Jump to content

Recommended Posts

am fost de foarte multe ori la service-ul lui Robert_tau pentru diferite probleme :

1. check engine = REZOLVAT!

2. schimbat valva pcv + furtun

3. schimbat filtre si ulei

4. eroare centura siguranta

5. activat diverse optiuni ale masini (semnale vizuale la inchiderea masinii din cheie, sa se blocheze automat usile cand ajunge la o anumita viteza,sa deschid doar usa de la sofer din cheie etc)

6. verificat rola intinzator (montat demontat) GRATIS

7. schimbat antigel

8. schimbat lichid frana

9. arcuri spate rupte

maine am facut programare pentru a schimba curelele.

 

In concluzie, in ciuda faptului ca omul a fost criticat de anumiti clienti, eu personal sunt foarte multumit de serviciile lui si il recomand la orice ora.

Preturile pentru manopera au fost mai mult decat decente si accesibile pentru buzunarul oricui.

Din partea mea ai 5 stele si o sa continui sa-mi intretin masina la service-ul tau, nu doar pentru ca ai preturi bune ci in primul rand pentru felul in care lucrezi ''intodeauna atent la orice detaliu''

merci

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hehe :frantics: schimbat si eu arcuri spate tot la Robert! baiat serios si super atent la cum se comporta cu masina omului. mai rar pe la service-uri in Bucuresti. apreciez mult asta si in mod cert voi apela in viitor tot la Robert_tau.

spor la treaba mestere si merci! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

un mare respect pentru Robert_tau. am fost la el cand nu dadeam de cap masinii. se oprea in mers si am facut teste peste teste am fost la 2 3 mecanici care ma puneau sa schimb piese pana dadeau de problema.

am ajuns la el cand eram cu nervii la pamant din cauza masini si el ma calmat spunad ca totul se rezolva.lol si chiar asa a fost:)

am schimbat cei 3 zenzorii care m ia spus si totul a fost ok.

preturile foarte bune servici curat pot spune ca foarte curat si servicii de nota 10+.

toata increderea si respectu pentru Robert_tau.:)

Link to comment
Share on other sites

Asadar, la sfarsitul lunii februarie 2010, userul @Allex mi-a oferit 250 euro pt. plafonul metalic si trapa electrica de e46. Am acceptat si undeva intre 1 si 8 martie a venit la Buzau sa le ia.

Desi 250 euro faceau cam 1050 lei, mi-a spus ca are doar 1000 lei, iar eu am zis "ok".

In acelasi timp, a venit cineva din Constanta caruia i-am vandut interiorul complet. @Allex vazand tavanul cu decupajul pt. trapa, m-a rugat daca pot sa fac cumva sa i-l dau lui. Mi-a spus ca nu are banii pt. el, dar m-a asigurat ca mi-i trimite cand ajunge acasa. Mi s-a facut un soi de mila pt. el, vazandu-l ca se carpeste sa-si repare masina lovita in tavan si i-am scazut celui de la Constanta 100 lei din pretul total, ca sa i-l dau lui @Allex (vorba aceia... de pe BMW Club :console: )

Toate bune si frumoase pana acum, numai ca omul intarzia sa trimita banii in contul pe care i l-am dat.

 

Am facut niste screenshot-uri cu mesajele de pe forum, ca sa fiu mai concludent.

 

L-am sunat eu de vreo doua ori in luna martie, la care el mi-a spus ba ca nu a avut timp, ba ca nu mai stiu ce... Ma rog, eu m-am gandit ca probabil nu are, dar nu m-am atacat pt. ca stiu ce inseamna sa nu ai pur si simplu. Doar ca, trecand timpul, il mai vedeam prezent pe forum, interesat sa cumpere una - alta, fapt care m-a determinat sa-i trimit un mesaj de atentionare (vezi screenshot). Mi-a raspuns cum puteti observa in poze, dupa care a disparut pur si simplu, iar numarul de telefon nu mai era valabil...

 

In noiembrie 2010, l-am interpelat intr-un mod mai ironic pe forum ( http://www.bmwclub.ro/forums/topic/89174-problema-claxon-e46/ ) dupa care mi-a trimis un PM in care se facea ca vezi Doamne nu mai are numarul de cont, dupa care iar pauza totala.

 

In tot acest timp, NU A SPUS NICIODATA CA TRAPA NU AR FUNCTIONA. Daca ar fi fost asa, ar fi trebuit sa-mi spuna asta, iar eu i-as fi returnat banii fara nicio problema, cu scuzele de rigoare. Ce inventa el inainte era ca "l-am innebunit cu telefoanele si ca faceam ca o muiere" sau ceva de genul asta.

Chiar sa fi fost asa, pana la urma as fi tipat dupa banii mei in definitiv, nu dupa ai mamei lui Stefan cel Mare! Dar nici macar asta nu am facut-o... Recunosc ca l-am tratat ironic pe forum... Impuscati-ma, exmatriculati-ma, daca vi se pare ca am fost prea deplasat! Eu unul nu cred ca l-am intrecut pe el, in conditiile in care chiar e un putoi pe langa mine.

 

Pentru alte nelamuriri va stau la dispozitie, iar cine raspunde de site, as dori ca de data aceasta sa ia atitudine!

 

Multumesc.

 

 

O discutie purtata la sectiunea MP - asta ca argument la MINUSUL pe care i-l acord userului @Allex

 

P.S. Vad ca pozele s-au salvat in ordine inversa, deci ar fi bine sa le deschideti de la coada la cap.

post-14162-0-39527900-1307744698_thumb.png

post-14162-0-17774300-1307744985_thumb.png

post-14162-0-64740300-1307744999_thumb.png

post-14162-0-83633300-1307745047_thumb.png

Edited by Boneaparte
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.