Jump to content

Casco, Casco, Casco, a avea sau a nu avea?


Tien

Cati dintre posesorii de BMW avem Casco?  

863 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

37-18 pana acum deci o treime dintre noi nu au CASCO!

 

2 treimi au :blink:

Da, insa retine ce sansele sunt ca unul din trei BMw-isti implicati in accidente sa pateasca precum colegul cu E60, cam mari totusi....

 

da aici ai dreptate, oricum e mai bune decat unul din dui bmw-isti

Link to comment
Share on other sites

eu n-am si nici nu-mi fac... 1700 pe an e cam mult ! mai bine-i bag in modificari :blink:

Pai inseamna ca nu circuli in Buc. E nebunie curata fara Casco in Buc!

edit

poti sa circuli sau sa stationezi corect, dar nu sti de unde iese vreun sau vreo si te aranjeaza samd; pt mine casco elimina o parte din stress

Edited by LoladeZamora
Link to comment
Share on other sites

Casco te scapa de un stres inutil,mai ales in Bucuresti...oricat de prudent esti la volan,mereu exista nesansa sa intre un bou in tine, e foarte aglomerat, toti se grabesc...plus hoti, imbecili care dau cu cheia pe masina sau taie cauciucuri, mai pica o fatada de bloc,un copac putrezit....e palpitant in capitala! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Am casco de cand am luat masina. La cealalta nu aveam si numai eu stiu cum saream noapte din pat sa ma uit pe geam la orice zgomot. Acum dorm linistit, din partea mea poate s-o si fure. Consider casco extrem de necesar chiar daca nu am avut nici o dauna, nu stii niciodata ce se intampla mai ales in RO.
Link to comment
Share on other sites

Nu am pe bmw-ul actual pt ca vreau sa-l vand si n-are rost.Oricum platesc casco la masina in leasing,fara interventii de un an.Acum astept sa vad daca scade prima de asigurare neavand incidente.

 

 

cand vroiem sa vand masina, am facut totusi casco, si pana la urma am renuntat la vanzare; poate e o metoda buna ca sa poti s-o mariti mai repede, sa nu-ti faci casco, cine stie

Link to comment
Share on other sites

Nu am si pana acum n-am avut nici un incident la masina actuala. Sper sa nu inceapa ghinioanele de acum inainte. In provincie viata nu e asa de "palpitanta" ca in capitala (hoti, copaci, jungla in trafic)

 

Cum e faza aia cu franciza pana la urma ??? Daca e o dauna sub 100 euro nu-ti plateste asiguratorul ?:blink: Mi se pare o porcarie chestia asta cu franciza. Sau sa o accepti doar daca iti scade drastic valoarea la casco ...sa zicem 100 Ron pe luna ?:)

Link to comment
Share on other sites

Casco te scapa de un stres inutil,mai ales in Bucuresti...oricat de prudent esti la volan,mereu exista nesansa sa intre un bou in tine, e foarte aglomerat, toti se grabesc...plus hoti, imbecili care dau cu cheia pe masina sau taie cauciucuri, mai pica o fatada de bloc,un copac putrezit....e palpitant in capitala! :blink:

Si o faci pe ercea-ul respectivului bou.....

Link to comment
Share on other sites

Casco te scapa de un stres inutil,mai ales in Bucuresti...oricat de prudent esti la volan,mereu exista nesansa sa intre un bou in tine, e foarte aglomerat, toti se grabesc...plus hoti, imbecili care dau cu cheia pe masina sau taie cauciucuri, mai pica o fatada de bloc,un copac putrezit....e palpitant in capitala! :blink:

Si o faci pe ercea-ul respectivului bou.....

Daca respectivul bou are asigurare. Si chiar daca are, poti pati sa nu plateasca firma la care are rca decat o anumita suma manopera, sau doar o anumita suma din paguba. A patit-o taica-meu, nu-i plateste nu stiu ce firma de asigurari anonima decat 35 ron ora de manopera.

Link to comment
Share on other sites

... poate e o metoda buna ca sa poti s-o mariti mai repede, sa nu-ti faci casco, cine stie

 

Beleaua este ca foarte putini din cei ce cumpara masini le inmatriculeaza pe numele lor in cele 30 de zile legale... Daca mai are si Casco, fii sigura ca o sa dureze si mai mult :) La E34-ul care l-am dat in august anul trecut abia acum a facut respectivul inmatricularea... Dupa ce l-am amenintat cu diverse chestii...

Si parea om serios, dar ba ca nu are timp, ba ca una, ba ca alta...

 

Si am amici care fac la fel, il intreb pe unul de ce masina care a luat-o de cateva luni nu e inmatriculata pe PH, si imi zic ca la ce folos, sa plateasca el Casco si impozite? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.