Jump to content

Copos prins de radar cu peste 200km/h pe A2 in direct la TV


sarpe74

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ba da, cand ai multi bani poti sa faci ce vrei.

dar suporti si consecintele.

 

Eu nu inteleg de ce nu si-a luat sofer daca tot se grabea.

iar daca ii place sa sofeze cu 200Km/h sa se duca nene pe circuit, nu pe strazi.

Ca tu nu ai mers cu 200 km/h pana acum ? sa inteleg ca doar cu 130 km/h maxim <_<

Link to comment
Share on other sites

ba da, cand ai multi bani poti sa faci ce vrei.

dar suporti si consecintele.

 

Eu nu inteleg de ce nu si-a luat sofer daca tot se grabea.

iar daca ii place sa sofeze cu 200Km/h sa se duca nene pe circuit, nu pe strazi.

baiatu se ducea la mare..voia sa se relaxeze la volanu unui bmw...iar eu daca as avea bani si mi-as lua de ex un lambo si un x5...pt ce sofer?e aceeasi senzatie cum as fi pasager la un strain...mai degraba o conduc eu...si nu cred ca se grabeste nimeni cand pleaca in vacanta...ci a vrut putina senzatie.

Link to comment
Share on other sites

Si voi credeti ca va sta el 3 luni fara permis....o nu. In nici un caz. Peste 1 luna maxim il vedem la volan din nou. Nu cu BMW ci cu altceva sa nu bata la ochi. Nici amenda nu o va plati. Sa fim seriosi la noi inca nu merge cu dreptatea la nivel inalt. Dar oare va merge vreodata? Parca il vad pe Copos la telefon: "Ba tu ala vezi luni imi aduci carnetul la birou dar vezi ca nu-s si il lasi la secretara ai inteles?". <_<
Link to comment
Share on other sites

Si voi credeti ca va sta el 3 luni fara permis....o nu. In nici un caz. Peste 1 luna maxim il vedem la volan din nou. Nu cu BMW ci cu altceva sa nu bata la ochi. Nici amenda nu o va plati. Sa fim seriosi la noi inca nu merge cu dreptatea la nivel inalt. Dar oare va merge vreodata? Parca il vad pe Copos la telefon: "Ba tu ala vezi luni imi aduci carnetul la birou dar vezi ca nu-s si il lasi la secretara ai inteles?". <_<

sa stii ca nu toti politistii sau sefii acestora sunt asa...mai sunt care chiar respecta legea...asa e si cu judecatorii...la cazuri din astea ce implica persoane publice si bazate unii judecatori chiar inchid telefoanele cand e vorba de "cei de sus"...pur si simplu vor sa respecte legea..sunt putini...dar macar sunt...

Link to comment
Share on other sites

ba da, cand ai multi bani poti sa faci ce vrei.

dar suporti si consecintele.

 

Eu nu inteleg de ce nu si-a luat sofer daca tot se grabea.

iar daca ii place sa sofeze cu 200Km/h sa se duca nene pe circuit, nu pe strazi.

Ca tu nu ai mers cu 200 km/h pana acum ? sa inteleg ca doar cu 130 km/h maxim <_<

 

cu 210 dar nu asta discutam aici.

la fel si Becali, isi cumpara masina de 500.000 E si o conduce el. penibil!

 

cand ai atatia bani si esti o persoana publica nu se face sa-ti conduci singur masina.

Link to comment
Share on other sites

rs cu 200 km/h pana acum ? sa inteleg ca doar cu 130 km/h maxim <_<

 

 

cu 210 dar nu asta discutam aici.

la fel si Becali, isi cumpara masina de 500.000 E si o conduce el. penibil!

 

cand ai atatia bani si esti o persoana publica nu se face sa-ti conduci singur masina.

nu are sens...pt ce sa dai juma de milion de euro daca tu nu o conduci...nu ti-ai cumparat taxi....sincer...tu daca ai avea o masina de juma de milion ti-ai pune sofer?

Link to comment
Share on other sites

ba da, cand ai multi bani poti sa faci ce vrei.

dar suporti si consecintele.

