Jump to content

Anvelopa ciupita


SIN13

Recommended Posts

La noi la tara este o expresie csre incepe asa

Ā 

"De cand mama m-a cacact" aproape ca nu am vazut nici la daciile 1310 anvelope mai jalnice decat ale barosanilor cu bmw.

Ā 

Cum dracu sa mai mergi cu opinca aia penala, cumparata sh, produsa acum 15 ani si rulata 70.000km?

Ti-am mai facut print screen mai jos sa vezi cum arata anvelope de aproape...parca-s mancate de caini

Ā 

Anvelopa Firemax am vazut pe un G11 facelift, masina in cel mai rau caz din 2019. A luat barosanu bmw-ul, ce mai conteaza anvelopele, uleiurile, casco, filtrele, franele!

Screenshot_20230511_212542_Chrome.jpg

Screenshot_20230511_213243_WhatsApp.jpg

  • De acord! 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Eu nu știu ce sa mai zic, ori sunt mulți copii pe forum, poate la prima mașină, nu știu.... Cu tot respectul, dacă și cu o anvelopa ca aia stam Ć®n cumpănă dacă sa o schimbam sau nu... nu mai zic nimic...Ā 

  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SIN13 said:

Salutare,

Este sigur sa circul cu aceasta anvelopa?

custom_resized_da2768d3-a1e7-43c8-b0ff-05f9ffdb70aa.jpeg

custom_resized_9de896bb-0796-4387-a66d-da9dfe3a41ba.jpeg

custom_resized_063a26b3-a5e2-4fcc-bbfc-4dcfc3b64ef3.jpeg

Nu ma intelege gresit desi ceea ce spun poate fi considerat putin ironic.

Da, este sigur sa circuli cu aceasta anvelopa atata timp cat nu e montata pe masina ...Ā 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ǝntr-adevăr este cel mai bine sa le schimb dar ca update la topic specific ca poza e făcută prost sa zic asa, in realitate nu arată chiar asa de rău anvelopele (Ć®ntr-adevăr nu arată nici bine), ma refer la faptul ca și dacă fac poza la mĆ¢na tot la fel se vad toate crăpăturile din piele iar cu ochiul liber nu se vad.

Dar da, este cel mai bine sa le schimb.

Ā 

Ā 

Link to comment
Share on other sites

(Eu, nu vreau sa spun cat am mers cu o anvelopa Michelin Crossclimate ciupita rau de tot aici pe forum... ca nu e de incurajat asa ceva! Dar era noua si am si mutat-o pe spate de indata ce am descoperit fapta..)

Nu faceti si nu va jucati cu focul ca daca va trage "miltianu' " de la circulatie pe dreapta e nasol.. ca mi se pare ca va ia talonu si va da 24 de ore.. Si e si viata voastra in pericol. Eu macar tractorul meu il conduc 95% doar eu.. si fara altii in masina..

Link to comment
Share on other sites

Cam dupa 5 ani poti sa arunci cauciucul- fix aziĀ  am mers mai agresiv cu cotetul - anvelopele 6 ani vechime si poate au 10k km deja dupa 3 viraje luate mai tare mirosea a cauciuc incins in masina pe franare de urgenta ce e drept au fost decente dar e clar ca nu mai sunt ca acum 2-3 ani .

Edited by alex230ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.