Jump to content

M3 vs M3


cat

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Toate M-urile au frumusetea lor aparte. Un M ramane M indiferent din ce generatie face parte. Unele par mai frumoase pt unii altele pt altii. E o discutie care nu are cum sa se termine niciodata. Cel mai bine e sa le ai pe toate :)

 

Ca istorie si ca nostalgie as opta pt E30 si E36. Sunt masini care au o istorie si parca un suflet. In spatele fiecaruia exista o poveste.

 

Din punct de vedere tehnic e46 si e92 (e90-e93) bineinteles ca sunt superioare dar daca ne raportam fix la demaraj de la E36 la E92 e diferenta de sub o secunda ( dupa unele surse ) deci o diferenta mica.

 

Raportand performantele motorul la pretul de achizitie cred ca E36 e BETON (si ca intretinere )

 

Ca design..... cred ca tine de gustul fiecaruia

 

 

( cred ca de fapt am reformulat ce a spus leonard... :) )

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Diferenta se vede de la 100 la 200. Pana la suta nu e diferenta mare nici intre M si 330

 

 

ia pune tu un M3 vs. subaru impreza 4x4 permanent 0-100 sa vedem care face primu...

Intr-adevar pt. 0-200 diferenta e enorma.Pai noua impreza sti are 0-200 in 24,6 sec(dupa ams) , evo x 0-200 in 25,9 si ambele au sub 5,5sec 0-100.

 

 

eu ce am zis... duuuhhhhh... permanent :)

Offtopic Am vizionat un filmulet pe youtube M3 vs S3. Pana la cat i-ati dat ca la plecare s3 era mai bun , dar am vazut ca in cea mai optimista varianta s3 are 0-200 undeva la 23,5. Cu toate remaparile pe care le fac astia (300cp,320cp) ma indoiesc ca ajunge la 16-17sec cat are m3-ul.

Edited by DGS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

de condus am condus numai m e30 si m e92 si parerea mea e ca e30 e mai fun de condus, masina pentru soferi adevarati iar m92 e incomparabil mai civilizat si mai rapid.

e greu de comparat... totusi parca e30 are ceva special

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dintre E30, E36 si E46, E46-le este prima mea optiune, daca este si CSL, cu atat mai bine. Urmeaza E36 si pe urma E30-ul.

 

nu cred ca ti-ar placea foarte mult un CSL, eu din cate am citit pe aici, are foarte multe optiuni lipsa, gen cd player boxe, aer conditionat ca sa fie mai usoara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.