 

Eu nu inteleg de ce nu si-a luat sofer daca tot se grabea.

iar daca ii place sa sofeze cu 200Km/h sa se duca nene pe circuit, nu pe strazi.

 

PĂŁi Âşi Copos nu a suportat consecinĂžele? I-au luat permisul.

 

A2 e autostradĂŁ.

 

200 km/h nu este aÂşa o vitezĂŁ mare pentru o autostradĂŁ.

Care circuit?

SĂŁ fim serioÂşi..

 

cu 210 dar nu asta discutam aici.

 

Cu atât mai mult. Tu ai condus pe circuit, nu? <_<

 

la fel si Becali, isi cumpara masina de 500.000 E si o conduce el. penibil!

 

cand ai atatia bani si esti o persoana publica nu se face sa-ti conduci singur masina.

 

Penibil pe naiba.

Ar fi culmea sĂŁ-Ăži iei o maÂşinĂŁ miÂşto Âşi sĂŁ nu o poĂži conduce pentru cĂŁ "nu se face".

Existã oameni mult mai bogaÞi decât Becali care-ºi conduc singuri maºinile, nu vãd unde-i problema.

Link to comment
Share on other sites

ba da, cand ai multi bani poti sa faci ce vrei.

dar suporti si consecintele.

 

Eu nu inteleg de ce nu si-a luat sofer daca tot se grabea.

iar daca ii place sa sofeze cu 200Km/h sa se duca nene pe circuit, nu pe strazi.

 

PĂŁi Âşi Copos nu a suportat consecinĂžele? I-au luat permisul.

 

A2 e autostradĂŁ.

 

200 km/h nu este aÂşa o vitezĂŁ mare pentru o autostradĂŁ.

Care circuit?

SĂŁ fim serioÂşi..

 

cu 210 dar nu asta discutam aici.

 

Cu atât mai mult. Tu ai condus pe circuit, nu? <_<

 

la fel si Becali, isi cumpara masina de 500.000 E si o conduce el. penibil!

 

cand ai atatia bani si esti o persoana publica nu se face sa-ti conduci singur masina.

 

Penibil pe naiba.

Ar fi culmea sĂŁ-Ăži iei o maÂşinĂŁ miÂşto Âşi sĂŁ nu o poĂži conduce pentru cĂŁ "nu se face".

Existã oameni mult mai bogaÞi decât Becali care-ºi conduc singuri maºinile, nu vãd unde-i problema.

 

ciupane, tu vb din perspectiva unui om de clasa media care AR deveni dintr-o data bogat.

Dar daca de o viatza ai bani, daca ai valet, servitori, traiesti in palate, te scalzi in bani...da iti angajezi si un amarat de sofer.

Link to comment
Share on other sites

Nu ĂŽnĂželeg ce legĂŁturĂŁ are asta.

 

Orice om poate simĂži plĂŁcere la volan, indiferent de clasa socialĂŁ.

Copos nu e bogat de o viaÞã, ºi el a fost un om normal Înainte de revoluÞie.

 

Probabil cĂŁ are mai mulĂži Âşoferi angajaĂži dar atunci a avut chef sĂŁ conducĂŁ el. E vreo problemĂŁ?

 

Mie ĂŽmi e foarte antipatic Copos ĂŽnsĂŁ este absolut normal sĂŁ conduci dacĂŁ ai chef.

Link to comment
Share on other sites

@stiffler - sa stii ca nu toti politistii sau sefii acestora sunt asa...mai sunt care chiar respecta legea...asa e si cu judecatorii...la cazuri din astea ce implica persoane publice si bazate unii judecatori chiar inchid telefoanele cand e vorba de "cei de sus"...pur si simplu vor sa respecte legea..sunt putini...dar macar sunt...

 

Pai poate politistul in cauza a vrut sa respecte legea sa zicem. La fel si seful lui. Dar mai sunt multii altii peste. Ii da unuia Copos 1000 de euro (zic si eu o suma oarecare) si instant ii ajunge carnetul inapoi. Numai cred in dreptate cand e vorba de parvenitii astia. La astia neinsemnati ca noi se "respecta" legea. Cum sa stea Copos fara carnet 3 luni? Mai ales ca e vara si el e cu iahturile. Dooooh!

