Jump to content

Vand/Schimb Bmw 320d an 2004


tibii

Recommended Posts

Vand BMW E46 320d

 

cutie: manuala 6+1

km : 167.000

culoare: Negru

fabricatie:6.12.2004

 

Dotari:

- clima

- sistem spalare faruri

- Euro 4

- ESP

- DSC

- volan piele multifunctional

- oglinzi pliabile electric + incalzite

- 2 geamuri electrice

- senzor anti-orbire

- bancheta rabatabila

- cotiera fata+spate

- proiectoare + lampa de ceata

- faruri xenon si angel eyes

- radio CD BMW business

- pachet lumini

- jante aliaj 17+plus cauciucuri noi 205/50/r17 pe fata si 225/45/r17 pe spate + jante de tabla cu cauciucuri de iarna

- pilot automat

- telefon

 

Masina a fost adusa in aprilie 2009 in tara si atunci aveam aprox 150.000 de km.Are o mica lovitura pe aripa stanga,cam de 5 cm(niste baieti veseli in parcare),am indreptat-o dar nu am apucat sa o vopesc.In plus este sarita vopseaua in 2-3 locuri pe capota langa grile de la pietre. Accept schimb cu motoare mai mari si an minim 2002 ,daca este cazul ofer diferenta.

Scuze pentru poze,sunt cam neclare..cand o sa fac altele le pun,acelea doua in care se vede bine sunt facute cand am luat-o din Germania(nu avea folie si nici jante)

 

PRET: 10.000 E neg(sper sa nu fie considerat exagerat :) )

post-30479-1259768748_thumb.jpg

post-30479-1259768785_thumb.jpg

post-30479-1259768799_thumb.jpg

post-30479-1259768812_thumb.jpg

post-30479-1259768820_thumb.jpg

post-30479-1259768829_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :)

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

 

- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :lol:

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

sau nu chiar...esp e la audi..in fine intelegi tu.

Link to comment
Share on other sites

- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :)

DSC este sinonimul lui ESP (prezent la alte mărci și mult mai general). Fac aceleași lucruri, reprezintă Controlul Dinamic al Stabilității mai pe românește. Știu că ai vrut să subliniezi dublarea termenilor pentru vânzător, dar poate nu e chiar așa cunoscător de BMW ca unii dintre noi...

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :)

DSC este sinonimul lui ESP (prezent la alte mĂŁrci și mult mai general). Fac aceleași lucruri, reprezintĂŁ Controlul Dinamic al StabilitĂŁții mai pe românește. Știu cĂŁ ai vrut sĂŁ subliniezi dublarea termenilor pentru vânzĂŁtor, dar poate nu e chiar așa cunoscĂŁtor de BMW ca unii dintre noi...

Mersi de clarificare Iulian.

Link to comment
Share on other sites

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

 

OFFTOPIC

pe aproape...

ESP - electronic stability program = ceea ce inseamna ca iti tine masina (sau ma rog incearca macar) pe traiectoria dorita si la franare si la demaraj

ASR - anti-slip regulation - asta te ajuta doar la demaraj sa nu rupi aderenta

 

de unde rezulta automat ca ESP include ASR sau ESP=ABS+ASR.

 

Si atunci dupa cum a spus si Iulian, DSC=ESP, au acelasi rezultat pe masini doar ca difera denumirea.

 

 

ONtopic: Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

 

OFFTOPIC

pe aproape...

ESP - electronic stability program = ceea ce inseamna ca iti tine masina (sau ma rog incearca macar) pe traiectoria dorita si la franare si la demaraj

ASR - anti-slip regulation - asta te ajuta doar la demaraj sa nu rupi aderenta

 

de unde rezulta automat ca ESP include ASR sau ESP=ABS+ASR.

 

Si atunci dupa cum a spus si Iulian, DSC=ESP, au acelasi rezultat pe masini doar ca difera denumirea.

 

 

ONtopic: Bafta la vanzare!

ms :) apropo e exagerat pretul ca imi zicea unu ceva de 7000?

Link to comment
Share on other sites

ms :) apropo e exagerat pretul ca imi zicea unu ceva de 7000?

 

Pretul este interpretabil si variabil de la o masina la alta.

Am vazut E90 la 11.000 precum si E46 la acelasi pret. Am vazut E46 la 5000 si E36 la aceeasi bani.

