Jump to content

Recommended Posts

Inele din aluminiu pe care le are BRANDEX si pe care le-am cumparat si eu,nu stau in ceasuri sub nici 1 forma...eu destept si citit pe forum,ca doar un clik,ca se potrivesc la fix,in general nu am citit ca pot sa aiba si probleme,ma duc frumos la electrician,il oblig aproape sa dea bordul jos,ca il desfac eu,ca stiu eu,ca am citit pe forum...Surpriza,inelele nu stateau acolo deloc.Zic;sant eu mai ghinionist,am alte ceasuri cine stie...Imi vine ideea geniala,fara sa mai cer sfaturi,sa pun un pic de superglue si gata,rezolvata treaba...Va imaginati restul..Cine e vanzator pe forum are deja recomandari,mergi pe incredere,e PROBMW...cine nu e.....avem acest topic sper,nu doar pt a repara o nedreptate ci si pt a preveni o alta nu?

 

Cum spuneam, nu faci decat sa arunci cu noroi, cu un telefon rezolvai totul sau daca era asa de scump impulsul dadeai un beep sau un mail, cum ai facut si comanda, sau faceai bine sa te uiti pe spatele cutiei de la inele ca nu te costa nimic, arata clar ca au o buza f fina care se apasa usor cu un pix sau orice altceva si se fixeaza, sunt din Aluminiu, nu din plastic cu click.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Inele din aluminiu pe care le are BRANDEX si pe care le-am cumparat si eu,nu stau in ceasuri sub nici 1 forma...eu destept si citit pe forum,ca doar un clik,ca se potrivesc la fix,in general nu am citit ca pot sa aiba si probleme,ma duc frumos la electrician,il oblig aproape sa dea bordul jos,ca il desfac eu,ca stiu eu,ca am citit pe forum...Surpriza,inelele nu stateau acolo deloc.Zic;sant eu mai ghinionist,am alte ceasuri cine stie...Imi vine ideea geniala,fara sa mai cer sfaturi,sa pun un pic de superglue si gata,rezolvata treaba...Va imaginati restul..Cine e vanzator pe forum are deja recomandari,mergi pe incredere,e PROBMW...cine nu e.....avem acest topic sper,nu doar pt a repara o nedreptate ci si pt a preveni o alta nu?

 

Cum spuneam, nu faci decat sa arunci cu noroi, cu un telefon rezolvai totul sau daca era asa de scump impulsul dadeai un beep sau un mail, cum ai facut si comanda, faceai bine sa te uiti pe spatele cutiei de la inele, arata clar ca au o buza f fina care se apasa usor cu un pix sau orice altceva si se fixeaza, sunt din Aluminiu, nu din plastic cu click.

Pai si?"Vindem inele din aluminiu,optional montajul,daca nu va descurcati reveniti cu un telefon?"Sau"vindem inele de aluminiu,150 lei,calitate,usor de montat cu un pix,nu sant ca cele proaste de plastic cu clik".Nu e noroi,e doar o problema pe care am intampinat-o eu,ca am cumparat de la tine sau de la altul nu ma intereseaza pe mine personal,eu sant doar un client care vrea sa cumpere fara sa vada,deci pe incredere...Daca te simti lezat tu pt ca de la tine am cumparat,pe viitor poti sa formulezi o oferta mai clara pt internauti,de ex Eleron M,150 lei,e un cauciuc care imita de la cca 2 km imaginea eleronului M,rame proiectoare de 2 feluri,inele pt incepatori si pt avansati(a se interpreta desenul pe verso),nu?Telefon nu am mai dat pt simplul fapt ca ne trageam de sireturi de acum,daca deja ma facusei incapabil sa montez 2 rame,imi dau seama daca te sunam pt inele...eram deja un retardat...nu te ajuta cu nimic sa insinuezi ca nu am bani pt un telefon. Edited by edutulici
Link to comment
Share on other sites

@edutulici, nu stiu cum se face, dar ori esti cel mai ghinionist de pe forum ori a fost o conjunctura nefericita...

 

oricum, la comenzile pe net exista un risc intotdeauna...

cei doi vanzatori nu au review-uri negative, ci dimpotriva doar recomandari pozitive, asa ca ar fi trebuit sa gestionezi altfel situatia: trebuia sa ii suni si sa le spui nemultumirile tale...

 

oriunde se pot intampla erori, dar majoritatea se rezolva amiabil... tu vad ca ai trecut direct la reclamatii... :twoup:

 

Te iei de om ca a facut o reclamatie ? Nu pentru asta e topic-ul asta ? Cu atitudinea asta, ma mir ca nu i-ai sters si post-urile...

