Jump to content

Probleme ridicare geam


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 7 years later...

Salut,

 

Am si eu o problema asemanatoare cu macaraua geamului dreapta spate la un E91.

La macaraua veche s a rupt cablul si a venit la pachet cu eroarea: Power window anti trap function.

Dupa inlocuirea macaralei am incercat sa culisez suportul geamului dar motorasul nu raspunde la comenzi. (nici de la butoanele din fata nici de la usa dreapta spate)

Intrebarea e daca trebuie facuta diagnoza (sters eroarea) sau este un alt motiv pentru care motorasul nu raspunde la comenzi?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Am si eu o problema asemanatoare cu macaraua geamului dreapta spate la un E91.

La macaraua veche s a rupt cablul si a venit la pachet cu eroarea: Power window anti trap function.

Dupa inlocuirea macaralei am incercat sa culisez suportul geamului dar motorasul nu raspunde la comenzi. (nici de la butoanele din fata nici de la usa dreapta spate)

Intrebarea e daca trebuie facuta diagnoza (sters eroarea) sau este un alt motiv pentru care motorasul nu raspunde la comenzi?

Salut, daca nu mai raspunde la.comenzi probabil ai scos conectorul.din mufa sau nu ai pus ceva bine si e blocat mecanismul.

Initializarea se poate face din impa sau din buton, exista procedura pe net.

Link to comment
Share on other sites

Conectorul are o singura pozitie, nu prea ai cum sa nu l pui pe pozitie...el avand si clips de fixare.

Poti sa detaliezi un pic la ce te referi?

La nimic altceva in afara de a fi bine bagat, verifica sa nu fie blocat mecanismul, verifica siguranta, poate e arsa.

Link to comment
Share on other sites

Am verificat macaraua conectata in conectorul altei usi si functioneaza ok. Se pare ca nu primeste "semnal", sigurantele fiind ok toate. Ma gandesc ca alte cauze nu ar mai putea sa fie.. care pot fi verificate, in afara de un electrician?!

 

Sent from my SM-G965U1 using Tapatalk

Edited by bogdan_dub
Link to comment
Share on other sites

Am verificat macaraua conectata in conectorul altei usi si functioneaza ok. Se pare ca nu primeste "semnal", sigurantele fiind ok toate. Ma gandesc ca alte cauze nu ar mai putea sa fie.. care pot fi verificate, in afara de un electrician?!

 

Sent from my SM-G965U1 using Tapatalk

Salut, daca verifici traseul si totul e ok pana la modulul GM, atunci probabil ca a crapat vreun releu sau altceva in el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.