Jump to content

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?


InSidE

Cat timp ati ramas fara permis si de ce ?  

306 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

si ce scrie pe cartea de vizita ?

 

Scrie un nume si un prenume, un numar de telefon, o functie, o institutie... etc

Vrei sa stii numele, functia sau numarul de telefon? <_<

Oricum, nu conteaza.

Conteaza ca avem acelasi nume de familie si probabil se presupune ca suntem rude....

Link to comment
Share on other sites

odata 3 luni, dupa ce il luasem ptr un accident produs din cauza unui vitezoman si lipsa mea de experienta.iar a2a oara o luna ptr prea multe radare si parcari interzise. iar acum am 12 punte,dar mi-am luat detector de radar <_<

 

Eu as veni cu alta intrebare: Cat "ati da" ca sa scapati cu permisul nesuspendat, presupunand ca ati gresit?

cred ca variaza in functie de suma ilegalitatilor pe metru liniar si tonalitatea politistului :))

ultima oara 100ron ptr o trecere pe la refugiu si ptr ca ma grabeam !

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu le numesc taxe, tarif... de fiecare data cand fac stanga de pe podul grant pe ion mihalache (nu este permis virajul la stanga, dar stau in zona si mi-e lene sa ocolesc) si este un organ la vanatoare, ma opresc si dau taxa de 100 roni sau 50 dupa fata. Se trece peste dialog etc, taxa si la revedere.

 

Esta ca atunci cand pletesc la Giurgeni podul peste dunare sau taxa din mamaia etc.

 

Sunt desigur taxe pt mai multe situatii: taxa neacordare prioritate, taxa trecut pe rosu, si preferatele mele taxele pentru depasirea vitezei in localitate, astea sunt cele mai frecvente. Toata lumea e multumita, cel mai bine asa.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

hai sa iti spun ceva... acum foarte serios, pt chestii mari, nu se mai da banu...se fac sponsorizari preferabil. Si da, culmea alea le faci pe firma.

 

Nu stiu, intelegi ?

Link to comment
Share on other sites

1 luna, chiar astazi l-am recuperat.

 

"Depasire neregulamentara" la intrarea dinspre Cluj in localitatea Miercurea Sibiului ( sant benzi duble intr-o panta fix inainte de localitate, si semne cu depasirea interzisa, respectiv o singura banda pe sensul de coborare ). Eram in test drive cu X5, si un echipaj de politie statea la pescuit de vitezomani. Nu l-am prins pe antiradar ca l-am lasat in masina personala, iar pe cand l-am observat era destul de tarziu. De sarit in fata nu mi-a sarit, ca erau in groapa la vreo 5m de marginea carosabilului, dar la iesirea din localitate ma asteptau colegii.

 

Stiind ca nu am avut mai mult de 100km/h, m-am dus linistit si am tras pe dreapta respectuos, i-am dat permisul si actele, la fel de respectuos agentul de circulatie mi-a spus ca ma voi intoarce fara permis, pentru depasire neregulamentara...

 

Am incercat sa negociez cu ei dar nu s-au cumpatat, din cauza ca am depasit o masina mica si un tir intr-o singura manevra, plus circumstantele.

 

 

Faza e ca m-am consultat cu avocatul si mi-a spus ca garantat, 100%, nu pot face nimic, poate sa fie sau nu omologat/verificat aparatul radar, e suficienta proba video pentru suspendare.

Edited by MMarkus
Link to comment
Share on other sites

Faza e ca m-am consultat cu avocatul si mi-a spus ca garantat, 100%, nu pot face nimic, poate sa fie sau nu omologat/verificat aparatul radar, e suficienta proba video pentru suspendare.

 

Frate'miu e inspector BRML si iti spun sigur ca ai voie sa ceri actele (sunt multe) aparatului radar in instanta.

Asta e zisa de Politie, ca mai face actiuni comune cu ei.

Link to comment
Share on other sites

pentru depasire pe linie continua nu ai ce sa contesti. ca nu trebuie nici certificat metrologic, nici autotestare...

daca te filmeaza, aia e

 

Pe ce motiv? Ca te-au filmat fara acceptul tau?

 

da ce? erai la tine in casa ca sa iti ceara acceptul?

Link to comment
Share on other sites

pentru depasire pe linie continua nu ai ce sa contesti. ca nu trebuie nici certificat metrologic, nici autotestare...

daca te filmeaza, aia e

 

Pe ce motiv? Ca te-au filmat fara acceptul tau?

 

da ce? erai la tine in casa ca sa iti ceara acceptul?

 

Ca nu si-a dat acordul sa-l filmeze <_<))))

Link to comment
Share on other sites

Pe ce motiv? Ca te-au filmat fara acceptul tau?

 

dap ... si in 9 iunie am infatisarea si vreau sa stiu daca mai are rost sa ma agit, sau sa-mi accept soarta de pieton ...

 

ce facusei?

te-a oprit agentul sau ti-a venit acasa?

Link to comment
Share on other sites

m-au oprit la intrare in Sinaia, ca in Comarnic am depasit un Focus si cand m-am tras inapoi pe banda mea am calcat 2-3 m din linia continua, care abia incepuse. Si camera era exact deasupra trecerii de pietoni care preceda linia continua ... si mi l-a luat pe 30 de zile ... dar am facut contestatie, si-s cu permisul acum in buzunar... si eram curios daca, camerele astea pot fi combatute in instanta si daca ai vreo sansa de castig.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.