Jump to content

Seria 1, masina de fete? Spatiu redus?


vladsando

Recommended Posts

nu neaparat este o masina de fete dar in ultima vreme multe gagici au seria 1...eu cand ma gandesc la seria 1 ma gandesc la o blonda apetisanta sau o bruneta :))).....si prietena mea vrea sa-si achizitioneze tot un seria 1 in primavara....i-am injectat si ei microbul bmw cum am facut si cu alti 3 prieteni care si-au luat de curand bmw...si dupa 1-2 luni mi-ai zis ca rama fani BMW pana la moarte :)

 

nevastamea vrea 3-arul meu ca seria 1 i se pare cam mic :) ea are vreo 1.65 :) m-am urcat in 1 hatch si coupe si nu am avut absolut nici o problema si vreo 1.85 am si eu... Mie personal imi place seria 1 si cu un motor mai fortos cred ca e fashneata rau de tot... E un fel de lup in piele de oaie pentru ca putini stiu cam cum sta pe viraje un seria 1 si cam ce aderenta are...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
eu conduc cu mare placere seria 1... 2.0d, 163 CP, ofera o foarte mare "placere de a conduce". nu mi se pare nici mica, nici masina de fete. Iar acest serie 1 mai e si foarte dotat, "gen full" :) sincer ma simt mai bine in el decat in fostul e60 (minus suspensia de M, sport sau ce-o fi.. ca ma zdruncina ca in M6 :) ).
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Fetele'' de la noi, ma refer la majoritate, prefera un SUV sau o seria mai mare... am vazut multi tineri (indiferent de sex) cu seria 1, inclusiv in Germania.

Pentru oras nu as fi luat altceva, in general prefer hatchback-urile... pasii intermediari spre seria 3 nu m-ar tenta, decat daca as schimba si diesel-ul (luat tot in ideea de oras - cuplu) pt. benzina, in cazul ala ar fi vorba de un M3/M6 sau chiar Z.

Link to comment
Share on other sites

nu e de fete. pacat ca e urata ca mi-as fi luat si eu. e usoara si trage bine pe aproape orice motorizare

 

de ce este urata? <_<

si chiar sunt si de acord cu tine ,,e usoara si trage bine pe aproape orice motorizare''

eu unul mi-am aleso ca mi-a placut,am mers cu ea si pur si simplu am vrut sa o am,puteam sa imi iau un e90 sau un e46,dar am ales ser1 :)

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

nu e de fete. pacat ca e urata ca mi-as fi luat si eu. e usoara si trage bine pe aproape orice motorizare

 

 

ce inseamna usoara?

 

dieseul de 122 de cp are 1400 de kilogram

skoda oktavia 2 diesel 2 litri 140 de cai are 1450..aprox -mai pare usoara ?

 

nu mai am exemple cocrete..dar nu pare usoara deloc..nici grea...dr clar nuusoara!

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am luat seria 1 pentru ca

 

1. dpdv estetic, e superba

2. motorizarea bmw beton

3. prefer masinile mai mici

4. este cel mai putin intalnit model de bmw (mai slabe sperante sa fiu luat drept cine nu sunt)

 

nu cred ca este o masina de femei pentru ca ai ceva de munca la condusul ei...nu e chiar cel mai usor ambreiaj din lume si nici chiar cel mai bun servo la volan...

in rest, numai de bine

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

salutare

 

in romanica suntem obisnuiti sa avem masini mari-avem sau nu nevoie de ele asa mari ;)

acu argumentele mele:

masina compacta ,indemanatica,pozitie condus fooarte buna,modurile sport-eco pro tari de tot-schimba management motor

masina mai rara la noi- chiar ok pt mine

in schimb in mai am stat o sapt la Koln( pe bune -la fiecare 5 min trecea cate in seria 1 f20-)

apropos -nemtii sunt cam prosti- nu merg doar cu 3ar,5ar sau x-uri:)))))

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt la al doilea 1er. Pentru ca imi place. E adevarat ca in spate e cam inghesuita dar e un compromis care l-am acceptat de mult.

Imi place in primul rand pentru cum se conduce. Al meu e automatic si orice drum de oras sau in afara este super confortabil. Personal consider ca seria 1 pachet m este foarte aratos, eu sunt multumit de felul cum arata.

Revin din nou la cum se conduce, pentru ca aici este punctul lui forte, sta pe viraje mai bine decat orice in clasa lui, mai ales cu suspensia m sport, trage extrem de bine un 120d resoftat, consuma decent, arata bine, e tractiune spate si e BMW. Cam tot ce trebuie :)

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine in exterior seria 1. Am avut alta masina hatchback inainte si tanjeam dupa spatiu mai mult in spate, de aia am ales e90. Si plus interiorul arata mult mai bine la e90 decat la seria 1. Mai mult ca sigur daca nu imi doream spatiu mai mult, alegeam seria 1 totusi. Edited by Radu I
Link to comment
Share on other sites

salut colegi

am o dilema cu seria 1 .vreau sa iau unul pentru sotie pe la 11-12 000 euro si nu stiu ce sa aleg ,116,118,120 d .ea vrea diesel, problema e ca nu trece de 10 000 km pe an cu ea eventual 12-13 000 cel mult sau facem un drum de romania cu ea pentru ca locuim in germania .

si sincer nu stiu ce model sa aleg .

am citit despre ceva probleme la distributie la motorul de 2 000 cmc .

cum stiu ce motor este pe masina ?

nu vreau sa le cer la toti VIN-ul sa verific .

de la ce an de fabricatie sau rezolvat problemele cu distributia ?

eu am un F11 din 2011 cu motor N47T cu 139 000 km si nu am nici o problema .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.