Jump to content

Membru bmwclub implicat ĂŽntr-un accident


alex77xax

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

M-a sunat cumatul baiatului care a facut accident si mi-a spus ca la o prima verificare masina este ok. El a ajuns acasa dupa care i s-a facut rau si l-au dus la spital, cred ca este destul de rau din moment ce nu le dau voie membrilor familiei sa il viziteze. Si de fapt nici ei nu stiu ce se intampla cu el. Din ce am inteles eu de la cumnatul lui la telefon.... e foarte rau, el nu preconizeaza sa scape din ciufuleala asta...
Link to comment
Share on other sites

@pole, stiu ca nu a fost chiar asa bine dar am iesit mai bine din combinatia asta si nu am vrut sa pierd ocazia, oricum, cel vinovat de accident nu este proprietarul masinii pe care mi-a dat-o si nu se poate ridica cu pretentii. Eu tehnic, nu sunt proprietarul BMW-ului, am procura cu drept de folosinta asa ca nu ma pot trage pe mine la raspundere daca sunt probleme cu actele, daca au vreo problema, o au cu bulgarul.

eventual ii spui sa-ti dea masina ta inapoi in starea in care i-ai dat-o tu.....

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca ala nu are permis, si ca nu exista contract sau orice hartie care sa arate ca Septaru i-a VANDUT bmw-ul, nu poate sa il bage pe septaru la treaba aia ca a incredintat masina cuiva care nu are permis?

Daca era contract, nu mai era treaba lui...domne i-am vandut masina, e treaba lui ca merge fara permis. dar ne-existand contract intre ei, e posibil sa fie mai complicata treaba.

Link to comment
Share on other sites

M-a sunat cumatul baiatului care a facut accident si mi-a spus ca la o prima verificare masina este ok. El a ajuns acasa dupa care i s-a facut rau si l-au dus la spital, cred ca este destul de rau din moment ce nu le dau voie membrilor familiei sa il viziteze. Si de fapt nici ei nu stiu ce se intampla cu el. Din ce am inteles eu de la cumnatul lui la telefon.... e foarte rau, el nu preconizeaza sa scape din ciufuleala asta...

 

Am trecut si eu acum 1h pe acolo si intradevar masina arata bine. Am vazut ca a daramat si cativa stalpi. Renault-ul ala (clio mai vechi parca) in care a intrat e muci..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Stii ce fuge passatul ala al militiei ? Eram prin oras acum cateva luni si un individ trece pe rosu cu un 206 tunat,politia era fix la coltul intersectiei adica cam la 5 m de semafor,imediat a dat drumul la sirene si a lasat un nor de fum dupa el negru,era un politist plinut care conducea,a bagat morsa picioru-n ea calumea,imediat l-a ajuns pe ala :)

 

 

 

 

:))))))))) Morsa....

Link to comment
Share on other sites

Nu are ce sa ii faca lui " Septaru " nici macar sa dea o declaratie. stiu ce vorbesc,dar nu dau mai multe detalii. Eu zic sa nu prea vb prea multe pe forum. ca masina era cum era inmatriculata,ca ai facut schimb, ca nu ai act de vanzare cumparare,eu zic ca astea nu se spun asa in public,dar na fiecare cum crede ,eu zic ca nu sunt lucruri de laudat .
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.