Jump to content

Recommended Posts

filaretul cel putin la vanzari de masini sunt varza rau .. si i'am zis si dnei Georgescu si lui mr. Valentin ...... VARZA ..... cand m'am dus la ei sa'mi cumpar un coupe e92 ..... vorbea ala cu mine zici ca imi vindea singurul coupe din lume ..... imi dadea cu chiu cu vai 3% discount ..... dar stii dle .. masina in germ e mai scumpa..... si nu'ti luam Transportul ..... am iesit bine cu seria 1 la ei pentru ca erau la inceput si datorita multor optiuni am luat ceva discount .... am fost cu un amic care voia sa'si ia si si'a luat de la bavaria .... un 330xd cred ca full e masina ( a fost vreo 65k eur ) ...si era asa de ingamfat catalin axinte sau cum il cheama .... parca era firma lui ( Filaret ) .....

 

i'am zis bine, sanatate .... ma duc la MHS ....... sunt super ok oamenii ....

Link to comment
Share on other sites

o singura data am fost si eu la filaret si atunci mai bine nu ma duceam....am un e46 316i an 2000...aveam o problema cu al...vartia relantiul....si mergea urat...in fine...au pus pe tester...si zice ca am ceva cu aerul fals...schimba 2 furtune si o valva de undeva din spatele motorului...si gata...parea ca nu mai facea...imi stersese eroarea din bord...totul bine si frumos...plec de la ei dupa ce platesc piese+manopera 750 ron...ajung pana la exact al doilea semafor adica la trafic greu cu 13 sept...si surpriza...se aprinde iar ceck engine si incepe iar sa faca la fel....ma duc inapoi si zice ca o mai pune odata pe tester...la sfarsit...baiatu cu testerul...zice scoate si tu mufa de la debitmetru si vezi cum merge...(debitmetrul era nou nout...pe masina..)o scot si plec...ca a zis omul ca daca nu se aprinde iar este debitmetrul...nu s-a aprins asa ca am cumparat iar 1 debitmetru....lam montat pe masina si surpriza....se aprinde iar si cu asta....am apelat la un coleg de pe forum cu tester sa imi faca si mie un tester...mi-a facut...si mi-a zis ca ets sonda lambda...am schimbat-o si acesta a avut dreptate...asa ca cei de la filaret din punctul meu de vedere sunt varza la acest capitol...nu stiu la tinichigerie etc...
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

am impresia ca filaret vinde piese originale - contrafacute ... am trecut pe langa ei azi si am oprit sa cumpar ei emblema fata de care am fost deposedat intr'un mod involuntar

 

emblema era stantata cu sigla bmw pe spate, in pungulita - NESIGILATA - lipita cu un sticker cu codul piesei ... cand am scos piciorusul rupt de la emblema veche, era argintiu ... si la cea noua era cumva negru si nu era plin, ci era gol ... emblema originala era acoperita de un lac si toata suprafata era lucioasa complet, asta are scrisul cumva in relief ... arata impecabil, frumoasa foc ... nu am ce comenta ... pe factura scrie emblema capota motor si atat nu cod nu nimic ... am facut un pic de tamtam, toate emblemele erau identice ( ce aveau ei pe stoc ) ... in fine ...

 

la e46 ala vechi, a trebuit sa schimb capota acum ceva ani ... un amic mi'a zis ca lui i se pare ca, capota nu era originala ... acum sincer sa fiu nu stiu ce sa mai zic ... stiu ca , componentele vin de la partenerul lor din germania, VOGL - dar, eu deja incep sa am mici dubii de unele componente ...

Link to comment
Share on other sites

emblema pe care am luat'o are spatele negru ... are emblema BMW pe spate intr'un desen cam 8/8mm ... eu am cerut emblema originala a venit intr'o punguta lipita cu un abtipild pe care era trecut nr de cod al piesei ... am verificat pe realoem - e ok codul, dar pe abtipild. ... imi pare asa rau ca nu am stat sa ajung la MHS sa iau emblema ... asta e ! am zis ca daca tot trec pe acolo sa intru si sa iau .... cred ca o sa fac o sesizare si la bmw romania - nu mi se pare corect - au muncit atat sa ajunga unde sunt si acum isi bat joc de ei si de noi ! acum pe bune daca voiam emblema replica sau alte chestii similare cautam in alte parti ... sau o luam de la hoti ... dar am fost la service bmw si mi'am luat un produs facut sa arate asemanator ...

 

nu stiu cat costa la MHS, dar aici a fost 118ron ... dar atat cred ca este si in reteaua bavaria !

