Jump to content

BMW G20 - 330i


BlshOp-VR6

Recommended Posts

  • BlshOp-VR6 changed the title to BMW G20 - 330i

Multumesc!

1 hour ago, TKD29 said:

Frumoasa, sa o stapanesti sanatos

Β 

25 minutes ago, shady said:

Foarte faină mașina, să o conduci cu plăcere! 

Cum de nu ai mers tot pe seria 4 g26?Β 

Mi-ar fi placut dar, din pacate, imi depasea bugetul din acest moment. πŸ˜–

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Masti said:

Foarte frumoasa. Cred ca am văzut-o pe mobile, ma uitam și eu după așa ceva, același model și configurație.

Β 

Tine-ne la curent cu actualizările. 
Β 

ps: grila nu era mai simplu sa o colantezi?

Mersi! Era anuntul pe Mobile, da.

Probabil era mai usor sa o colantez, dar prefer sa o iau OEM ca sa stiu o treaba.

Si restul modificarilor le voi tine, pe cat posibil, in zona OEM, daca nu gasesc alte elemente care sa imi surada mai mult. πŸ˜†

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu ca vine Glossy Black doar la pachetul Shadow Line Extended, sau ceva de genul. La Shadow Line normal vine grila crom si tips-urile la evacuari tot crom.

Eu am comandat grila si o sa comand si tips-urile sa fie tot negre.

O sa mearga cu diffuser-ul ce va fi combinatie de glossy black cu carbon iar in fata lip glossy black cu elemente carbon si acela.

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Viper05 said:

Pai exact aia zic si eu. Inafara de grila crom nu mai exista absolut nimic crom pe masina, deaia mi se pare ciudat

Β 

Nu e ciudat, asa este pachetul normal Shadow Line care vine cu trim-urile laterale glossy black.

Iata mai jos explicatia la ce ziceam mai sus, unde accentul cade pe Extended. πŸ™‚

Extended Shadowline Trim

The Extended Shadowline Trim is the main feature of the Shadowline package. This replaces a number of the exterior trim parts, which are usually in a lighter chrome, with darker colors. These parts include aΒ darkerΒ front grille, parts of the rear bumper. Additionally, some models come with dark chrome exhaust tailpipes as part of the Shadowline trim.

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BlshOp-VR6 said:

Nu e ciudat, asa este pachetul normal Shadow Line care vine cu trim-urile laterale glossy black.

Iata mai jos explicatia la ce ziceam mai sus, unde accentul cade pe Extended. πŸ™‚

Extended Shadowline Trim

The Extended Shadowline Trim is the main feature of the Shadowline package. This replaces a number of the exterior trim parts, which are usually in a lighter chrome, with darker colors. These parts include aΒ darkerΒ front grille, parts of the rear bumper, and darker trim around the windows. Additionally, some models come with dark chrome exhaust tailpipes as part of the Shadowline trim.

De unde ai comandat elementele pe care vrei sa le schimbi?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BlshOp-VR6 said:

Nu am comandat decat grila glossy black in acest moment, de la Bavauto.

Am lista cu restul de elemente, dar sunt destul de costisitoare, trebuie sa-mi fac un plan sa vad cum le iau.

Cod 51138072086 ?

Β 

Oricum grila cred ca ar fi cel mai mare upgrade vizibil de design

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, BlshOp-VR6 said:

Da, acel cod.

Si celelalte vor fi, caci or sa fie capacele pentru oglinzi Carbon sau Glossy Black, eleronul la fel, diffuserul o sa fie glossy black. Toate ar trebui sa schimbe oarecum aspectul.

Daca ai codurile pentru cele de ai sus, lasa-le aici te rog pentru ca ma intereseaza si pe mine.

Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos. Iti dau dreptate in ceea ce priveste grila. Eu imediat dupa ce am dat comanda si mi-a venit i-am zis dealerului sa ii puna grila neagra, mai ales ca eu am comandat-o si cu capace negre de la oglinzi. Nu stiu ce a fost in capul meu de nu am ales si grila neagra inainte de comanda.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa . Sa o stapanesti sanatos . Exact ca a mea doar ca alta culoare ( are fix aceleasi optiuni si motorizare ) . Si eu am schimbat grila si ornamentele de la tobe din cromate le-am pus negre ( la grila am mers pe cea de 340 imi place mult cum arata cu ea ) .

E96C5BA4-3CAF-4065-A0D2-F0883C2BFA97.jpeg

Edited by mariusnfs
Add picture
  • Love BMW 2
Link to comment
Share on other sites

Azi i-am facut revizia, sa pot sta eu linistit.

Schimbat: ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen. Am omis bujiile, le voi face saptamana viitoare. Lichidul de frana e ok, antigelul la fel. Placutele de frana sunt noi, discurile le mai tin pana voi schimba placutele actuale. Cica ar mai merge inca un schimb, dar mai bine le pun noi atunci.

Am verificat mecanic si computerizat masina, totul este ok. Am dat jos scuturile, nu are scurgeri sau alte surprize neplacute. πŸ˜„

Mergem inainte spre RAR unde sper sa fie totul ok.

Β 

Β 

WhatsApp Image 2023-01-31 at 23.06.04 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-01-31 at 23.06.04.jpeg

Edited by BlshOp-VR6
  • Like 1
  • Love BMW 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.