Link to comment
Share on other sites

tu ce vrei ? mi-am exprimat punctul de vedere, ca toti cei de pe-aici...

 

m-am luat eu de cineva ? i-am explicat cam cum ar fi trebuit sa procedeze: sa cumpere marfa pe vazute, nu de pe net !

 

in plus, topicul asta nu e pentru reclamatii, ci pentru plusuri si minusuri la diversi useri...

 

pentru reclamatii, exista o rubrica dedicata...

Link to comment
Share on other sites

tu vad ca ai trecut direct la reclamatii... :twoup:

 

Nu vreau nimic, ma gandeam doar ca rolul moderatorilor ar fi altul. In fine, fiecare a inteles ce era de inteles despre cei doi.

 

Pai si o reclamatie nu reprezinta un minus ?

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Daca tot se numeste user review, sa ma dau si eu cu parerea....daca tot e vorba despre brandex, sunt la subiect....

Acum ceva timp am luat de la Brandex o bara fata pachet ///M, pentru E36.

Bara a venit foarte bine pe masina, iar Brandex a fost foarte de treaba, chiar a livrat-o intr-o sambata direct la service-ul unde vroiam, undeva langa Ploiesti.Din cate imi amintesc, avea drum spre munte, dar oricum, super ok.Pretul nu m-a interesat, ca reparatia se facea pe CASCO.

Am preferat sa o iau de la el, tocmai ca am vazut ca toti erau multumiti de serviciile, pe forum....

 

Nota 10 si pentru Bila, Grozadan, Rzdraconyc, CostinBMW, nailbombmax...oameni de la care am cumparat fara nicio problema

 

 

P.S :In schimb, unii moderatori pe acest forum "e cam militieni", si cam "tine cu ursu".

Oups...sau nu aveam voie sa spun asta...topicul asta e doar despre cei ce vand ceva, nu si despre cei ce ii "apara" pe cei ce vand ceva....

Edited by scara_211084
Link to comment
Share on other sites

In schimb, unii moderatori pe acest forum "e cam militieni", si cam "tine cu ursu".

Oups...sau nu aveam voie sa spun asta...topicul asta e doar despre cei ce vand ceva, nu si despre cei ce ii "apara" pe cei ce vand ceva....

nu vrei sa fii mai explicit ? :twoup:

 

topicul asta a fost creat pentru a se oferi posibilitatea sa apara un feedback despre useri, in special pentru Mica Publicitate...

 

daca tie ti se pare ca este despre exprimarea nemultumirilor despre activitatea de moderare te inseli...

 

13. Moderare. Nu discutati deciziile moderatorilor. Daca aveti comentarii, le trimiteti si discutati cu moderatorii si administratorii prin PM. Sa nu credeti ca va pricepeti mai bine decat noi, la ce e bine si la ce e rau pentru bmwclub.ro.

Deciziile luate de catre moderatori, nu sunt subiect de discutie. Daca totusi, considerati ca nu corespund, sau sunteti impotriva, puteti sesiza acest lucru prin PM doar administratorului. Orice alta cale va atrage dupa sine suspendarea respectivului membru.

iti recomand totusi PM la administrator... e mai comod... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Bre' xxl, da' esti cam nevros azi :twoup: Daca erai femeie, as fi jurat ca-i ziua aia din luna :)

 

Hai noroc !

 

http://taxdollars.ocregister.com/files/2009/03/beer.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Bre' xxl, da' esti cam nevros azi

cand se fac insinuari de genul celor de mai sus, nu imi place... aici nu sunt permise atacurile la persoana... daca are de combatut o idee, e binevenit...

 

daca nu, ori are cojones sa spuna ce are de spus, ori nu... in alta situatie militienismele parca ii erau convenabile, nu ?!

 

ce are scula cu prefectura ? :)

 

:twoup:

cu alte cuvinte: PLEASE, BACK ON TOPIC!

Link to comment
Share on other sites

tu ce vrei ? mi-am exprimat punctul de vedere, ca toti cei de pe-aici...

 

m-am luat eu de cineva ? i-am explicat cam cum ar fi trebuit sa procedeze: sa cumpere marfa pe vazute, nu de pe net !

 

in plus, topicul asta nu e pentru reclamatii, ci pentru plusuri si minusuri la diversi useri...

 

pentru reclamatii, exista o rubrica dedicata...