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

acum o saptamana treceam spre parcul carol, pe trafic greu .... pe langa mine a trecut o masina, un x3 negru pe care scria bmw group Romania si a intrat la ei ... maine o sa scot emblema din nou, o sa'i fac poze, o sa scanez si factura si sa vedeti si voi - pe factura nu e trecut codul piesei, doar "emblema capota motor"
Link to comment
Share on other sites

aleluia ... eu nu am fost multumit de serviciile lor de vanzare - complet neprofesionale ( am comandat la ei in martie/apr 2007 seria 1 ) ... am luat masina mai murdara decat era pe jos, pe ciment. n'au binevoit nici macar sa o spele, sa o livreze curata - nu mai zic de pamblici si sampanie si sapca si alte promisiuni facute cu ceva timp inainte - era masina pt sotie ... in fine ... am luat'o si am plecat ... de atunci nu am mai trecut pe acolo si nici nu am mai avut probleme cu vreo masina pe care sa nu o rezolv la MHS.

 

singurul lor avantaj ar fi ca te lasa in service ( daca te mai lasa ) si faptul ca au geamul ala sus de vezi spre service ... mare pacat ca bavaria nu face ceva similar - garantat ar castiga procente bune din cei carcotasi sau cu lipsa de incredere.

Link to comment
Share on other sites

@Alexxxx... asta au avut tot timpul... nu stiu ce surse ai tu la Filaret (si nici nu ma intereseaza), dar iti spun 100% ca NU AU PRIMIT ACREDITAREA !!!

 

ai vazut tu undeva la intrare in Service Filaret vreun semn cu BMW / MINI ?

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/49/BMW_MINI_Dealer_Moncton.jpg

 

iti spun eu: NU !

 

si asta pentru ca Filaret va primi acreditarea abia in noiembrie/decembrie...

 

vrei confirmare de la BMW Group? :)

 

ONTOPIC:

eu unul ma bucur ca vor fi in sfarsit acreditati, pentru ca au acolo o echipa de mecanici/electricieni foarte buni...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

s-au schimbat lucrurile si se pare ca sunt acreditati bmw mai nou. apar si pe site-ul oficial la sectiunea dealeri autorizati.

 

am fost la ei pentru revizia de 30000 la M3.

totul a durat ~2 ore, masina a intrat in service la ora stabilita si am stat langa ea tot timpul.

 

personalul foarte amabil, de la receptioner, mecanic pana la fetele de la facturare, per total foarte multumit.

Link to comment
Share on other sites

s-au schimbat lucrurile si se pare ca sunt acreditati bmw mai nou. apar si pe site-ul oficial la sectiunea dealeri autorizati.

 

am fost la ei pentru revizia de 30000 la M3.

totul a durat ~2 ore, masina a intrat in service la ora stabilita si am stat langa ea tot timpul.

 

personalul foarte amabil, de la receptioner, mecanic pana la fetele de la facturare, per total foarte multumit.

 

fac si up-date de soft?

si daca da, tot pe barba clientului?

Edited by baronu25
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

am comandat la ei foarte multe piese si de fiecare data le-au livrat la timp si fara probleme. si este foarte in regula ca au program si sambata!

si sambata daca te duci cu masina ai sanse sa nu mai platesti manopera de 1 milion si ceva.......asta daca nu ai ceva grav la masina de reparat.

Link to comment
Share on other sites

aleluia ... eu nu am fost multumit de serviciile lor de vanzare - complet neprofesionale ( am comandat la ei in martie/apr 2007 seria 1 ) ... am luat masina mai murdara decat era pe jos, pe ciment. n'au binevoit nici macar sa o spele, sa o livreze curata - nu mai zic de pamblici si sampanie si sapca si alte promisiuni facute cu ceva timp inainte - era masina pt sotie ... in fine ... am luat'o si am plecat ... de atunci nu am mai trecut pe acolo si nici nu am mai avut probleme cu vreo masina pe care sa nu o rezolv la MHS.

 

singurul lor avantaj ar fi ca te lasa in service ( daca te mai lasa ) si faptul ca au geamul ala sus de vezi spre service ... mare pacat ca bavaria nu face ceva similar - garantat ar castiga procente bune din cei carcotasi sau cu lipsa de incredere.

 

am fost cu un prieten user de pe bmwclub "ahmad " are un bmw e46 320 din 2004 spre sfarsit modelul valvetronic de 143 de cai benzina, si i se aprindea un bec galben care insemna ceva de genul ca intra aer fals in motor deci pe undeva se pierde aer si debitmetru incerca sa suplineasca si baga mai mult pana o lua razna.

