Jump to content

Membru bmwclub implicat ĂŽntr-un accident


alex77xax

Recommended Posts

Nu ai inteles. Nu asta care a facut accident e proprietarul masinii, este altcineva. Am fost la adresa firmei dar nu locuieste nimeni acolo, punct de lucru nu au, lucrau pe internet. Nu reusesc sa dau de el sa fac actele... De fapt sa intru in posesia lor. Asta cu care am facut schimbul mi-a spus ca este plecat proprietarul in concediu de sarbatori si urma sa se intoarca saptamana asta dar daca asta e arestat acum, nu am cum sa dau de proprietar, nu a vrut sa imi dea numarul de telefon al proprietarului ca mai aveam sa ii mai dau niste bani.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt curios daca ma vor contacta baietii veseli acum... Nu facusem actele cu el, urma sa ii fac procura, el circula cu procura pe numele meu...
Sper sa nu am probleme...

daca o conduceai tu sau i-i incredintai aluia sa o conduca fara a te asigura ca are permis, ai fi avut probleme...

 

asa, este vorba doar de daune materiale, iar raspunzator este exclusiv cel care a condus...

 

a, ca o sa mai scrii si tu cate o declaratie, doua, asta e altceva... :)

Link to comment
Share on other sites

Pole, crede-ma ca nu ma sperii chiar de loc, pentru mine e o placere sa ma cert cu ei dar... actele de la masina aia... nu prea am incredere in ele... Tare imi e sa nu fie doua masini "the same"... :) De-asta as dori sa evit plimbarea asta.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Nimic, absolut nimic. Eu mai am sa ii dau niste bani, urma sa fac actele cu el cand ii dadeam banii si cand imi dadea si el actele de la masina care am luat-o de la el. Asta trebuia sa se intample saptamana ce urmeaza.

 

iarta-ma dar ai facut o prostie. sper sa nu ai probleme insa.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
bafta lui septaru, a fost ca l-au prins pe faptas, cel ce conducea, daca gaseau doar masina abandonata, pe el il ridicau si si-o fura fara discutie.
Link to comment
Share on other sites

cele descrise de septaru fac parte dintr-un mod de operare destul de cunoscut:

 

unii bulgari ii amagesc pe cei disperati de taxa auto romaneasca, si le propun sa le inmatriculeze masina in Bulgaria...

 

le iau banii, insa la schimb le dau acte naspa, false si cu numere vechi, de pe masini radiate... :lol:

 

faptul ca accepta si combinatii adiacente ar trebui sa atraga atentia in plus, pentru ca pe-ala nu il vei mai vedea decat la TV la "urmariti general"...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

vanzatorul garanteaza autenticitatea bunului vandut . Deci cine vinde o masina cu acte naspa e considerat vinovat ( ma refer la vanzare ) chiar daca declara si se dovedeste ca nu are nici o legatura cu falsificarea actelor
Link to comment
Share on other sites

In cazul de fata, cum demonstreaza cel implicat in accident provenienta masinii, sau ca are masina de la @septaru, daca acesta din urma nu are nici un fel de act al masinii?

Cel mai bine ar fi sa se gaseasca propietarul real al masinii, altfel vor avea probleme toti "propietarii".

Link to comment
Share on other sites

In cazul de fata, cum demonstreaza cel implicat in accident provenienta masinii, sau ca are masina de la @septaru, daca acesta din urma nu are nici un fel de act al masinii?

Cel mai bine ar fi sa se gaseasca propietarul real al masinii, altfel vor avea probleme toti "propietarii".

 

Sa se duca in bulgaria si gata :)

Link to comment
Share on other sites

@pole, stiu ca nu a fost chiar asa bine dar am iesit mai bine din combinatia asta si nu am vrut sa pierd ocazia, oricum, cel vinovat de accident nu este proprietarul masinii pe care mi-a dat-o si nu se poate ridica cu pretentii. Eu tehnic, nu sunt proprietarul BMW-ului, am procura cu drept de folosinta asa ca nu ma pot trage pe mine la raspundere daca sunt probleme cu actele, daca au vreo problema, o au cu bulgarul.
Link to comment
Share on other sites

In cazul in care masina este furata sau ae acte false, si tu vei avea probleme, ca si complice, chiar daca ai drept de folosinta a masinii, era obligatia ta de a face verificarea masinii la cumparare, ceva gen RAR, etc.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.