Jump to content

camionul


c6t9

Recommended Posts

Nu ne suparam deloc, eu unul nu inteleg de ce renunti la X3-ul asta perfect

 

Eu am cam trĂŁit (printre altele ca posesor de BMW ĂŽn România) scenarii de genul este sĂŁrbĂŁtoare, ai toate cele aranjate, cobori dimineața la mașinĂŁ și vezi cĂŁ nu mai ai oglinzi, DELOC. SĂŁrbĂŁtori fericite! Am ĂŽncercat, chiar am ĂŽncercat pentru cĂŁ merita efortul. Am ajuns acum la o saturație. NevastĂŁ-mea evident cĂŁ nu ĂŽnțelege pe deplin. Nici nu a fost ea cea care sĂŁ fi mers luni de zile fĂŁrĂŁ oglinzi prin București. Dar afarĂŁ nu pot risca.

 

La asta se adaugĂŁ și faptul cĂŁ nefolosind-o prea mult, cade fix ca dracu ca atunci când ai nevoie sĂŁ n-ai ce folosi. A fost mașinĂŁ de concedii, dar ĂŽmi trebuia și cu alte ocazii. A trebuit sĂŁ plec noaptea, mereu mĂŁ gândeam dacĂŁ am cu ce. Erau urgențe. De asta nici n-am mai așteptat ceva și am fĂŁcut pasul cu alta imediat ce-am gĂŁsit-o. Defect sunt și eu, n-aș lua chiar orice numai sĂŁ fie.

 

S-au redus și nevoile pentru spațiu, fetița care ne mai ĂŽnsoțea e mare de acum și nu mĂŁ mai car cu toate acareturile. A fost o vreme când aveam premergĂŁtor, cĂŁrucior, mulțime de bagaje. La ultimele drumuri nu a mai fost cazul.

 

Ăn condițiile astea, numai sĂŁ stea, e pĂŁcat de ea. S-au adunat mai multe și ĂŽntr-un final poate se va bucura altcineva de ea. Impozitul l-am plĂŁtit integral și altele. Cred cĂŁ rovigneta a expirat.

 

Ăn viațĂŁ mergem și mai departe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

probabil daca vroiai pretul asta in primavara cand am vb noi , cu siguranta era data dar ai vrut MULT mai mult. acum ca vine iarna posibil sa ai mai multe sanse dar la cum e piata auto in ro... nu mai zic nimic.

spor la vanzare.

 

 

Mergeam zilele astea cu ea și chiar nu-ți vine sĂŁ crezi cĂŁ e din 2007
tot asta ma gandesc si eu cand merg cu a mea, diferenta e ca a mea e din 2002 :thumbsup:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cand vrei sa te bucuri de o masina, nu mai conteaza motorul. Cine isi permite un BMW sunt sigur ca nu se mai uita la diferenta dintre 2.0l si 3.0l sau cel putin asa gandesc eu. Cat am avut Honda nu mi-am pus problema de motorizare sau intretinere, pur si simplu m-am bucurat de fiecare model avut in parte. Chiar daca eram setat pe un Seria 3, masina asta mi-a placut foarte multe. Avea cam tot ce-mi trebuie mie acum: spatiu interior un pic mai mare, portbagaj practic, intretinuta, motorul si cutia care trebuie, numar mic de km.

 

Asa cum i-am spus si lui C6t9, pana la primavara nu voi avea timp sa fac prea multe schimbari la aceasta masina. Urmeaza acum o revizie cu ulei si filtre la motor, iar daca bugetul imi va permite acum schimb si uleiul din transmisie.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.