 

a fost de vreo 2 ori prima oara a platit 175 lei doar ca s-au uitat pe acolo si nu au rezolvat nimic, apoi inca 150 de lei ca cica au tinut masina vreo 6 ore in teste si acum inca 50 de lei avans pentru o piesa din plastic care etanseaza filtrul de aer ca cica de acolo cred ei ca este deci inca nu stiu cati bani pentru manopera + piesa asta...si nu se stie daca o sa se rezolve. au preturi mari si imi inspira numai scarba, multe bashini si japca pe fata nu m-as duce niciodata la ei sa imi repar ceva...

 

ps: se uita la tine de parca tu esti venit cu pluta si ei sunt adevarati mecanici din germany-NOT

 

ps2: la AB in baneasca cunosc oameni in interior, am o parere foarte buna despre ei cu totul, dar dpdv al preturilor si acolo sunt umflate rau.

 

exemplu: kitul de ambreiaj la AB cu tot cu montaj m-ar fi costat 2300 RON si eu l-am reparat cu 1100 RON la un service al unor prieteni foarte seriosi si profesionisti(unde pot sta si langa masina si pot vedea tot ce schimba).

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

exemplu: kitul de ambreiaj la AB cu tot cu montaj m-ar fi costat 2300 RON si eu l-am reparat cu 1100 RON la un service al unor prieteni foarte seriosi si profesionisti(unde pot sta si langa masina si pot vedea tot ce schimba).

 

Despre ce AB vorbesti si despre ce masina este vorba? Te intreb asta pentru ca la un 320d/E46, kitul este 1700 ron, iar montajul tot atat. Vorbesc de AB Baneasa.

 

In ce a constat reparatia aceea de 1100 ron?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
aleluia ... eu nu am fost multumit de serviciile lor de vanzare - complet neprofesionale ( am comandat la ei in martie/apr 2007 seria 1 ) ... am luat masina mai murdara decat era pe jos, pe ciment. n'au binevoit nici macar sa o spele, sa o livreze curata - nu mai zic de pamblici si sampanie si sapca si alte promisiuni facute cu ceva timp inainte - era masina pt sotie ... in fine ... am luat'o si am plecat ... de atunci nu am mai trecut pe acolo si nici nu am mai avut probleme cu vreo masina pe care sa nu o rezolv la MHS.

 

singurul lor avantaj ar fi ca te lasa in service ( daca te mai lasa ) si faptul ca au geamul ala sus de vezi spre service ... mare pacat ca bavaria nu face ceva similar - garantat ar castiga procente bune din cei carcotasi sau cu lipsa de incredere.

 

am fost cu un prieten user de pe bmwclub "ahmad " are un bmw e46 320 din 2004 spre sfarsit modelul valvetronic de 143 de cai benzina, si i se aprindea un bec galben care insemna ceva de genul ca intra aer fals in motor deci pe undeva se pierde aer si debitmetru incerca sa suplineasca si baga mai mult pana o lua razna.

 

a fost de vreo 2 ori prima oara a platit 175 lei doar ca s-au uitat pe acolo si nu au rezolvat nimic, apoi inca 150 de lei ca cica au tinut masina vreo 6 ore in teste si acum inca 50 de lei avans pentru o piesa din plastic care etanseaza filtrul de aer ca cica de acolo cred ei ca este deci inca nu stiu cati bani pentru manopera + piesa asta...si nu se stie daca o sa se rezolve. au preturi mari si imi inspira numai scarba, multe bashini si japca pe fata nu m-as duce niciodata la ei sa imi repar ceva...

 

ps: se uita la tine de parca tu esti venit cu pluta si ei sunt adevarati mecanici din germany-NOT

 

ps2: la AB in baneasca cunosc oameni in interior, am o parere foarte buna despre ei cu totul, dar dpdv al preturilor si acolo sunt umflate rau.

 

exemplu: kitul de ambreiaj la AB cu tot cu montaj m-ar fi costat 2300 RON si eu l-am reparat cu 1100 RON la un service al unor prieteni foarte seriosi si profesionisti(unde pot sta si langa masina si pot vedea tot ce schimba).

 

era vorba de Filaret , nu de AB sau MHS.

 

PS: Tocmai ce mi-am facut ITP-ul la Filaret.(chiar daca partea de ITP n-are nici un treaba cu BMW in sine).

A costat 100 de lei(fata de alte ITP-uri de "cartier" unde mi-au cerut 130 de lei) si n-am avut nici o problema.

 

Deci in continuare recomand Filaret.

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.