Jump to content

Un BMW adevarat


MiniMe335D

Recommended Posts

misto masina, culoarea si pozele. ai fost inspirat

 

ms mult ... pozele nu au iesit ceea ce am vrut pt k nu prea m-am priceput sa reglez aparatu :)

 

Foarte frumoasa masina. Albastrul asta mi se pare ca se potriveste cel mai bine pe BMW.... ma rog e chestie de gust...

 

si mie mi-a placut f mult albastrul :) iar acum am avut posibilitatea sa-mi aleg singur culoarea :) [masina precedenta am luat-o de pe stock si a venit Argintie chiar daca nu asa doream eu]

 

Frumoasa masina, motor puternic, culoare speciala, pachet M...interiorul cu alcantara arata bine dar se scamoseaza in draci si destul de repede daca nu ai grija de piele...Asfalt uscat!

 

:blink:

 

 

cateva poze facute seara si cu interiorul :)

post-7067-1203446414_thumb.jpg

post-7067-1203446419_thumb.jpg

post-7067-1203446428_thumb.jpg

post-7067-1203446438_thumb.jpg

post-7067-1203446452_thumb.jpg

post-7067-1203446461_thumb.jpg

post-7067-1203446467_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

interesanta bagheta aia de lumina de pe usa :blink: duce un pic a CS Concept

 

Ce fel de optiune e aia MiniMe? M-am tot uitat acum ceva vreme pe poze de e92 si nu am vazut asa ceva? Pachetul optional de lumini era ceva de genul celui de pe e60 din ceea ce stiam eu...

Link to comment
Share on other sites

interesanta bagheta aia de lumina de pe usa :blink: duce un pic a CS Concept

 

Ce fel de optiune e aia MiniMe? M-am tot uitat acum ceva vreme pe poze de e92 si nu am vazut asa ceva? Pachetul optional de lumini era ceva de genul celui de pe e60 din ceea ce stiam eu...

 

 

e 563 - Pachet lumini, e cuprins in Pachet confort

 

dar nu se vad asa de frumos decat daca te uiti de jos in sus :)

Link to comment
Share on other sites

S-a o stapanesti sanatos! Foarte frumoasa masina, cu folii negre e C R I M I N A L A.

Am cateva intrebari:

1)Cat te-a ajuns? cash sau leasing?

2)286 de cai nu sunt cam naravasi pe ploaie sau zapada,adica nu aluneca?

3)Un consum mediu?

4)La acceleratie cum sta?frupe calumea ?

5)Ce viteza ai avut curaj sa prinzi?

Link to comment
Share on other sites

S-a o stapanesti sanatos! Foarte frumoasa masina, cu folii negre e C R I M I N A L A.

Am cateva intrebari:

1)Cat te-a ajuns? cash sau leasing?

2)286 de cai nu sunt cam naravasi pe ploaie sau zapada,adica nu aluneca?

3)Un consum mediu?

4)La acceleratie cum sta?frupe calumea ?

5)Ce viteza ai avut curaj sa prinzi?

 

1. Ca$h - 59.113 masina + asig si alte taxe ~ 65.000 euro

2. sunt, dar mai am un Astra GTC pt vreme rea :)

aseara cu toate sistemele dezactivate am pacut piruete pe la eroilor fara sa vreau. cand e umed se apride martorul pe bord zici ca e butonul de avarie :)

3. de cand am masina 16.5 (92% mers numai in buc) dar daca merg tare scot 20-21 in oras, iar la mers linistit 15(asta toamna)

4. sta bine doar cand e asfaltu uscat.

5. 260km/h pe bord ... nu a vrut mai mult. un timp Pit-Buc ~25 de min.

 

 

vezi ce faci cu aparatul foto, sau schimba-l

 

aparatul e un Nikon D70s, dar e al fratelui meu si eu nu prea stiu sa ma joc cu el :blink:

 

Frumoasa masina....pacat de titlu.Celelalte BMW-uri sunt false?

 

am pus titlul asta asa la caterinca (stiu ca suna manelist). m-am referit mai mult la motorizare k am vz pe aici doar 318 & 320; iar cand zici BMW te gandesti la un motor puternic :) e cam nashpa sa te faca un Logan 16v :)

Edited by MiniMe335D
Link to comment
Share on other sites

:)))))))))))))))))))) iar bati ma apropo cu cotetzu ala de masina 16v :)))))))))))

E90 318i 0-100km este in 10 secunde

Logan 1.6 16v 0-100km este in 10.2 secunde deci :))) poate pana la 100 sa stea langa mine ca porma nu cred :) conteaza mai multe chestii la o masina.....cutia.....aerodinamica[care la logan este 0 barat] .....