Realitatea e ca eu am postat la"review-firme comerciale",atat BRANDEX cat si MASS vand produse noi,am crezut ca sant firme nu comercianti ad-hoc...un moderator a considerat ca aici era locul postului meu,daca e gresit aici,se poate muta,se poate sterge,ascunde,trimite in"spam",nu imi face nici cald nici rece.Aceeasi concluzie am scris si eu inca de la inceput,nu se merita sa cumperi ce nu vezi....Totusi daca aici e un club bmw,si sant si eu un membru(nou nout ce e drept),ma asteptam sa gasesc ajutor,sa ajut si eu atat cat pot,ma rog,chestii de comunitate,bune rele,de bun gust sau de prost gust,de respect,de fair play,nu?

Link to comment
Share on other sites

Un mare minus pentru brownshark. Sfatul meu este sa evitati sa faceti tranzactii cu el fiindca va pierdeti timpul degeaba si mai rau va incurca.

 

Domnu` moderator, pai se poate, cum asa ? :twoup:

Acum lasand la o parte faptul ca mi-esti drag mai ales datorita suspendurilor pe care mi le-ai dat de-a lungul timpului din diverse motive... brownshark chiar mi s-a parut a fi un tip care cam stie ce spune...

Acum, asta nu inseamna ca o fi si serios...dar totusi :)

 

"Pai zi si ce s-a intamplat. " - exact, ne faci curiosi si nu dai detalii...nu-i corect :)

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

Acum o luna si jumatate imi da mesaj ca vrea niste jante pe care eu le vindeam. Ii trimit poze cu ele ii zic dimensiuni tot si imi zice sa-l astept pana ajunge acasa (peste o saptamana) ca sa imi zica decizia lui. OK, dupa o saptamana ii dau mesaj ma mai amana inca o saptamana (desi pozele erau pe mail, deci nu putea acuza ca nu le vede decat acasa). M-a dus asa aproximativ o luna jumatate, timp in care bineinteles a trebuit sa ii tot trimit mesaj sa il intreb daca le vrea sau nu, ca mai erau si alti baieti interesati de ele. Am zis sa imi respect cuvantul si sa il astept, poate avea diverse probleme. O luna jumatate pierduta, la fel si ceilalti clienti si nici pana acum nu a avut bunul simt sa imi raspunda la ultimul mesaj ( care a fost acum mai bine de o saptamana).

 

 

Si recent am aflat ca nu sunt singurul cu care a procedat la fel. A mai patit un baiat aceeasi problema ca si mine ( pe alt forum), doar ca eu abia acum am aflat, altfel lucrurile se desfasurau altfel :twoup:

 

 

 

 

hornetb: Nu ti-am dat suspend ca am avut ceva cu tine, ci ca tu ai avut ceva cu regulamentul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Mai baieti, dar totusi, nimeni nu mai foloseste telefonul in ziua de azi ? :twoup:

 

Decat sa dau o mie de mesaje, mail-uri s.a.m.d. si sa imi pierd o luna din viata, mai bine dau dreq un telefon si am rezolvat problema.

 

Valabil in orice situatie, nu numai cea prezentata de colegul Alex.

Link to comment
Share on other sites

Un mare minus pentru brownshark. Sfatul meu este sa evitati sa faceti tranzactii cu el fiindca va pierdeti timpul degeaba si mai rau va incurca.

 

Domnu` moderator, pai se poate, cum asa ? :)

Acum lasand la o parte faptul ca mi-esti drag mai ales datorita suspendurilor pe care mi le-ai dat de-a lungul timpului din diverse motive... brownshark chiar mi s-a parut a fi un tip care cam stie ce spune...

Acum, asta nu inseamna ca o fi si serios...dar totusi :)

 

"Pai zi si ce s-a intamplat. " - exact, ne faci curiosi si nu dai detalii...nu-i corect :twoup:

 

Ti se pare :twoup:

 

Ma refeream la masini...ca se pricepe...mi-a zis odata mai demult intr-un topic ce-as mai putea face la masina...cum ar fi spalarea radiatorului parca, desfacerea nu stiu carei piese sa mai vezi cu carbunii...etc...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

@hornet, nu te mai arata asa de lovit ca ai primit suspenduri, mie mi-au dat, cred, toti moderatorii suspend pe forumul asta de o garamada de ori si asta nu mi-a marcat existenta in vreun fel si nici nu le port sambetele pe aici. Cu unii ma cunosc personal, asta nu i-a impiedicat insa sa ma suspende cand a fost cazul si nici nu m-a impiedicat pe mine sa ii respect mai putin pentru asta. Nu-i nimic personal, sunt convins.

 

Pe unu' singur vreau sa-l vad cu limba vanata si ochii dati peste cap, dar asta-i alta discutie. :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.