Jump to content

Achizitie Bmw seria 3 f30


Andrei18160

Recommended Posts

Salut,este primul meu topic pe acest forum,dar sper sa fie totul bine.

Vreau sa mi achizitionez un bmw f30 2017 la un pret destul de ridicat dupa parerea mea pentru ce ti ofera masina si as dori un sfat de la cei ce cunosc foarte bine bmw uri,preturile lor daca masina merita la banii astia.

Cum am zis masina este un seria 3 2017 f30 ce are ca si dotari:

  • Aer conditionat
  • Tapiterie alcantara
  • Scaun sofer ajustabil electric
  • Scaun pasager ajustabil electric
  • Cotiera (fata)
  • Volan piele
  • Volan sport
  • Volan cu comenzi
  • Volan reglabil electric
  • Volan multifunctional
  • Volan cu schimbator de viteze
  • Senzor ploaie
  • Geamuri electrice fata
  • Geamuri electrice spate
  • Pilot automat
  • Senzori parcare fata
  • Senzori parcare spate
  • Oglinzi exterioare incalzite
  • Spalare faruri
  • Lumini de zi
  • Stopuri LED
  • Senzori presiune roti
  • Frana parcare electrica
  • Servodirectie

Dintre acestea se poate observa faptul ca lipsesc farurile xenon ,nu mai spun de led pentru o masina 2017,clima pe 2 zone,avand decat aer conditionat si incalzirea in scaune(care sa zic ca este un moft,dar a devenit o dotare normala pentru masinile mai noi

Am uitat sa mentionez ca este un 2.0 benzina de 184 de cai cu 150000 de mii de km la pretul de 19.500 de euro

Eu unul consider ca este un pret cam mare pentru masina asta,dar acum am nevoie si de cateva sfaturi in legatura masina

P.S Eu acum conduc un seria 2 1.8 diesel 2016,adica stiu cateva chestii despre bmw

Multumesc anticipat!😁

Edited by Andrei18160
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt cam multi banii astia pt un 320i si nu f dotat la prima vedere. Geamurile electrice fata, cotiera fata, senzori de parcare servodirectie, etc la o astfel de masina nu sunt dotari suplimentare ci fac parte din dotarile de baza, nici macar nu trebuie enumerate in lista de optionale. Singurul lucru pozitiv despre masina asta din cate ai enumerat aici ar fi decat anul de fabricatie si poate si kilometrajul daca ala e, desi e cam mult deja pt un benzinar. Recomandarea mea este sa ramai la acel seria 2 care nu-i departe de asta si care btw are tot motor de 2litri benzina, motorizarea fiind 18i cu 150CP. Seria 2 fiind mai usoara decat seria 3, la final cred ca nu-i diferenta mare de putere/demaraj intre ce ai in prezent si asta pe care ai pus ochii. 

  • Like 2
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

F30 2017 inseamna ca e facelift:

1. Faruri pe acest model pot fi: halogen, LED si LED adaptiv (nu exista Xenon pe facelift)

2. Volanul sport la F30 mie mi se pare ca e groaznic. Singurul volan pe F30, care arata mai de doamne ajuta este cel M (se poate schimba)

3. Frana de parcare electrica - pe F30, nu ai frana de mana la buton ci la levier.

 

Sincer, inafara de scaunele electrice, din lista pusa de tine, nu prea sunt optionale, ci majoritatea in standard. Sugestia mea, mai cauta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.