Jump to content

Noul BMW Seria 5 - G60


edit

Recommended Posts

Da, front overhangul este 945mm...si-a pierdut eleganta unei masini premium RWD biased, unde rotile fata erau sub faruri.

Si ampatamentul mi se pare mic 2995mm raportand la lungimea totala de 5060mm, 3050mm trebuind a fi ampatamentul raportand la  lungimea totala a masinii, cu overhang sub 900mm

 

M-am mai uitat la poze si mai are anumite unghiuri interesante, insa tot E klasse all the way

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Evident ca sunt subiectiv. Aveam alte asteptari de la noul 5.

Pot sa trec oarecum peste faza cu tableta aia, cu zero integrare in pansa de bord...insa, dupa ce au facut muci seria 7, la care nu mai inteleg nimic, acum au reusit sa strice si seria 5.

XM ala este o hidosenie sinistra iar X7 are partea frontala precum skoda.

Pe bune, chiar nu mai inteleg. Par a fi desenate de cineva de la cofetarie.

Mai au seria 3 sa o strice si..good job.

 

 

  • Thanks 1
  • De acord! 2
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca parerile sunt aceleasi peste tot

 

Am citit un interviu al tipului cu designul unde spunea ca intelege ca lumea e confuza etc.

Da, seria 3 a ramas ultimul bastion.

Cat si X-urile pana la 6, desi facelifturile de la X5/6 bat si ele spre noua linie

Vedem acusica noul X3 probabil anul asta si se va intelege tot ve au de gand

Eu chiar eram in piata pt un seria 5, insa e exclus vreodata.

Edited by edit
  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

de fapt tot  tot ce vrem e sa ne bucuram de masina nu de o voce , camere in interior si microfoane care sa asculte tot , ne baga pe gat tot felul de aberatii sub forma de optiuni si sa acceptam ca asa va fi lumea de acum , identitate zero , transgender gen 🤖

  • Like 1
  • De acord! 3
Link to comment
Share on other sites

Dee o sa inlocuiasca nevasta, ca femei de plastic sunt..

Hei, BMW doar atat poti? Baga si ceva pentru femei, sa fie tacamul complet.

 

15 hours ago, Myx said:

de fapt tot  tot ce vrem e sa ne bucuram de masina nu de o voce , camere in interior si microfoane care sa asculte tot , ne baga pe gat tot felul de aberatii sub forma de optiuni si sa acceptam ca asa va fi lumea de acum , identitate zero , transgender gen 🤖

Daca ii imping pacatul sa puna microfoane in masina ce o voi avea alea's primele care, daca nu le dezactivez prin soft, ABSOLUT SIGUR vor fi scoase fizic, dezlipite..de pe placa.. daca nu chiar amandoua.

 

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 hours ago, edit said:

 

FB_IMG_1686856530296.jpg

 

5 hours ago, PzKpfW said:

Din poziția asta pare gravă treaba.

👏

Pentru asa 2 replici puse una langa alta nu cred ca v-a exista sa v-a fi creat vreun AI (Artificial Intelligence) sa inteligenta artificiala care sa creeze asa replici conexe vizavi de om.

Asta face diferenta si ma va face sa ii scot din priza mai repede de cat as crede ca ajuta.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

BMW chiar si-a batut joc de designul ultimelor masini. Chiar ma rugam ca noul seria 5 sa nu aiba farurile ca la seria 7 sau x7 facelift. Si desi nu le are, totusi e urat. Nu mai pastreaza nimic din identitatea BMW. Pana acum daca noaptea aveam un BMW in spatele meu, il recunosteam 100%. Acum cu noua linie de design, daca am vreunul in spatele meu pe sosea, sigur o sa zic ca e vreo asiatica. 

  • De acord! 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Viper05 said:

G20fl e foarte apropiat ca si design de g60. Foarte multa lume le-ar confunda.

eu inca nu am vazut un g60 live sa mi dau cu parerea, dar deocamdata singura chestie care ma deranjeaza la el e pretul 😁

Exact :))) Cum o sa fie 30k~ €, brusc multi or sa descopere ca e chiar misto :)))))

Edited by DJ Allexinno
  • Like 1
  • Thanks 1
  • De acord! 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.