Jump to content

Vopsire piele


Myx

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Kitul de la Leatherique format din Rejuvinator oil care e un fel de ulei care intra in textura pielii si scoate murdaria se aplica si se lasa sa actioneze undeva unde e cat de cat caldut 6-8 ore si dupa se sterge cu a 2 a solutie Prestatine clean, insa aveti grija ca e posibil daca a mai fost umblat cu vopsea la scaunele repective sa iasa si vopseaua de pe ele si sa patiti ca mine sa trebuiaca sa mergeti sa revopsiti scaunul soferului unde sunt zonele mai uzate, in rest e foarte foarte buna si inmoaie pielea si vreau sa va zic ca in cazul meu la interior crem am scos un jeg de nu va vine sa credeti
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Deci concluzia este ca treaba cu vopsitul scaunelor/volanului nu tine mai mult de 5 6 luni ?

 

Rog pe cei caruia a rezistat vopseaua mai mult de 6 luni , sa scrie aici de unde ati cumparat vopseaua ori unde ati facut scunele masinii .

 

Sunt interesant pentru un BMW E60, deoarece am scaunul de la sofer bej si are urma de uzura destul de urate, si as fii interesat de acest proces, dar vreau sa stiu cine vinde vopsea de calitate si rezistenta chiar si in urma frecarii, deoarece am mai vopsit in urma cu cativa ani volanul si dupa cateva luni eram negru pe maini mereu.

Atunci am decis sa il imbrac in piele.

Se poate intampla la fel si cu vopsitul scaunelor ?

Link to comment
Share on other sites

Eu am vopsit un interior bej si volanul in Bucuresti la Filip (pe M Bravu aproape de intersectia cu Dambovita) acum 5 ani, volanul a tinut 8 luni dupa care a fost revopsit pe garantie fara cost si nu au mai aparut probleme pentru inca 12 luni, pe urma am vandut masina. La scaune in perioada de 1.8 luni nu am avut nici un fel de problema. (Depinde probabil si cum o intretii, daca porti jeans cu capse , etc.)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

pt bucuresti, in afara de faimosul Filip, care nu raspunde la tel, mai stie cineva un baiat bun care sa vopseasca un scaun din piele ??

 

Daca ai de facut retus(gen aripioara scaun si margine sezut) poti sa cumperi de la bmw un flacon de 100 ml exact pe codul de culoare al pielei si-l aplici cu un burete din comert dupa ce ai curatat pielea in prealabil.Cost flacon 150 lei.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.