Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

Intre timp am cumparat un kit de vopsea de la latherique dar vreau sa fac un experiment si cu colourlock. Cam la ce pret ar ajunge un kit de 150ml de la colourlock ?

Pe mine m-a ajuns 44 din care 9 transport,cu nuanta de culoare CHAMPAGNE

Edited by blo
Link to comment
Share on other sites

Blo, si ce cantitate de soltie ai primit? Eu vreau sa-mi fac scaunele fata complet. Acum 2 ani am avut proasta insipiratie sa ma iau dupa un prieten si am folosit un spray cu spuma activa pentru scaunele fata. Norocul meu a fost ca nu am lasat prea mult spuma pe scaune ca altfel chiar le faceam varza. Am ambele scaune fata decolorate si arata oribil. Ma gandeam sa cumpar un kit de la colourlock si impreuna cu latherique sa fac un experiment. Un scaun o vopsea, celalalt alta vopsea. Vreau sa vad care dintre ele e mai bun :D
Link to comment
Share on other sites

Blo, si ce cantitate de soltie ai primit? Eu vreau sa-mi fac scaunele fata complet. Acum 2 ani am avut proasta insipiratie sa ma iau dupa un prieten si am folosit un spray cu spuma activa pentru scaunele fata. Norocul meu a fost ca nu am lasat prea mult spuma pe scaune ca altfel chiar le faceam varza. Am ambele scaune fata decolorate si arata oribil. Ma gandeam sa cumpar un kit de la colourlock si impreuna cu latherique sa fac un experiment. Un scaun o vopsea, celalalt alta vopsea. Vreau sa vad care dintre ele e mai bun :D

Pai o sticluta are 150mml...este suficienta pentru ambele scaune

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
salut! Vreau sa reconditionez scaunele la un e30 cabrio ( scaune sport , piele integrala neagra tocita in stanga in zona unde se da jos soferul) Pielea nu e rupta ci are uzura timpului si a soarelui. Stie cineva o informatie despre cine are reconditiona asa ceva in zona Craiovei sau apropiere ? Ma gandeam la un tratament si o revopsire nu la inlocuirea materialului.
Link to comment
Share on other sites

Erau niste baieti care se ocupau cu retapitarea/reconditionarea interioarelor la Slatina. Vorbeste cu zeky sa iti dea mai multe informatii.

Daca nu, poti sa incerci sa le vopsesti chiar tu, vezi tentative anterioare in topicul asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
vreo recomandare ceva pentru imbracat? ma intereseaza treaba de calitate, si daca stie cineva pe undeva pe cineva care sa faca tapiserie, elementu de tapiserie care acopera trapa e blocat trebuie dat plafonul jos si vazut despre ce e vb, si mai am nevoie si de un ornament de stalp stanga gri. mc
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Stiti cumva ce nuanta de culoare trebuie sa comand la cei de la colourlock pentru a fi ca a mea?(nu ma descurc la nuanta)codul este ZAF2 Merino Amarone.http://www.bmwclub.ro/forums/topic/162569-vand-bmw-520-2009/# Aceasta este culoarea.Merci
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pana la urma am luat legatura cu Bogdan Cotae si am rezolvat problema.(aveam zgarieturi la aripiara superioara si inferioara la scaunul soferului).Ma declar multumit,lucrarea a costat 150 post-46088-0-04903900-1434154061_thumb.jpgron.(culoarea a fost obtinuta pe loc)
Link to comment
Share on other sites

Si scaunele mele din fata ar trebui putin retusate (sau vopsite integral), si as dori sa stiu de la voi daca e sa cumpar un chit de vopsire ca cel utilizat pentru reconditionarea scaunelor din clip
ar fi sanse sa iasa bine? Inainte am sa fac degresare si curatare, iar aplicarea mi-a spus vanzatorul ca ar trebui sa o fac cu un burete. Stiti voi ceva kituri mai bune ? Pielea mea e bej deschis . As face-o treaba asta la un atelier specializat daca as gasi prin oras , dar momentan nu am gasit pe cineva care sa fac asta pe aici (sau poate nu am cautat/intrebat unde trebuie :D )
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca in Oradea este vis-a-vis de piata Iosia , cum treci calea ferata un atelier de retapitari. Din cate am vazut baietiii lucreaza bine si au facut multe limuzine, masini de lux si masini modificate. Poate stiu ei ceva kit-uri de vopsire sau poate o fac chiar ei.
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca in Oradea este vis-a-vis de piata Iosia , cum treci calea ferata un atelier de retapitari. Din cate am vazut baietiii lucreaza bine si au facut multe limuzine, masini de lux si masini modificate. Poate stiu ei ceva kit-uri de vopsire sau poate o fac chiar ei.

 

 

Aaa da , ms mult. Am si uitat de ei :) Stiu ca ei fac retapiteri si posibil sa se ocupe si cu reconditionare/vopsire

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare tuturor,

 

Detin un X3 cu interior piele nevada beige care are uzura de inceput la aripioara scaunului soferului. Masina fiind inca in garantie, am cerut parerea celor de la bavaria C-ta si dansii au venit cu solutia schimbarii peticului afectat de uzura...ceea ce implica dezvelirea scaunului pe portiunea de sezut / trimitere la Bucuresti pentru reparatie si retur. Toata operatiunea imi imobilizeaza masina o saptamana sau 10 zile spun ei. De aceea va intreb, sa merg pe mana lor sau aerograf / colourlock (chiar si pe cheltuiala mea)?!

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.