca esti monitorizat fara stirea ta. Esti monitorizat pentru ca este un serviciu pe care ti-l asumi cand ai cumparat masina. Cumparati un e36, daca vrei sa nu fii monitorizat

Edited by DragosVl
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DragosVl said:

Nu trebuie sa te plangi ca esti monitorizat fara stirea ta.

Corect foarte corect ca este o afacere.

Dar TREBUIE sa stim inca din primele randuri ale unui contract.. ce se intampla cu, ce se colecteaza, adica ce se intampla cu detaliile colectate, cui ii sunt distribuite. Daca sunt vandute (pardon distribuite), cand sunt sterse dupa ce sunt colectate.. si multe alte aspecte.

Dar, hai sa nu mai continuam atat pe latura asta. Am inteles perfect de ce nu intelegeai de fapt ce am vrut sa zic.

Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2022 at 8:30 PM, Shep86 said:

@BogdanP77 Salut,

Ai putea sa faci un mini rezumat cu parerea ta despre  RTTI in Romania ? Ai comparat cu waze ? 

Salut,

Da am comparat. Waze are informatii mult mai complete, totusi in oras, in Bucuresi, sunt cam la fel, diferente mici de 2-3 minute pentru waze, in sensul ca ajungi mai repede. La drum mai lung, care nu include neaparat cele mai mari orase, acolo clar waze, google maps este mult peste. Mie imi place navigatia masinii mai mult pentru ca este pe tot displayul masinii si pentru ca am informatiile in head-up display, dar per total waze/google maps este peste RTTI.

Edited by BogdanP77
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BogdanP77 said:

Salut,

Da am comparat. Waze are informatii mult mai complete, totusi in oras, in Bucuresi, sunt cam la fel, diferente mici de 2-3 minute pentru waze, in sensul ca ajungi mai repede. La drum mai lung, care nu include neaparat cele mai mari orase, acolo clar waze, google maps este mult peste. Mie imi place navigatia masinii mai mult pentru ca este pe tot displayul masinii si pentru ca am informatiile in head-up display, dar per total waze/google maps este peste RTTI.

Stii ca poti sa faci sa fie si waze/gmaps pe tot ecranul. Din pacate waze si gmaps nu sunt compatibile cu headup-ul masinii

Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2022 at 9:55 AM, Viper05 said:

Navigatia masinii desi updatata nu recunoaste toata autostrada a3. Teoretic daca urmezi navigatia masini te duce pe dn cand ai autostrada la dispozitie. Folosesc google maps

Intra in contul unde ai masina inregistrata si selecteaza regiunea Romania ca si regiune de interes; daca ai pachet Connected Drive activ, adica abonament, se updateaza singura atunci cand sunt mici schimbari. Gen, la 2 zile dupa ce au deschis portiune din Drumul Expres Dx12 Craiova - Pitesti, acesta imi aparea in navigatia masinii. Daca nu ai abonament activ, astepti pana cand apare noua versiune de harta.

Gasesc extrem de folositoare navigatia masinii. In vara asta, o data in Grecia si o data in Italia, in zone muntoase, m-am folosit de ea. Waze sau Google Maps nu functionau acolo pt ca nu era net decat Edge.

Ps. Nici in cazul meu prin Apple Carplay, nici Waze ori Google Maps nu apar in head up. Doar full screen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.