Jump to content

polish far


ghost89

Recommended Posts

gata le-am pus,si cu ocazia asta am adus si un nou membru pe forum,pe Razvanel 🙂

Razvanele tata, vad Nordul cu farurile astea,doar pe faza lunga vad crestele copacilor,tot e bine,in rest e ok.Ce sa spun ca si concluzie vad la fel de prost ca si cu cele de NFL,poate chiar o idee mai prost.Inca nu-mi dau seama bine.

eu sint de vina...asta e viata.Vina este doar a mea,imi asum, asta este.

Acum lasand gluma la o parte,sa-i uram bun venit colegului de forum Razvan,baiatul chiar a fost nota 10,mi le-a instalat ca la carte.SIngurul vinovat de aici sint doar EU atat.Asa se intampla cand te bucuri la chilipiruri

angel_eyes.jpg

angel_eyes2.jpg

Edited by ghost89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Se intampla sa mai si gresim,asa e in viata,ieftin si bun nu exista,ca vorbim de mâncare,de țoale,masini etc.

Deci ,să revenim la oile noastre:eu in locul tau incercam varianta cea mai ieftina,si anume polisam eventual lacuiam farurile vechi plus un set de becuri bune(Osram night breaker spre exemplu)si cred ca rezultatul era mai bun ca cel actual.Eu sper ca din faza cu parbrizul si asta cu farurile sa te lecuiesti de piese cu stanța pe ele(sh),de preferat un Oem nou decat Oe s.h.

Link to comment
Share on other sites

Azi am montat si angel eyes-urile...doamne Dumnezeule efectiv am plans pana le-am montat, atat de ingust e locul acolo in far.Am luat pe original Hella 63127187952.

E ciuperca aia de abia intra la fix cu mufa in spate.....nemti prosti si handicapati cum sa faci locul ala milimetric sa incapa la fix? cred ca 30 minute m-am chinuit sa-l montez,efectiv tremur de nervi :(((((((((((

Am vrut sa iau led marker,dar mi-au zis toti ca risc sa topesc farul ca sint proaste,ca le aprinde si dupa aia masina le stinge ca detecteaza eroare pe canbus si tot asa....iar ce mi-a luat frate miu e doar pt faza si incomplet.....Cica si alea led pt faza risc sa-mi ia foc ca sint prost facute...Nu stiu ce sa mai cred

mai am sa schimb sticla la far si aia e....Efectiv m-a imbatranit retroftitul asta,nu mai imi trebuie !!!

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

Am facut niste poze sa vedeti cum vad noaptea cu noile faruri.Pe faza scurta e asa si asa,dar pe faza lunga vad super bine.Ringurile de la angel eyes se vad super clar cu ochiul,cu camera de fotografiat nu stiu de ce nu le focuseaza bine,ies in ceata...

Maine ma duc sa incerc sa fac un mic polish la farul stang ,asta pana oi schimba sticla,ca pe 7 oct acum am de facut ITP-ul 😄

faza scurta.jpg

faza lunga.jpg

angel_eyes.jpg

 

angel_eyes3.jpg

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, v@sy said:

Pe LCi este H8 doar pe farurile cu xenon. Pe LCi halogen este acelasi soclu cu bec(H10W) cum este la Nfl cu xenon.

La Nfl pe halogen sunt becuri de 5w(w5w cred).

lasa-i in pace,nu te mai obosi cu ei sa le explici,ca de cand am inceput acest topic incontinuu rad de mine,si ei habar nu au ce becuri merg si care nu merg.Toti sint Alfa si Omega aici,ce nu stiai?

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ghost89 said:

Toti sint Alfa si Omega aici,ce nu stiai?

:offtopic:

Mai, Ghost, nu sunt eu judecator aici, dar tu ai OBSERVAT ca matose a pus o intrebare? Si nici macar nu facea misto. matose nu e nici macar din categoria aia din care faci tu vorba categorica.

 

Altfel spus, daca am o opinie sigura, pot eu sa ma bazez pe ea sau trebuie sa consider daca's alpha sau vai de pana mea..?

PS. Stiu ca e topicul tau in care ai inceput sa cauti solutii, aproape orice solutii unor faruri. Acuma.. nu te transforma in balaur cu 7 capete 🤭😉 sa strici si topicu' asta bun.. cum parca se finaliza.. 🙏

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bimmer90f30 said:

:offtopic:

Mai, Ghost, nu sunt eu judecator aici, dar tu ai OBSERVAT ca matose a pus o intrebare? Si nici macar nu facea misto. matose nu e nici macar din categoria aia din care faci tu vorba categorica.

 

 

nu de el era vorba,ca-l stiu ca este printre putinii oameni seriosi de pe aici.Aluzia o faceam la unii de pe aici care constant numai in deradere au luat acest topic.Se stiu ei care sint....

in rest...ma abtin

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

Am facut azi ITP -ul,l-am trecut cu brio.Mi-au verificat fasciculul luminos al farurilor cu aparatul ala al lor jmecher.Mi-au studiat in amanunt farurile de ca si cand nu erau de BMW 😄

Nu am avut probleme,am avut satsifactie maxima,m-am simtit mandru ca nu au avut ce sa-mi reproseze 😄 

ECE LL ftw 😄 !!

Edited by ghost89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.