Jump to content

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
eu cred ca "XXL" i-a spaga pentru reclama BMW filaret :)))) glumeam, azi am fost si eu la bmw filaret pentru o problema foarte delicata la un e90 facelift, la 8 am ajuns, un domn amabil a preluat masina am completat toate hartogaraiele dupa care a bagat masina in hala a venit un pushtiulica(care pare bun la ce face) si s-a apucat imediat de diagnoza si ce mai era pe acolo, momentan nu au dat de cap la problema dar mai am o programare saptamana viitoare pentru o verificare mult mai amanuntita, revin su impresia finala si factura :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

...eu mi-am schimbat parbrizul la ei acum o luna....foarte multumit de cum s-au miscat :thumbsup:

 

A mai fost cineva la Filaret ? Am intrebat cat este un schimb de capete bara + efectuare geometrie la e46 = 450 lei

As vrea sa ma duc , in principiu pentru ca pot efectua si geometria direct acolo. Cum este acolo, te lasa sa stai langa masina.

In principiu am cautat in alta parte fata de AB de frica de cate s-au intamplat pe acolo...

Ce ziceti e ok la Filaret ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

Am fost eu de curand la verificare masina in 12 puncte si a fost totul in regula, rapid si nu a costat o avere.

Ce nu mi-a placut in schimb a fost faptul ca nu poti veni cu piesele tale, aici ma refer la ulei/filtre/piese suspensie,etc nu chestii mai "grele" cum ar fi elemente de caroserie. Daca vrei un schimb de ulei sau alta operatiune nu ti-o fac decat cu piesele lor...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Salut,

Sa va spun eu experientam ea cu Filaret:

Programat la 8:30....pana la ora 10 masina se bronza in parcare.

La ora 10 dupa ce am stat in frig pt ca in cladire e scumpa incalzirea vine consilierul si imi spune ca se face upgrade la tester si sa vin alta data....

Am lasat numarul la receptie sa ma sune "domnisoara" mai tarziu pt.reprogramare si nu a sunat niciodata....

Experienta cu Filaret: combustibil ars aiurea, stat in frig aproape 2 ore, masina nu a intrat in service pt o verificare de 2lei

Le dau 5 stele .....

 

Dupa ce sunt prosti mai arunca si cu pietre

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...
Am fost azi pe acolo la revizie. Am rĂŁmas plĂŁcut surprins. Da, știu, revizia nu e cel mai relevant reper, dar am fost mulțumit; mai mulțumit ca la Bavaria. Oameni amabili și deschiși. Am discutat tot ce am avut de discutat și mi s-a rĂŁspuns clar la toate ĂŽntrebĂŁrile.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Am fost la Fileret cu masina in garantie, pt un zgomot de hayon.

Am stat peste 2 ore...1,5 ore pana au luat masina.

Mi-au facturat niste prezoane, au zis ei ca fiind rupte de la hayon.

Dupa cateva saptamani zgomot din nou.

Eram la Bavaria cu alta problema si s-au uitat si la hayon.

Nu gaseau sursa asa ca am cautat factura veche de la Filaret.

Surpriza, prezoanele de pe factura aveau descrierea clara "prezon prag".

(vina mea ca nu m-am uitat la Filaret, era suma mica 99 ron...)

 

Concluzie:

- zgomotul de la hayon se regleaza din 2 suruburi, nu are nici o treaba cu prezoanele pe care m-au pus sa le cumpar.

- Prezoanele cumparate de mine de la Filaret, au fost folosite de cei de acolo in interes personal.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ieri, pe farcebook văd următoarea reclamă:

 

#CleanAndSafe

 

Super oferta noastră: igienizare climatizare cu doar 270 de lei (TVA inclus).

 

Respiră aer curat cu ajutorul serviciului de igienizare a climatizării mașinii tale la BMW Filaret.

 

Recomandarea specialiștilor de service BMW Filaret este ca igienizarea climatizării din mașina ce o conduci să se facă cel puțin o dată pe an. Igienizarea constă în recircularea prin canalele de ventilație ale mașinii a unei substanțe speciale BMW transformată în abur cu un echipament original BMW ce se instalează în habitaclu.

 

Ofertă valabilă în perioada 01.07.2019 – 31.07.2019.

 

#BMWFilaret #igienizare #climatizare #aer #oferta #Bucuresti

 

 

Bine, zic, i-auzi, ce frumos. Zic să mă programez, că na, nu e nici foarte scump, toate par bune în această SUPER OFERTĂ.

 

Iată ce răspuns primesc:

 

" pentru a avea eficienta igenizarea climatizarii, trebuie neaparat sa shimbati si microfiltru care are o valoare in jur de 600 lei"

 

Deci trebuie NEAPĂRAT. Super ofertă!

Nu mersi.

Edited by deeJayOg
Link to comment
Share on other sites

aceleasi substante sau similare se gasesc la alti furnizori de gen , eu am facut ultima oara cu 80 ron , 30 min , au turnat un recipient in masinuta de vapori si a avut efect imediat . ulterior am mai facut eu tratament cu ozon ca sa mentin . Chiar si 270 ron nu era oferta , era un serviciu supraevaluat ca in majoritatea reprezentantelor .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.