 

 

 

 

 

 

 

p.s. MACAR EU AM "TV" IN MASINA :))))))))))))))))))))) :blink:

Link to comment
Share on other sites

salutare la toata lumea

 

in primul rand, te felicit pt alegerea facuta. masina arata grozav.

eu am de gand sa-mi iau anu asta tot un e92, dar vreau benzina si cred ca un 330i ar fi de ajuns. sigur, 335i e alta categorie dar turbo pe benzina e destul de pretentios si, fiind si primul motor turbo benzina dupa multi ani la BMW, ar putea avea unele scapari.

 

in fine, am o mare dilema.

care e diferenta de garda la sol intre un e92 si un e92 cu M sport package ?

cum te descurci cu ea pe drumurile din Romania? imi place mult mai mult cum arata masina cu Kit pe ea, dar am unele rezerve totusi.

si cum apreciezi confortul la drum lung ?

 

ms mult,

sa stapanesti sanatos masina si.... culoarea e si favorita mea........

Link to comment
Share on other sites

salut dcnitu si multumesc pt aprecieri :)

 

330i are cam aceleasi performante pe care le obtin si eu cu 335d, iar 335i nu cred k e cu probleme pt k a fost desemnat cel mai bun motor in 2oo7

 

referitor la garda la sol :blink: nush ce sa zic ... cand ma intalnesc cu un e92 normal o sa le punem unu langa altu sa vdm ... pana acum chiar nu m-am gandit la asta :)

 

pe la noi e mai greu cu ea, dar am cam invatat mai toate transeele si incerc pe cat posibil sa le evit, chiar daca nu-mi reuseste mereu :)

 

legat de confort e cam greu sa-mi dau cu parerea pt k n-am mers decat 600 de km in afara orasului, iar acesti km au fost facuti fff rapid, adik pe DS si mers f tare :)

 

@Alexxx: da ai dreptate, aceea lumina e si la locurile din spate. acea dunga pare ca e din leduri portocalii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uite niste pozne cu montego blue care isi schimba nuanta in functie de lumina :) .

 

post-5687-1206514450_thumb.jpgpost-5687-1206514528_thumb.jpg

 

S-o stapanesti sanatos!!!

 

Mie personal insa imi place cum arata stock fata de cea cu pachetul M. :blink:

Edited by Alex_82
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O intrebare am daca nu te superi: de ce nu ti-ai luat pe benzina ?

 

pt cuplu, autonomie si un viitor remap :twoup: nu vreau sa ma bag la tuning grav ... daca imi luam benzina deja visam la tot felul de modificari la motor :D asa cu asta visez doar la chip dupa ce iese din garantie ... sa o duc la 350 CP si cateva modificari exterioare sa fie mai deosebita ... de aia am optat pt carbon :D

 

oricum si asta pe motorina consuma enorm ... undeva la 17L si cu un plin nu merg mai mult de 350 de km max :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Feina masina, felicitari.

 

Consumul e interesant. Tocmai m-am uitat la specificatiile oficiale: Consum urban (l/100 km) 9,1

 

Inteleg sa fie diferente, dar tu ai aproape dublu, asta e prea mult.

 

La 335i: Consum urban (l/100 km) 13,2 , asta inseamna ca va consuma de fapt 25?

Link to comment
Share on other sites

nu e deloc mare consumul ... cand o sa mergi cu o masina puternica o sa-ti dai seama ... ce scriu aia in specificatii sunt aberatii ... noi nu traim in germania :twoup: la noi traficul e varza iar un motor puternic consuma nu gluma, iar daca mai accelerazi tare si mai incerci si din cand in cand cate un burnout ... imediat sare consumul :D

 

am citit pe alt post ca un 325xi scoate in jur de 18L si in carte are 9.8 ... asa ca ...

 

daca aveam 335i cred k 20 scoteam lejer :D

 

Consumul e interesant. Tocmai m-am uitat la specificatiile oficiale: Consum urban (l/100 km) 9,1

 

cand am comandat masina in specificatii scria:

Consum combustibil

- ciclu urban 10,3 l / 100 km

- ciclu extra urban 5,9 l / 100 km

- mediu 7,5 l / 100 km

 

asa ca nu stiu ce sa mai cred :twoup: si acum sunt alte date :D

Edited by MiniMe335D
Link to comment
Share on other sites

am citit pe alt post ca un 325xi scoate in jur de 18L si in carte are 9.8 ... asa ca ...
Da, tocmai am vazut thread-ul ala.

 

 

nu e deloc mare consumul ... cand o sa mergi cu o masina puternica o sa-ti dai seama ... ce scriu aia in specificatii sunt aberatii ...
E drept ca nu poti sa scoti consumul lor... dar NU e normal sa fie dublu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.