 

Unii sunt mai comozi sau au aere de vedetism si nu isi conduc propiile masini dar mi se pare absolut normal sa iti conduci masina oricat de scumpa ar fi ea.

Edited by michael
Link to comment
Share on other sites

Daca imi ia cineva permisul pentru viteza pe 3 luni sa zicem .. si eu ma intorc si mai trec odata prin radar cu aceiasi viteza, ce se poate intampla?

Mi-l ia de doua ori?

 

Ca sa mai treci odata iti trebuie dovada ....

 

Deci iti ia si dovada daca te prinde iar ...

Link to comment
Share on other sites

A2 e autostradĂŁ.

 

200 km/h nu este aÂşa o vitezĂŁ mare pentru o autostradĂŁ.

.

Te aberezi....

 

 

200 km/h in Romania, in conditii de A2 ( care nu e perfecta), cu traficul de smecheri ce e acolo , este o viteza sinucigasa ....

Link to comment
Share on other sites

Daca imi ia cineva permisul pentru viteza pe 3 luni sa zicem .. si eu ma intorc si mai trec odata prin radar cu aceiasi viteza, ce se poate intampla?

Mi-l ia de doua ori?

 

Ca sa mai treci odata iti trebuie dovada ....

 

Deci iti ia si dovada daca te prinde iar ...

Pai si imi da alta?

Link to comment
Share on other sites

De ce ar vrea copos sa-si ia permisul inapoi ? simte el daca trebuie sa plateasca un sofer sau cum ?.

 

Referitor la comentariile despre atitudinea lui, fata de militian, totusi.. care e problema ? trebuia sa stea drept ?sau cum ? Daca apartine unei categorii aparte ca e "persoana publica" si reporterii au voie sa-l filmeze si in fund, atunci sa aiba privilegiu pana la capat, ar esi el dreptu sa se fereasca de presa , care au atins un nou penibil, cand la ora 19:00, dadeau stirea in DIRECT... si aratau filmarea facuta la ora 12...

 

Cam mare invidie pe aici, ce treaba v-ati gasit si voi... ca i-a luat la copos permisu..

Link to comment
Share on other sites

Pai si imi da alta?

 

Ti-o anuleaza si iti da amenda ...

+puncte...

 

 

 

1450 ron si-a luat amenda smecheru...pt depasirea vitezei legale....nu avea permisu la el..si nici rovineta...la banii lui...

 

De ce ar vrea copos sa-si ia permisul inapoi ? simte el daca trebuie sa plateasca un sofer sau cum ?.

 

Referitor la comentariile despre atitudinea lui, fata de militian, totusi.. care e problema ? trebuia sa stea drept ?sau cum ? Daca apartine unei categorii aparte ca e "persoana publica" si reporterii au voie sa-l filmeze si in fund, atunci sa aiba privilegiu pana la capat, ar esi el dreptu sa se fereasca de presa , care au atins un nou penibil, cand la ora 19:00, dadeau stirea in DIRECT... si aratau filmarea facuta la ora 12...

 

Cam mare invidie pe aici, ce treaba v-ati gasit si voi... ca i-a luat la copos permisu..

pai erau stirile de la ora 19:00 in care prezentau reportajul filmat la 12...ce e asa anormal?

Link to comment
Share on other sites

Ca i-a luat permisul, asta e, ghinion, de data asta l-a prins. Probabil sunt(em) destui cei care i-ar fi dat flash-uri din spate la 200km/h ca sa ne faca loc <_<.

Dar daca tot are bani de sofer cum de n-a avut bani pentru amarata aia de rovinieta? Si faza aia ca nu are permisul la el e de 2 bani.

Link to comment
Share on other sites

1450 ron si-a luat amenda smecheru...pt depasirea vitezei legale....nu avea permisu la el..si nici rovineta...la banii lui...

 

Asta e prea tare, cum adica la banii lui n-avea permisul si rovinieta la el!? Cristi Md a pus frumos punctul pe "i".

 

B72EGR, poti sa o obtii fie si numai cu o copie dupa cartea de identitate a masinii, stai linistit.

Edited by ihearto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.