Jump to content

GALERIE BMW E 28


sierra1771

Recommended Posts

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

daca tot veni vorba sa va enumar reparatiile pe care le mai am de facut la BMW :blink:)) ups

 

bucsile mari de pe puntea spate (poate mai apar si altele cand voi da puntea jos)

curea alternator

trebuie sa-mi pun termostat

2 cauciucuri pentru spate

reglat putin usa sofer

reparat alarma

schimbat bulbul de ulei

 

cam atat stiu eu ca are, sper sa nu mai apara si altele...:))))

 

singura problema ramane deocamdata...banii...

Edited by Ciclistu
Link to comment
Share on other sites

Daca as fi in State...l-as cumpara fara sa stau pe ganduri.....asa....doar il admir din poze si ma oftic de mor k nu mai gasesti asa ceva si la pretul asta in Romania. Am ramas impresionat de E28-ul asta......care m-a lasat cu gura cascata cand am vazut cum arata si ce dotari are.....ce aveau nemtii inca din 1988....nu o sa avem asa ceva pe Dacie nici macar intr-o suta de ani de acum in colo.

Va dau link-ul sa va clatiti si voi ochii si sa va ofticati putin !

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1988-BMW-M5...1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Aia au drumuri acolo frate...nu e k la noi. N-ai sa vezi tu iarna pe sosele sare cu nisip...! Si....dupa cum se stie...astia stau mai mult pe la case...deci au garaj 100 %.

116356[/snapback]

 

 

la faza cu sare si nisip ai mare dreptate si intradevar au sosele bune nu cu "cratere" ca la noi....

Link to comment
Share on other sites

Intamplator lucrez la o firma straina....si lucrez cu multi americani. Cand au vazut drumurile de la noi si-au facut cruce. Toti au masini de inchiriat de la diverse firme de la noi si vreau sa va zic k pana acum 3 dintre ei au reusit sa "rupa" directia in drumurile noastre. Ei nu sunt invatati sa ocoleasca gropile, sa franeze la denivelari....intra direct in ele. Am mers cu unu dintre ei o data si mi-era mila de masina aia de nu mai puteam....dar nu era a mea si asta m-a linistit :blink:
Link to comment
Share on other sites

Intamplator lucrez la o firma straina....si lucrez cu multi americani. Cand au vazut drumurile de la noi si-au facut cruce. Toti au masini de inchiriat de la diverse firme de la noi si vreau sa va zic k pana acum 3 dintre ei au reusit sa "rupa" directia in drumurile noastre. Ei nu sunt invatati sa ocoleasca gropile, sa franeze la denivelari....intra direct in ele. Am mers cu unu dintre ei o data si mi-era mila de masina aia de nu mai puteam....dar nu era a mea si asta m-a linistit  :)

116587[/snapback]

la faza asta ai extraordinar de multa dreptate...treaba e ca se intampla la majoritatea soferilor straini :blink:

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau, dar a trebuit sa deschid un alt topic separat de al tau, Sorine!!! Saptamana aceasta ar trebui sa fie gata,penrtu a merge la RAR sa-i schimb culoarea in acte, deoarece doresc sa plec la un drum putin mai lung. revin cu poze finale. Pana atunci, succes tuturor celor care s-au aventurat in refacerea masinilor!!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cine ma poate ajuta si pe mine cu un debitmetru pt E28 meu .. are motor de 2000 cmc cu 125 Cp  fabricatie 1983 daca stie cineva de unde imi pot procura unul nou sau unul neumbalt in el ..! va multumesc..!

86003[/snapback]

salut am si eu un e28 din 87 si la mine tot aceasi problema am consuma foarte mult si miroase inauntru a benzina ingrozitor tu ai rezolvat problema si daca da ce ma sfatiesti sa fac ...eu ma gandeam in legatura cu debitmetru sa il schimb ca am gasit sa il dau pe al meu si 3 mil si iau unul tot sh dar cica neumblat in el ...dar din cate am auzit se poate regla ...si daca da imi poate da cineva un sfat de profesionist unde sa merg sa ilreglez ....multumesc anticipat ...

Link to comment
Share on other sites

Miros de benzina nu baga de la debitmetru, asta inseamna k ai vreun furtun crapat pe undeva. Si eu am avut pb asta si am vazut k aveam un furtun de la alimentarea cu benzina crapat..picura pe acolo si baga tot mirosul inauntru. Se observa greu, tre sa te uiti atent....si vezi sa nu ia masina foc. Al meu era crapat chiar in spatele motorului...daca nu vedea tata....care se pricepe...asa mergeam cu ea si riscam sa iau foc pe drum. Dar vezi sa nu confunzi mirosul de benzina cu cel de gaze de la esapament....k daca ai esapam spart iti baga in masina gazele.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.