Jump to content

E46 vs E90


.Bogdan

Recommended Posts

Am E46 si e mai frumoasa si mai buna decat orice E90.

 

Si cum ai ajuns la concluzia asta ? :lol:

 

La fel cum unele E36-uri sunt net superioare modelelor E46 :) ! Daca e sa vorbim de partea emotionala a pasionatului de automobil atunci pot accepta ca in inima lui o masina mai veche e mai frumoasa si mai excitanta sa-i spunem. Insa cand vine vorba de performante, confort, tehnologie e logic ca orice model mai nou e un progres....asta pana cand da apocalipsa automobilistica peste noi si urmatorul seria 3 va fi o bicicleta cu liane in loc de lanturi si cabluri...asa de dragul ecologiei :) !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Am E46 si e mai frumoasa si mai buna decat orice E90.

 

Si cum ai ajuns la concluzia asta ? :)

 

am ajuns la acea concluzie la fel ca si ceilalti care nu au INCA un E90 :D

cand o sa imi cumpar E92 evident ca o sa fie CEL MAI TARE seria 3 :lol:

 

pana atunci...

 

:) tare man asta :)

Link to comment
Share on other sites

cel mai mult in Bucuresti, imi plac e90-ciurile cu geam deschis pe dreapta , cu o mana atarnata peste el si cu stanga pe covrig , evindent , este vorba de e90-ciurile cu volan pe dreapta..sunt net superioare celor cu volan pe stanga, cate e90-ciuri vezi prin Bucuresti cu volan pe dreapta?! e , asta da evolutie.. Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

cel mai mult in Bucuresti, imi plac e90-ciurile cu geam deschis pe dreapta , cu o mana atarnata peste el si cu stanga pe covrig , evindent , este vorba de e90-ciurile cu volan pe dreapta..sunt net superioare celor cu volan pe stanga, cate e90-ciuri vezi prin Bucuresti cu volan pe dreapta?! e , asta da evolutie..

 

 

:) romanu ar fi in stare sa isi cumpere si basculante cu volan pe dreapta , daca ar fi mai ieftine !

Link to comment
Share on other sites

Ma jur ca nu am mai vazut asa ceva prin Bucuresti, te rog baga o poza ceva!!!!! :)

 

am vazut doua e90-uri negre ,cu numar de B xx xxx si cu volan pe dreapta,vara trecuta (sper sa nu fi fost acelasi e90)

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

  • 11 years later...

am condus ambele, E46 e mai BMW, dar nu am gĂŁsit una buna de cumparat, pentru a putea merge zilnic cu mașina, asa ca am mai pus banii si am luat un e90 cel mai bun in stare tehnica, pretul negociat.

O.T.

@bimmer.. tata, poate ma mai sfatuiti dumneavoastrĂŁ ce mai trebuie sa fac pe la masina asta, vedeti ce am cumpĂŁrat ĂŽn topicul de uleiuri
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cine poate descrie cum este e90 la condus? ca eu n-am condus niciodata.

Poate ne poate spune cum este la condus fata de e46, dar stric dpdv dinamic, ca in rest e full de tehnologie , putere si altele acel e90

 

 

 

Am avut si e46 si inca am si un e90, ambele 325i. E46 se simtea putin mai sportiva, fiind ceva mai micuta.E90-ul e totusi mai mare si mai spatios la interior, dinamica lui e cel putin la fel de buna ca si la E46.

Edited by crtir
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cine poate descrie cum este e90 la condus? ca eu n-am condus niciodata.

Poate ne poate spune cum este la condus fata de e46, dar stric dpdv dinamic, ca in rest e full de tehnologie , putere si altele acel e90

 

In afara e f faina de condus, e rigida, stabila pe viraje, in functie si de motorizare are si putere. Totusi in oras daca e manuala si tocmai din cauza lucrurilor care o fac placuta la condus in afara, nu mai este atat de agreabila, in oras ai nevoie de comfort.

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

De accord...525d-ul ce-l am are cutie manuala. treptele inferioare sunt cam scurte, la condusul in oras trebuie schimbat des vitezele. Cred ca pt. condusul in oras, o cutie de viteza manuala cu o motorizare diesel nu reprezinta o combinatie ideala.In afara e ok, prefer cutiile de viteze manuale.

In schimb, la 325i, cutia de viteze are niste trepte de viteze destul de lungi. Treapta a doua poate duce pana la aprox. 110km/h, deci nu schimb asa des vitezele in oras la dansa. Cel mai frecvent folosesc doar a doua.

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.