Dar si cand vad Golf 4 cu aragaz si motor 1.4 la 5500 ce sa mai zic???

 

Acum, revenind la pretul tau, 10.000 100% nu sa primesti pe masina, cat de mult vei cobori pretul numai de tine depinde si bineinteles de ce client vei gasi.

Link to comment
Share on other sites

ms :) apropo e exagerat pretul ca imi zicea unu ceva de 7000?

 

Pretul este interpretabil si variabil de la o masina la alta.

Am vazut E90 la 11.000 precum si E46 la acelasi pret. Am vazut E46 la 5000 si E36 la aceeasi bani.

Dar si cand vad Golf 4 cu aragaz si motor 1.4 la 5500 ce sa mai zic???

 

Acum, revenind la pretul tau, 10.000 100% nu sa primesti pe masina, cat de mult vei cobori pretul numai de tine depinde si bineinteles de ce client vei gasi.

da stiu,dar as prefera sa o schimb mai mult,oricum pretul este negociabil,dar in limitele bunului simt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :twoup:

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

 

- ESP

- DSC

 

Poti sa detaliezi la ce ajuta ESP, respectiv DSC? :)

Mda,am gresit eu cand am scris. DSC=ESP+ASR din cate stiu la bmw

sau nu chiar...esp e la audi..in fine intelegi tu.

 

 

 

Chiar trebuie sa fiti moralisti? omu` asta vrea sa si vanda masina nu sa va explice voua

Puteai sa zici siplu ca esp e la audi ....nu sa faci comentarii asa...

Edited by bmw318ci
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
maxim 8000 merita :twoup: dar nimic mai mult,pai la 10.000 iti iei linistit model nou de seria 3 de dincolo,chiar nu inteleg de unde scoateti preturile astea..oricum bafta!!

 

Hai nu mai vorbi prostii, te rog :)

Nu stiu cat merita...dar ca-ti iei la 10 000 seria 3 de-al nou...astea-s povesti, nici eu nu inteleg de unde ai tu ideile astea crete in cap :)

Link to comment
Share on other sites

maxim 8000 merita :twoup: dar nimic mai mult,pai la 10.000 iti iei linistit model nou de seria 3 de dincolo,chiar nu inteleg de unde scoateti preturile astea..oricum bafta!!

 

Hai nu mai vorbi prostii, te rog :)

Nu stiu cat merita...dar ca-ti iei la 10 000 seria 3 de-al nou...astea-s povesti, nici eu nu inteleg de unde ai tu ideile astea crete in cap :)

 

Sorry, dar negociate iti iei e90 (ce-i drept chel) lejer cu 10k.

 

320d 10.000

 

318i 10.500

 

320d 10.700

 

320d 10.900

Link to comment
Share on other sites

hornetb tu probabil vb din necunostinta de cauza,daca ai timp si cauti si nu te hazardezi iti gasesti masina buna :twoup: 2 preteni de`ai mei si-au luat model nou de seria 3..din care 1 era fara navi mare,dar are dotari cat de cat ok,gen cruise control,xenon,klimatronic..si al 2`lea preten si`a luat la 11.000 (castana,parerea mea) din 2008 :)) aproape full,jante pe 18" originale bmw,scaune sport si dotari,nu cheala cum zici tu,totu e sa cauti,nu sa sari pe prima masina care o vezi. Edited by TM21BYG
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hornetb tu probabil vb din necunostinta de cauza,daca ai timp si cauti si nu te hazardezi iti gasesti masina buna :twoup: 2 preteni de`ai mei si-au luat model nou de seria 3..din care 1 era fara navi mare,dar are dotari cat de cat ok,gen cruise control,xenon,klimatronic..si al 2`lea preten si`a luat la 11.000 (castana,parerea mea) din 2008 :)) aproape full,jante pe 18" originale bmw,scaune sport si dotari,nu cheala cum zici tu,totu e sa cauti,nu sa sari pe prima masina care o vezi.

 

Seria 3 din 2008 fara probleme cu 11 000 ?:) What means "castana" ca nu-mi vine acum ? :(

Seria 3 din 2007 (177 de cai) cu 11 000 ? Fratilor, de unde ?:(

Vreau si eu :D

Auzi...un X5 de-al nou la vreo 15 000 nu gasesc?:D :D

Ms

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.